Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hurracan #10 üzenetére

    Azok is. Hihetetlenül jól és pontosan összerakott notik, mindenhol a megfelelő anyagok felhasználásával. Legalábbis amiket eddig én láttam.

    A családban két gépet használunk, én egy HPQ nc8000-et, ami business class gépként összeszerelésben jócskán felső kategóriás, de meg sem közelíti kedvesem újkorában is csak középkategóriás Sony PCG-FR130-át (Bővebben: link), ha a kezedbe veszed, megemeled a gépet. Egyszerűen jobb fogni. Jobb a billentyűzete, és valahogy keményebb, összerakottabb az egész gép. Csak hát a súlya az, ami neki kicsit sok. Nem akarja valaki elcserélni egy v505-re? :D

    Szerk: Tudom, hogy régi topik, de érdemes felhozni, egyre több a Sony Vaio noti a fórumon (is).

    p

    [Szerkesztve]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Szeretném kérni, hogy próbáljuk megőrizni a nyugalmunkat és kölcsönös tisztelettel közelítsünk a másikhoza akkor is, ha nem ismerjük eléggé ahhoz, hogy eldöntsük, mit miért csinál. Sőt, akkor igazán.

    Egyfelől nyilván adott lehetőségekkel kell élnie minden kereskedőnek, aki Magyarországon Sony gépet akar forgalmazni, ha valami hasznot is szeretne látni belőle. Nem hiszem, hogy vérlázító haszonnal dolgozna bárki is, biztosan lenne akkor olyan, aki lemond a haszon egy részéről, és jóval olcsóbban adja a gépeket, ezzel szemben a Sony noteszek mindenhol egyformán drágák.

    Másfelől érthetőnek találom azt is, ha valaki a nyugati országrészben lakik és gyakran megfordul Ausztriában, hogy ott is megnézi a kínálatot, és ha kedvező ajánlatot talál, ott vásárol. Erre való az Unió. Fél-egy évvel ezelőtt rengeteget lehetett ezen spórolni, és bizonyos esetekben most is előfordul, hogy valami jóval olcsóbb kint, mint itthon - nem csak notebookokra gondolok.

    Arról nem is beszélve, hogy vannak gyártók, akik bizonyos típusokat (vagy egész termékcsaládokat) nem is forgalmaznak itthon.

    Másfelől pedig, ha figyelembe veszem lesaux beszámolóját egy másik topikban, amit egy (feltehetően) hibás objektívvel élt át egy nemzetközi márka hazai szervízével, nem is csodálom, ha valaki a külföldi kedvezőbb árakat és vevőközpontúbb garanciális ügyintézést választja. Még akkor is, ha kint is lehetnek tapló szervizesek, és itthon is lehet példaértékű ügyintézés, de tény, hogy az országnak e tekintetben van még hova fejlődnie (nem csak a szolgáltatóknak, néha bizony a vevőknek is).

    Elnézést a brainstorming-szerű hozzászólásért, próbáltam mindkét fél álláspontját átgondolni, és ez lett belőle.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Versus82 #28 üzenetére

    Mint mondtam, körül kell nézni a piacon vásárlás előtt. Lehetnek ilyen nagy árkülönbségek, hozzánk mindennek sokáig tart, mire begyűrűzik. Szerintem egyszerűen csak beragadt készletről lehet szó, amin nem akarnak nagyot bukni. Sajnos be kell látnunk, hogy ez az ország sajnos kicsi, így a piac is az, és nehéz tartani a versenyt.

    Amúgy azt be kell látni, hogy az FS széria a Sony low-end kategóriája, még ha bármelyik másik gyártónál simán középkategória lenne is.

    Ha pedig valaki amúgy is rendszeresen jár át a szomszédba, és ilyen árkülönbözettel talál ajánlatot, az nyilván egy pillanatig sem fog gondolkozni, hogy mit hol vegyen, hazafiság ide vagy oda.

    D900T nyers stílusát pedig ismerjük, alapból nem kellett volna felvenni. ;)

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Versus82 #36 üzenetére

    Sony-hoz képest igazából nem. Sajnos ez a ''konszumer szar'' mindenhol ennyi.
    Szerencsére D900T, ha jól tudom, a vevőkkel nincs közvetlen kapcsolatban. :D
    Amúgy egy nyersen őszinte eladó nekem lehet, hogy jobban bejönne, mint egy mézesmázas, aki csak arra figyel, hogy a raktárkészletből vigyek valamit, főleg ha a nyersesége ilyen szakértelmet takar.

    D900T: nincs mit moderálni, a 'Milyen notebookot?' topik minden második linkje a nb.hu oldalára mutat...

