Új hozzászólás Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    válasz i are robot #32 üzenetére

    Na én is próbálgattam, méregettem.

    Az i1 matchben valóban kérhető a "native white point", de ez csak azt jelenti hogy a progi nem kínálja fel a fehérpont kalibrálását és nem próbál attól eltérni.

    Az LCD monitor OSD menüjében, ahol a három színcsatorna erősségét állíthatom én ott keresem a monitor natív fehérpontját. Az általam próbált monitorok esetén (egy kivételével) ez valószínűleg az 50-50-50. 50 alatt a fényerő elkezd csökkenni, 50 fölött pedig nem növekszik semmivel. 50 fölé állítva a fehér ugyanaz a fehér, de a középtónusoknál van valami változás (romlás?)

    Van nálunk egy AGneovo monitor aminek van egy "panel default" beállítása is a színhőmérsékletnél. A legnagyobb fényerőt ezen beállítással adja. Feltételezem a hátérvilágítás fényéből a folyadékkristályok ekkor engednek át a legtöbbet. Ha a natív fehértől eltérő fehérre állítjuk a monitort a kristályok "elfordulnak" hogy valamilyen színt adjon. Mivel egy 8 bites lcd esetén max 256 féle állapotba kerülhetnek a kristályok – lehet marhaságot írok – a natív fehértől való eltérés azt eredményezi hogy kevesebb (pl 180) állapotot vehetnek fel a kristályok a középtónusok előállításához. Ekkor a színátmenetek kissé sávosak lesznek.

    Ha a monitort natív fehérre állítom, de a kalibrálóprogiban ettől eltérő fehéret állítok ugyanez történik. (pl ha a háttérvilágítás 5000K fehéret ad, a kalibrálóprogit 6500-ra állítom, de a monitort az osdvel nem állítom 6500-ra).

    Ha az LCD monitor 10 bites vagy LED-es (külön fény a három színnek) háttérvilágítású akkor valóban olyan fehéret állíthatunk magunknak amit akarunk.

    Ha viszont egyszerűbb 6 v. 8 bites monitorunk van, a legrészletgazdagabb, legkevésbé sávos képet akarjuk és nem számít milyen színhőmérsékletű a fehér, akkor van értelme a natív fehéret keresgélni. Vagy a notiknál is ha ugyanazon fényerőt a legkissebb fogyasztással akarjuk elérni.

    Amit írtam érdemes fenntartással kezelni.

Új hozzászólás Aktív témák