Új hozzászólás Aktív témák

  • #78032384

    törölt tag

    válasz spammer #406 üzenetére

    "Ha kiadók majd azt akarják, hogy később jelenjen meg az album a Spoitify-on, akkor később fog"

    A késleltetés más téma, teljesen érthető megjelenéskor a nagy sztárok akik még tudnak milliószámra CD-ket eladni visszatartják a streamet. Nem csak a spotit, minden streamet. Karácsonyra akarod az új Adele albumot a barátnődnek, csak CD. Aztán majd x hónap múlva streamen is lesz. Ezzel nincs probléma.

    "ha azt akarják, hogy 2x-3x annyi legyen az előfizetési díj, mert nekik nem elég ennyi pénz, akkor 2x-3x annyi lesz"

    1. A 20 vagy hány dollár egy CD lemez idők már elmúltak az internet és okostelefonok miatt, volt az 1 dollár mp3 vásárlás korszak, most streaming zenebérlés korszak van, amit évek alatt havi 10 dollárra/10 euróra árazott be a piac. Csóróbb országokban mint nálunk is 5 euró. Az új Apple Music sem változtatott ezen pedig az Apple a kiadók nagy barátja. De állandó free verziót ők sem csináltak mert tudják az csak vitákat szül. A Spotify is csak azért ússza meg egyelőre, mert sikerült nagyra nőniük. Nem bedönteni akarják őket a "gonosz" kiadók, hanem rávenni változtassanak a működésen.
    2. Amit te írsz kapzsi zenészek csak duma a mostani helyzetben arról van szó a kiadóknak nem tetszik hogy te bár némi megkötéssel de ingyen meg tudod hallgatni a spoti katalógusát. Nem akarják a munkájukat odaadni neked ingyen. Felháborító...
    3. Nem a kiadók irányítják a spotit, de azért remélem az világos a spoti szeretné árulni az előadók és kiadók termékét, amire ők mondhatják olyan feltétellel lehet üzlet ha olyan ajánlatot tesz a spoti mint az apple.

    "3 hónap trial? És akkor mi van? 3 hónap múlva új cím, új regisztráció. Ki akadályozza meg? Miben tart ez vissza bárkit is?"

    Ilyen mentalitással most is lehet havonta új trialt regisztrálni, nem? Hagyjuk már ezt az ügyeskedős hülyeséget, jobb helyeken ez nem ügy. Nem sajnálják azt az 5-10 eurót diák és családi, telekom adat kedvezményekkel, ha elégedettek a szolgáltatással és fontos nekik a zene. Amikor 14 éves koromban 5-6 ezer forint volt egy CD és jó esetben csak 3 szám tetszett róla, én is lelkiismeret furdalás nélkül "beszereztem" azt a 3 dalt. Most kényelmesen lemezek szarakodása nélkül havi 1500 forintért sok platformon sok készüléken sok millió dalt elérni online, plusz telekom kedvezmény, szóval hagyjuk ezt a kapzsi cégek szöveget. 15-20 éve ez elment, most nem. Ha átváltanak 3 hónap trial modellre, akik előadók leléptek rögtön visszatérnének. Win-win a spotinak, a kiadóknak, előfizetőknek.

    Youtube-ot ne keverjük ide, a hivatalos csatornákra a kiadók és a Google közös cége a Vevo rakja ki hivatalosan a videókat. És a fizetős Youtube is mostanában indul, mert ott is elégedetlenek az ingyenes, reklámos modellel. A nem hivatalosakat néha törlik, néha hagyják mert akinek elég vérpistike által feltöltött ócska bitrate is reklámokkal, azzal úgyse lehet mit kezdeni. Legalább az oldal látogatottság statisztikában benne lesznek, üzletileg más hasznuk nincs.

    "Egyébként ha az egyik csődbe megy, majd jön helyette kettő másik."

    Jó hát neked mindegy másikért se fizetsz, mi előfizetők sajnálnánk ha rosszabb lenne a spoti.

    A másik kommentelőnek pedig reméltem átjön Taylor Swift egy példa. Nem zokogok miatta hogy nem tudom hallgatni spotin, viszont ő most az aktuális nagy név a kategóriájában. Ez olyan mintha a Spar nem árulna Coca-colát. Szar lesz ha legközelebb a te kedvenced, az én kedvencem követi a példáját majd. Csodálkozom is a Spotify milyen lassan dolgozik a problémán.

    "Az ingyenes userek csak élnek a lehetőségeikkel. Bocs ha drukkolunk azért, hogy ezek a lehetőségek legálisan megmaradjanak. Vagy jobb lenne ha mindenki aki nem fizet torrentezne? Abból egy fillért se látna senki. Na ugye."

    Ezekről a lehetőségekről a piac jelezte nem oké és sokáig nem lehet tartani és ennek már vannak jelei. Ezen nincs mit vitatni. Bocs ha én meg azért drukkolok előfizetőként hogy ne érjen kár. Ellentétben veletek én nem akarok visszamenni torrentezni, tageket javítgatni, nem akarok kényelmetlenül youtube-ozni, cd-ket ripelni, ügyeskedni. Egyesével mp3-akat venni sem.

    Téma befejezve az én oldalamról, nem akarok széllel szemben pisálni. Nyugalom kedvéért most meghallgatom spotin az új discover weekly listám.

Új hozzászólás Aktív témák