Aktív témák

  • St1

    csendes tag

    Ma érzem először, hogy itt a tavasz. Klassz ez a vasárnap, gondoltam jó alkalom a blog indítására. :)
    A napom vacakul indult. Kriszta (a menyasszonyom) hajnalban ment ügyelni. Természetesen az összes villanyt felnyomta és a lehető leghangosabban rakta össze magát, úgyhogy hattól félnyolcig már csak forgolódtam. Felkeltem, lenyomtam a reggeli boot-kávém és elkezdtem összeszedni magam. Aztán mentem ajándékot vadászni. Nagyapám 85 éves, őt köszöntöttem. Volt nagy eszem-iszom. :D
    Délután maradt időm bütykölni a cuccost. Boldog vagyok, hogy sikerült összehoznom ezt a masinát. Ugyan világ életemben AMD fan voltam, de ezt a P4-et nehéz lett volna visszautasítani. A vigyorgást az arcomról csak az AGP törli le. A 9550XT nem mai gyerek (bár szépen muzsikál). Új karit pedig úgy szeretnék venni, hogy ne kelljen túl gyorsan lecserélni és ne menjen rá a gatyám is... Idáig vmi 6800, 6800LE-re gondoltam, de lehet, hogy csak 6600Gt lesz belőle. Azzal is búúúúdog leszek... :DDD
    Kiütéseim vannak már az emeszpésfideszes plakátoktól, reklámoktól... Rosszabbat csak egyet tudok, holnap meló... Pénteken úgy hagytam ott az informatikát este 6-kor, hogy maradt vagy féltucat komoly meló holnapra.

    [Szerkesztve]

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    11 kemény óra telt el melóval. Nincs is sok kedvem most semmihez... Várom a hétvégét, hogy végre kirúgjunk a hámból :DD

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Na ilyen napok végén szokott jól esni egy hideg sör, egy váratlan meglepetés, vagy egy jó hír. Nemrég volt szerencsém az egyik kedvenc bandámat látni a színpadon. Az Opeth-ről van szó. Nemsokkal később a Bolt Thrower koncerten teljesült az az álmom, hogy találkozzam a banda tagjaival. S most ráakadok egy plakátra... jön a Nile! Dallas Toler-Wade és Karl Sanders dübörgő hangjától és pártonnás riffjeitől lesz hangos az A38.

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    :R Tizenegy óra meló után estem haza nemrég. Kriszti nem nagyon örül a dolognak. Darts-ozni van kedvem, de örülök, ha az ágyig eljutok. Lassan fekszem. Poén volt ez a nap. Úgy tele lett pakolva az asztalom melóval, hogy lassan leülni sem tudok. :D
    :O Behalt a 17''-os Samsung 753-asom bent. Egy flat HP lett helyette. Nem rossz...
    Figyelem! A kávé nagy kincs. Egész nap szürcsöltem, hogy el ne aludjak. Apropó kávé:

    amikor túl sok kávét iszol:

    - Percenként hatvan szót tudsz leírni - a lábaddal.
    - A Nescafe elkészültének idejét is alig tudod kivárni.
    - Tövig rágod a munkatársad körmét is.
    - Azt kiáltod: ''Szabad'' - mielőtt még kopogtak volna.
    - Nyitott szemmel alszol.
    - A hónap dolgozója lettél a sarki kávézóban, pedig nem is ott dolgozol.
    - Segítesz a kutyádnak a farkát kergetni.
    - Tisztára nyalod a kávéfőzőt.
    - Elmész minden termékbemutatóra, a potya kávé kedvéért.

