Hirdetés

Aktív témák

• pozsoka

tag

Sírköveket készítek immáron 22 éve, saját műhelyben dolgozom idehaza, a magam ura vagyok.
    Halottak napja előtti hónapban kicsit stresszesebb a munka, mert akkor van a legtöbb megrendelés, de azonkívül lazaság van, és úgy osztom be az időmet, ahogy akarom.
    Egyedül dolgozom, csupán szállításkor van segítségem, aki segít a temetőben összerakni a köveket, nem vágyom cégbővítésre, lazán eltartom a családot, és ez így jó.
    Tavaly mondjuk annyi munkám volt, amennyit még éppen csak megtudtam csinálni egyedül.
    Nem nagyon cserélnék senkivel.

Okos ember nem szemetel, a többieknek meg tilos!

• pozsoka

tag

Tegnap voltam két esztergomi temetőben megrendelőkkel találkozni.
    Az egyik egy régi megrendelőm rokona, akinek a kisbabája halt meg.
    Kriptába temetik, és kisebb méretű Talila grey gránitból fogok készíteni sírkövet szegénynek.
    A régi megrendelőm révén már sok sírkövet készítettem a szentgyörgymezői temetőben, minden évben meghal néhány rokona.

A másik érdeklődő is egy volt kuncsaft rokona, ők egy hatalmas kriptára akarnak lépcsős, piramisra emlékeztető sírkövet, amit nem vállalok, mert túl nagy falat, meg nincs is kedvem “agytröszt “ megrendelőkkel vesződni.
    Azt azért megígértem, hogy segítek az anyagot beszerezni.
    Meglátjuk mi lesz belőle.

• pozsoka

tag

Kifestettem a tegnap vésett betűket, majd hívtak, hogy meghalt az öreg férfi az utcánkban, aki tavaly rendelt a feleségének sírkövet, úgyhogy most szedhettük szét temetéshez.
    Nem bírtuk leszedni a fejkő- lépcső kombót a nagylépcsőről, ezért egyben kellett hazahozni, ami coromandel gránit lévén kb. 300 kilót nyom.
    Érdeklődtek Nyírbátorból, és Pécs melletti településről is sírkő miatt, kiváncsi vagyok lessz-e belőlük valami.

• pozsoka

tag

Délelőtt szentendrei temető, irodában az egyik lány, gyönyörű, kedves, vicces( ilyenkor kár, hogy nős vagyok). Temetés volt, ezért addig nem zajonghattunk, egy öreg sírkövet kellett lecsiszolni, a fejkövet lecserélni gránitra, könnyű, gyors meló.
    Délután, Pilismarótra vittem egy úrna sírkövet, fél órás munka, új helyszín kipipálva.
    Műhelyemben van egy nagy fali térkép, ott jelölöm azokat a helyeket az országban, ahová vittünk már követ, a legmesszebb Kovácsvágás volt 300 km.
    Egy hét Balaton következik, nyaralás.

• pozsoka

tag

Nyaralás után nehéz visszaállni a melóba, kell néhány nap.
    Egy fickó rendelt a kispesti temetőbe egy egyszerű ,olcsó sírkövet, meglepetés lesz a nejének, az apósa 20 éve halt meg, de senki nem készíttetett még a családból.
    Dobogókőre megint kell vinnem a siketek sziklafalára egy emléktáblát, mert a tavalyit valaki leszedte, ki tudja miért zavar egyeseket, hogy sziklafalra fel van rögzítve néhány emléktábla.

• pozsoka

tag

Reggel elmentem gránitokért a nagykereskedőhöz, úgy tűnik a fő telephely lehallgatja a kisebb telephelyek iroda konténereit, szuper.
    Kerepesi temetőbe rendelt két különös ember egy szimpla gránit követ, mintha androidok lettek volna.
    Szentendrére szeretne egy kedves hölgy szintén szimpla gránitot, nincsenek különösebb megkötései, 450 ezer forintba férjen bele, talán szürkés színű legyen, küldök majd mintákat neki.
    Délután beállítottam a perbáli dupla gránit járdáinak formáit, holnap beöntöm őket, elhoztam hozzá a szív alakú fejkövet is, de nagyobbra számítottam, sok szöveget kell belevésnem, remélem elég lesz a hely.

• pozsoka

tag

Szentendrére végül Shivakashi gránitot rendeltek.
    A héten még megyeri temetőbe Brown star, Érdre pedig Paradiso gránit köveket rendeltek, ha idén már senki nem rendelne, akkor is elégedett lennék.
    Egy újabb helyesírás bajnok talált meg, most éppen a jófogáson, csak győzzem kisilabizálni, hogy mit akar.

• pozsoka

tag

A héten öntögettem műkő elemeket régi sírkövekhez, Pomázra legyártottam urna sírkövet, voltam Tatabányán gránitokért.
    Dobogóra felvittünk egy emléktáblát, magasra raktuk a sziklafalra, nem fogják tudni leszedni.
    Megrendeltem Esztergomba a kisbabát ábrázoló porcelánképet.
    Pénteken megyeri temetőbe vittünk egy Brown star gránitot, több, mint egy órát kellett várnunk, mert a megrendelő nem volt azonos a sírhely felett rendelkezővel, fantasztikus a temető bürokrácia is.

Aktív témák

Hirdetés