Új hozzászólás Aktív témák

  • Burst

    újonc

    Pár évvel ezelőtt egy Xperia Z3-at vittem hozzájuk betört kijelzővel.
    Kicserélték, de az új kijelző konkrétan be volt égve a kijelző közepén. Garanciálisan kicserélték megint, csak hogy valami szar került a palacsintába, mert az a kijelző pedig bármiféle erőbehatás nélkül elrepedt.
    Arra pedig már nem vállaltak garanciát, mondván, hogy én törtem el, aminek az ellenkezőjét nyilván nem tudtam bizonyítani, pedig tényleg úgy vigyáztam rá, mint valami kincsre.
    Aztán találtam egy szervizt, ahol ingyenes volt a bevizsgálás és végül kiderült, hogy úgy rakták össze a telefont, hogy meg volt feszülve a kijelző a keretben. Senki ne kérdezze, hogy csinálták.

    Egyébként, amiért nem nézek jó szemmel a Smart Clinicre, hogy nem vállalnak csak kijelzőüveg cserét, mert hogy az kockázatos (holott ha minden eszköz megvan hozzá, akkor egy rutinos szerelő 100-ból 98 esetben gixer nélkül el tudja végezni) aztán a csak üvegkáros tökéletesen működő kijelzőket eladja jó pénzért. Ezt megbízható forrásból tudom, persze ez nem friss infó. Na de csak összehasonlításképp: egy kijelző csere egy S20 esetén 120.000Ft, míg egy előlapi üveg (kijelzőüveg) csere legolcsóbban budapesten 35.000, 10-15 ezerért drágábban pedig már garanciát is vállalnak a munkára.

    Na de a Z3-as sztori régen volt, akkoriban rengeteg negatív véleményt hallottam róluk, viszont mostanra ELVILEG megfordult a helyzet.

    Ma (vagyis már tegnap) bevittem hozzájuk egy frissen beázott S20-at.
    Az S20 amúgy vízálló, a Samsung kb. 134-es betűmérettel reklámozza hogy IP68, meg minden, egy tengerben készült fotóval, aztán jön az apróbetűs rész, hogy de a jótállás arra nem terjed ám ki.

    A telefon egy csúszdás videófelvétel kedvéért egy 2 másodpercre víz alá került, utána még használtam kb 1-másfél órát (tökéletesen működött), aztán mivel lemerült, eltettem.
    Mikor este felraktam töltőre (töltött is), akkor vettem észre hogy belülről párásak a kameralencsék, és a sarkán az illesztés enyhén elengedett.
    Természetesen azonnal lehúztam a töltőről, és összezártam egy páramentesítővel.

    Hogy minél gyorsabban végetvessek az oxidációnak, másnap rohantam is a Smart Clinicbe. Azért hozzájuk, mert mint feljebb említettem, azóta jócskán javultak a vélemények, és szeretném, ha engem is meggyőznének.

    Csak egy ultrahangos tisztítást kértem, aminek a végén van egy teljes körű funkcióteszt. Ez tök korrekt áron van, amiért egyébként pacsi nekik.

    Kíváncsi leszek a végeredményre, mit mondanak, mi mindent kell cserélni abban a telefonban, amit lemerülésig úgy használtam, hogy elvileg víz volt benne.

    Mivel a Z3-as sztori óta jócskán nőtt a műszaki tudásom, le tudom ellenőrizni, hogy nem csak lehúzni akarnak-e.

    Reménykedjünk :)

    Amúgy a cég maga tök szimpatikus, a TechFunDo-val együttműködésük szerintem abszolút pozitív, egész korrekt áraik vannak, ha odamész tök rendesek, csak nincsenek túl sok helyen, meg amúgy eléggé el vannak dugva.

Új hozzászólás Aktív témák