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Hmmmm... Spektrumon jön mindjárt a jüttlandi csatáról film. Kár, hogy 10-re rakták.
    Lóvém nyista, úgyhogy álmodozás helyett valszeg 6600GT-re cserélem a kis 9550XT-t. Tán a héten meg is veszem. :D

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Véééégre péntek! Pihi, móka, kacagás. Indulásnak egy ismerősömmel volt szerencsém együtt utazni haza. Csórikám egy-két sör után fossa a szót, még a saját kérdéseit is megválaszolja. Ahogy szóba kerültek a nők, ő nekiesett a témának és a kudarcait, tapasztalatait meglehetősen erőteljes hangon elkezdte nyomatni. Egy idő után néma csend lett a kocsiban... :))
    Meló: Végre!!! Két-három szerver mellett csodás az élet, ezért hoztak még egyet. Na neki van a legnagyobb ''szája''... hangoskodik a drága. 2X3.2 Xeon... A mérete is tiszteletre méltó és persze ez is okádja a meleget. Na most már aztán mars a szerverszobába... Jön a mesés csend :D :D :D
    Holnap felrakom a Primecooler vgahp1-et a karimra. Illetve a P3-as Celkára rányomom az Aeroccol Deep Impact-ot. Elsőre kipróba mit tud passzív módban, aztán megy rá egy Super Silent 8 centis. ;]

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    De jó volt 9-ig szunyálni. Április 1-ei poénok után rendberaktam a kertet. Utána megcsináltam a tábortűz helyét. Kőből raktam ki a szélét. Mostmár nyolcan is lazán körül tudjuk ülni. :) Szélére két villa, főlé acélrúd nyársnak. Az egész mellé téglából húztam egy palával fedett fatárolót. Este még ki is próbáltuk. Frankó.

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Tegnap jó kis lazítós vasárnapom volt. Mentem családot látogatni. Útközben jókat röhögtem a Viktorék narancs nyakkendős, fidesz zászlós, v betűt mutogató, vigyorgó seregén. Jöttek vidékről buszok tucatjaival. Hiába, nagy buli lehetett. Legalább akkora, mint mosolygós Ferkó ''tudom, akarom, megcsináááálom...'' bulija. Kell a cirkusz a népnek... :C Hát tőlem távol állnak az ilyenek. Egy 6800GT-vel sem lehetne elcsalni oda. Egyikre sem.
    Ma tündör melóhegyek... Kollégám beteg, főnököm lelép nemsokára. :O
    Pénteken újítottam egy P3-450-et a procc gyűjteményembe. Alakulgat, már egész sok kis drágaszááág van. Hamarosan lekapom őket és felrakom a netre. Proccmúzeum... :D

    [Szerkesztve]

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Hogy én mennyit szívtam a SETI-vel... Aztán eljutottam egy oldalra, ahol közölték, hogy van más, egy BIONIC nevű csoda. Ht végül ez kúszott fel. Poénosabbnak tartom, hogy nem csak ''idegenek'' fürkészésére használható.
    Meló után megyek megnézem a Dunánkat, mennyire áradt meg. Ha szerencsém van, eljutok a Margit szigetig és tudok pár jó képet kattintani. Szerencsére kék az ég és süt a nap, így egész jók a fényviszonyok. Meg egy kicsit üdébbek is lehetnek a képek, nem úgy mint szürke borús időben.
    Aztán további meló estig... Most sem fogok éjjel túl sokat aludni. Hiányzik már egy pár nap szabi. Mehetnékem van kirándulni, megakarom nézni a Jégkorszak 2-t (üüüüber jó mese :D ), meg ami belefér...
    Ja és ma sikerült szerezni egy gyöngyszemet: Cyrix 87DLC :C

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Nem hagy nyugton egy gondolat mostanság... Barátnőméknek van egy öreg kutyája, úgy 12-14 éves körüli skót juhász. Imádom az első perctől. Nagyon ragaszkodó, szeretetéhes kutty, ráadásul egy hatalmas egyéniség. Ami nekem fura, hogy szóban dícsérgetik, megemlékeznek nagy tetteiről, de igazából úgy kezelik már mint valami felesleget. Semmi simogatás, szeretgetés, csak ''naaaa... menj innen'', meg hasonlók. :(
    Legalábbis nekem így tűnik. Talán a maradék idejét nem láncon kéne töltenie a ház mögött, talán több szeretet és gondoskodás járna neki. Talán nem azt kéne éreznie, hogy egy mellőzött leamortizálódott valami, ami felett, ha eljár az idő akkor megy a roncstelepre... Szeretne köztünk lenni. A hétvégén is azt figyeltem, ahogy állandóan ott lépdelt a sarkamban. Oda-oda jött egy kis simogatást kunyizni, aztán mikor minden ok, elfeküdt tőlem pár méterre és végtelen nyugalommal az arcán elaludt.
    Valahogy ez bánt... mélyen bánt. S ami még jobban, az az, hogy lehet, rossz szemszögből nézem ezt a világot és igazából ami ''elértéktelenedik'', annak a ''szemétdombon'' a helye. :(((

