Új hozzászólás Aktív témák

  • i are robot

    senior tag

    válasz leewi #1 üzenetére

    Milyen operációs rendszert használsz (XP, Vista)?

    Elvileg alap, hogy kalibrált a monitorod. Aztán lényeges, hogy az annak megfelelő profil legyen az operációs rendszered színkezelésénél beállítva. A 3-as FireFox állítólag (és ha jól tudom) képes a színkezelésre, hogy lehet-e ezt valahol állítani nem tudom, de nem kizárt hogy alapból rendesen megy. Acdsee hajlamos furcsaságokra, CMYK képeket eleve elbaxottan mutatja, de ha az OS-ben megfelelő profil van beállítva, akkor az RGB képeket többé-kevésbé helyesen mutatja. Windows (Vista) képnéző nálam csinál olyat, hogy normál nézetben mutat valamit, aztán ha átváltok teljes képernyős diavetítésre, akkor meg valami elképesztően mást látok, és gőzöm sincs ez miért van. Valahol talán lehet állítani, de még nem törtem össze magamat hogy megtaláljam. Végül pedig ha PS-ban a megfelelő profilt használod (ami megegyezik az OS profiljával), akkor az bizonyosan helyesen jeleníti meg a képeket, úgyhogy én ebben bíznék. Lényeg a lényeg, szerintem Windowson nem lehet teljesen összelőni a különböző programokban a színeket, mert sok nem is kezeli rendesen a profilokat.

Új hozzászólás Aktív témák