    És hogy mire képes az elkötelezettség és a márkasznobizmus (no meg hogy egy kicsit tényleg on-ok legyünk, és a topik eredeti témájáról beszéljünk): nekem még így is szívem szakad meg egy Sony notiért, hogy tudom, hogy nem racionális választás.

    A 14'' pedig nekem éppen jó kompromisszumnak tűnik a mobilitás és a kijelzőméret tekintetében (főleg ez az SXGA+ változat), úgyhogy nem biztos, hogy nem lesz ennek piaca...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz d900t #41 üzenetére

    d900t: Nem, nem te. :D A weboldalatok tényleg etalon.

    Versus: mindenki egyetértett, hogy a gép, amit vettél, jó vétel volt, még az utólag felbukkanó pixelhiba ellenére is - ami bármilyen géppel megtörténhetett volna, szerintem itt most nem számított, hogy ez a gép Sony-e vagy sem.

    d900t megint: ez a szoftverkompatibilitási probléma nem először jön elő. Ha már ez úgyis Sony-topik, valóban szívesen hallanánk erről többet.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz d900t #46 üzenetére

    Azaz összefoglalva: aki német lokalizációs Sony notit vesz, az vadászhatja össze a drivereket a netről, a Sony egyik legnagyobb erősségéről (ami gondolom közrejátszik a magas árban is), a komplett szoftverkörítésről pedig lemondhat?

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Versus82 #49 üzenetére

    Azért azt a végét legalább tedd off-ba. Amúgy nekem is visszás kicsit, hogy mindenre kész megoldást kínál a gyártó, de nyugaton nyilván ez marha kényelmes és praktikus így. Arra nem ekkora divat a w*r*z, mint felénk...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Figyelem, a nyugalom megzavarására alkalmas történet következik, gyenge idegzetűek ne olvassák tovább a hozzászólást!

    Ma röpült egy fél métert a Vaio-nk (lefelé). A bal oldali zsanér és a mellette található szellőzőrács eltörött. A PCMCIA kártya kiesett a helyéről, az akku fedőlapja lepattant. A kijelző műanyagburkolata a 4 oldalból kettőn (baloldalt és felül) szétvált. Az Esc-től F9-ig kiugrottak a gombok (illetve csak a műanyag sapka a tetejükről). a gép háza (maga a tepsi) hátul szintén szétugrott.

    A végeredemény: a bal oldali zsanér menthetetlen, de a kijelző nyílik, záródik. A szétugrott illesztéseket visszapattintottam, semmi nem látszik ott. az akku zárófedele is visszaaplikálható volt. Az egész gép tökéletesen működik, a kijelző is, egész délelőtt ment, semmi gond vele. A PCMCIA kártya is teljesen rendben van, legalábbi visszadugtuk, és megy a WLAN. Billentyűk visszapattintva.

    Összességében megúsztuk - illetve kedvesem. Az ő notija, és ő is ejtette le. Már a sírógörcsön is túl van, bár nem volt egyszerű megvigasztalni. :( A vicc az, hogy a 4 éves lányom is rendszeresen ezt a gépet használja, és még sosem történt baleset...

    A lényeg a lényeg: nem akarom misztifikálni a történetet, hogy azért úsztuk meg ennyivel, mert Sony, inkább egyszerűen szerencsénk volt, de nekünk valahogy ez most így jólesett, hogy viszonylag olcsón megúsztuk a dolgot. Megmondom őszintén, amikor hallottam a csattanást, és láttam a gépet (szinte) darabokban, már azon kezdtem gondolkozni, hogy milyen gépet veszünk helyette...

    Tanulság: notebookot két kézzel kell fogni.

    Szerk: ja, aki ismer régebbről, az tudja, hogy egy kb 3 éves PCG-FR130-as AMD alapú gépről van szó, a többieknek FYI: Bővebben: link

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Den #107 üzenetére

    Azért a ''gyárt'' elég tág megfogalmazás ebben az iparágban.

    Valójában hány optikai meghajtót forgalmaznak gyártók a saját nevükön, amihez a matricázáson kívül semmi közük nincs? Pedig az összes diagnosztikai program azt írja ki, hogy márpedig ez egy Sony drive. Firmware kérdése.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz iGabor #651 üzenetére

    Nézd meg (pl Everesttel), hogy milyen touchpad van a gépedben, és a touchpad gyártójának honlapján nézd meg, hogy van-e Vistához driver.

    A RAM-gondod inkompatibiltásnak tűnik, próbáld ki a modulokat egyesével is, és lehetőség szerint más gépben is, mert a RAM-hiba sem kizárható.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz iGabor #657 üzenetére

    A notesznek. Illetve az alaplapra integrált lapkészletnek, ami kezeli a memóriát (is).

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák