Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sting2

    addikt

    válasz lumpika #38796 üzenetére

    Nem versenyzünk, csak közelebb visszük egymást a lehető legoptimálisabb beállítás felé... :)

    Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

  • hunaqua

    addikt

    válasz lumpika #38796 üzenetére

    Nincs itt verseny,mindenki elmondja,hogy szerinte mi a legjobb beállítás.
    Nem lesz itt "győztes",hiszen mindenkinek más az optimális.

    Én szeretem ha magas a fényerő,de a "felhő" meg rettentően tud idegesíteni.Ilyenkor törekszem a számomra legoptimálisabb beállításra.

    [ Szerkesztve ]

    SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

  • Piftuka

    veterán

    válasz lumpika #38796 üzenetére

    "Mi értelme van ennek a fényerő versenynek?"

    Gyártói oldalról nagyon is sok értelme van! A televízió esetében már jó rég óta a cél, hogy a valósághoz minél közelebb álló képet tudja megjeleníteni.

    Most, hogy a HDR is elterjedőben van, újabb kihívás elé állította a gyártókat. A megfelelő fény-árnyék dinamika megjelenítéséhez legalább 4000 nit fényerő szükséges, de akár nagyobb is.

    Jelenleg a SONY XE9305 képes csúcs fényerőben produkálni ~1500, esetleg ~1700 nit körüli értéket, szóval van még hová fejleszteni.

    A probléma ott van, hogy a fényerő a paneltechnológiáknak köszönhetően még nem annyira fókuszált, nem annyira "pontos", mint a valóságban.

    Ezért érzik sokan kellemetlennek a maximális fényerőt a televíziójukon, pláne sötét szobában nézve.

    Márpedig a valóságos élményhez szükséges az, hogy ha a kamera például a verőfényes Napra fókuszál, vagy pár másodpercig szemből mutat egy reflektort, vagy egy hegesztő pisztolyt működés közben, akkor annak vakítania, "kápráztatnia" (a szó klasszikus értelmében) kell, mint ahogyan az a valóságban is történik.

    Ehhez pedig kell a nagy fényerő, mert ettől még mindig messze vagyunk.

    Én nem osztom a fórum (és a felhasználók) zömének véleményét azzal kapcsolatban, hogy ez felesleges, és hogy "kiégeti" a szemet.

    Ahogyan elnéztem, itt 10-ből 9 felhasználó nagyon minimális fényerővel használja a tévéjét. Én még csak nem is kapcsolgatom a világos és sötét szoba függvényében. Nálam 30, mert számomra így a jó. :K

    Az biztos, hogy a jövő tévéje akkor lesz ilyen szempontból is teljesen valóságos, ha a képernyőn mm-re pontosan fogja tudni fókuszálni a fényerőt minden pillanatban, de ott úgy és olyan erősen, ahogyan az a valóságban is megtapasztalható.

    És ne feledjük azt sem, hogy a dinamika ilyen aprólékos megjelenítése hozzájárulhat a 2D-s kép mélységérzetének megteremtéséhez, ami szintén fontos kritérium, ha a valósággal egyezőre törekszünk.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák