Új hozzászólás Aktív témák

  • Peltár

    aktív tag

    Én sajnos nem vagyok vájt fülű (jó zenei hallású) de idős ismerőseim a mai napig a lemezjátszóra, minőségi erősítőre, hangfalakra esküsznek. Aztán azóta CD, MP3 320KBt , Flac.Nekem a régi komoly otthoni lehetőségek kimaradtak az életemből. Szerintetek most hogy van a minőségben a sorrend, nekem pl tetszik a mozifilmek térhatású hangzása, zenét is szívesen hallgatnék így, de jelenleg is csak egy SB Audigy van 5.1 Genius hangfalszett, az sem mai darab, egyenlőre így is marad. Nincs komoly fülesem se. Ha jól tudom (nem értek hozzá) térhatású DTS 5.1 vagy felette lévő szabványokban sem vesznek fel , műtermi, vagy koncerttermi előadásokat. "Normál" zenénél ami nem mozitermekre készül még mindig a Dolby Surround a standard vagy van felette más ami 2 csatornás de minőségibb?
    (Dolby Surround Pro Logic IIx stb az ami csak felkeveri 5.1-re vagy fölé a két csatornás
    Dolby Surround hangzást, ezt olvastam) itt a spotify -on is a Dolby Surround az alap és azok vannak tömörítve valamilyen formátumban? A netes zenehallgatásban mi az ami most "Király" kategóriának számít a jó zenei hallású, igényes felhasználók között?

Új hozzászólás Aktív témák