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Huh... Fent van a Duna rendesen. Kattingattam, jól sikerültek a képek. Azért sajnálom, hogy csak 3X optikai zoom-ot tud a kicsike. Rohangáltak csajok, srácok a Margit hídon akkora Canon, Minolta...stb. ''ágyúkkal''... Kicsit irigykedve nézegettem a gépeket.
    :R

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Dunakeszin megnéztem az árvizet. Döbbenet! A 2-es út tövében ott volt a Duna... Olyan volt, mint valami végeláthatatlan tenger. Sajna este állvány nélkül kattingattam. Bárhogy ügyeskedtem a képek elmosódottak lettek. Másnap pedig reggel indulás előtt csak a vízmű kútjáig jutottam le, az ott készült képek pedig kevésbé látványosak. Így is örültem, hogy elértem a vonatot. :)
    Bent kemény meló... csüt, péntek már olyan voltam, h a holtak hajnalába smink nélkül bevettek volna. Úgy is éreztem magam. Nem az a gáz, hogy nehéz a munkám, sokkal inkább az, hogy rengeteg. Szaladgálás ide-oda, közben mindenki hajt, hogy az ő problémájával foglalkozzak, hozzá futkossak... Mindezt egy időben lehetőleg min. 5-en csinálják és alig hallom a varázsszót: ''...várok''. Inkább a ''most azonnal'', ''nagyon sürgős'', időkérés esetén megspékelve a ''jó, akkor...'', ''mert különben...'' c kedveskedésekkel. :((( Meló után pedig a jóember megy ismik gépeit b@&zkurálni, nehogy véletlen pihenjen, vagy a sajátjával is foglalkozzon...
    Ezek után mégis a világ egyik legboldogabb emberének érzem magam. Jó két-három év nyálcsorgatás után megvettem első gitárom (...ha Krisztin múlik utolsót). Benton elektromos, Strato egy aránylag jó kis erősítővel, hangolóval és egy Boss MT-2-vel. Az ismerkedés felemelő, mennyei volt... ahogy szép lassan előcsaltam belőle ismerős dallamokat...
    No! Jóéjt!

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Jött egy rövid szünetecske...
    Nem volt valami nagy élmény ez az elmúlt egy-két hónap. Kezdődött azzal, hogy barátnőméktől elköltöztem. Kicsit összevesztünk, kicsit elég volt a nagy családi életből (ahelyett, hogy kettesben mentünk volna albiba), meg miegymás. Otthon sem jobb, anyámmal nehezen viseljük egymást.
    Munkahelyemen is meg-meg jelent egy külső cég, amit olyan határozottan leráztak, hogy hónapok múlva is itt bóklásztak. Szeretem az ilyen határozott kiállást mellettünk... Úgyhogy kerestem másodállást, aminek köszönhetően dolgozom - alszom - dolgozom - alszom ... Sőt még egy harmadállás is alakul, bár ez már sok lesz a jóból... :)
    Talán csak a gityóra jut idő. Naponta legalább 10-20 percre kézbe veszem. Még ha csak úgy magában, erősítő nélkül, de akkor is. Nagyon jó poén, asszem a szexen kívül más még nem kapcsolt ki ennyire.
    Legnagyobb sajnálatomra a gépentyű kimarad az életemből egy ideje. Egyszer ültem le egy este, a Diablo2-t nyomtam. Anno nem hatott meg különösebben, most alig bírtam felállni a gép mellől.
    Vidkari terén is maradtak az ábrándok... Most meg amúgyis minek. Közben úgy is szép lassan csordogálni kezdtek AGP-s kártyák, X800GTO-tól a 7800-ig. Majd...
    Legnagyobb koncert élményei közé emelkedett az A38-on tartott Nile zúzda. Közelítve a helyhez megpillantottam a parton ücsörgő Karl Sanders-t. Közös fotó, dedikált borító... :R A koncert pedig fantasztikus volt.
    Ma is mentem volna, ZP-be. De ilyen szar időben ezt inkább kihagyom. Na hajrá, lassan hazafelé veszem az irányt.

    [Szerkesztve]

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Meeeeegvan az új vidkari! Egy használt 6600GT-ért mentem, mondom elég lesz ez nekem. Mostanában úgysem játszom sokat, de legalább gurulni fognak az új játékok. 20 pénz meg nem lett volna a világvége, szóval hajrá. Aztán az egész ugrott, mert elment a vidkari. Mérgemben Alienéknél beújítottam egy Sapphire AGP X800GTO-t. Ami rögtön megfogott, az a gyönyörű képe. Jó a hűtése is (jó hangos) :DDD Tuningban átlagos, 400/1000-ről stabilan 450/1150-re ment fel. Hétvégén bejáratom a drágát izmosabb game-ekkel. :C
    Jó is, hogy jön a hétvége. Tele a hócipőm a melókkal. Lépten-nyomon megakadok szinte mindennel. Ami leginkább idegesít az egészben, hogy a sulit szépen elhanyagoltam és most alaposan belehúzhatok, hogy bepótoljam az elmaradásokat.
    Na, megyek is, melózok tovább...

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Asszem örülnöm kéne, hogy van most meló rendesen. Csak úgy érzem magam, mintha kicsavartak volna. Megvan ez az áldott jó X800GTO és még egy délutáni izzításon túl nem sokat foglalkoztam vele. :O Minden esetre gyorsan beújítottam hozzá egy komolyabb monitort. A kis Samsung szép, meg jó, de 1024-ben 85Hz... Úgyh lett egy használt 17-es, P-s IBM batár. 1024-ben 120Hz, 1600-ban 75Hz... Na ezzel már a lovak közé lehet csapni. Egyszer talán eljön a nyári szabi ideje! :D

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Lesz idén nyár??? Olyan igazi... napsütéses, meleg nyár... :F

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Nagyon jót tesz a meleg a gépemnek... 2-3 12cm-es venta fújja oldalba a nyitott házat, hogy meg ne süljenek a cuccok. Végre szabin vagyok és jut idő játékra. Megnéztem a Heroes 5 demóját és bele is szerettem a játékba. Idáig a H3. volt a minden, de úgy tűnik ez változott. Szépen összehozták ezt a játékot.
    Éjszakánként alig alszom vmit e-miatt a hőség miatt. Van mikor csak össz 3 órát. Nem túl kellemes.
    Szülinapom úgy elment, hogy észre sem vettem. Sok meló miatt alig van idő már ilyesmire is. Úgyhogy asszem ezen változtatok. Ha minden igaz megvállok egy másodállásomtól.

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

  • St1

    csendes tag

    Hmmm... Hát izgalmasan alakul az élet. Talán a legjobb ami történt velem, hogy lecseréltem a tápom egy 550-es Chieftec-re. Sajna ezen kívül semmi jó. Mást nem csinálok, csak tüzetoltok. Nem igazán jönnek össze a dolgok. Sebaj, végülis nincs az sehol megírva, hogy csak jó dolgok történhetnek. Asszony pajti is kezd kicsit sok lenni. Asszem itt már valami nagyon nem stimmel... :((( Na húzok haza, vár jópár üveg hideg sör.

    [Szerkesztve]

    ''Nekem ne mondja senki, hogy ne legyek kemény. Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van... És ne is legyek kemény?''

Aktív témák