Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    Barátnőm lecserélte a régi telefonját k550-re, a Pannonnál vette. Harmadik nap vissza is vitte, kicserélték. A tünet az volt, hogy bár maximális térerőt jelzett, hívni nem lehetett és egymás után kapta az értesítő SMS-eket az elmulasztott hívásokról. Egyébként a telefon működött, láthatóan nem a rádióval volt a baj, mert pl hívni lehetett róla.

    A cserébe kapott ugyanolyan telefon pontosan ugyanezt csinálja, mintha a telefon úgy érzékelné, hogy rajta van a hálózaton, a hálózat meg úgy tudja hogy nincs. Egyszer az is előfordult, hogy próbált engem hívni (mellettem, kísérlet volt), belvárosban szóval térerő volt, és akkor se sikerült, de megvolt a kapcsolat a pannon hálózattal mert az automata bemondás érthető volt. Általában a kimenő hívások mennek.

    Annak elég kicsi a valószínűsége, hogy két telefon pont ugyanolyan HW hibával rendelkezik, software hibára valószínűleg már lenne javítás, és nincs a fórumon hasonló k550-panaszkodás, szóval valószínűleg nem a telefon hibája. Egyébként a hivatalos update service nem talál rá frissítést, az lehetséges hogy ezt a pannon miatt? A független k800-am pl rendszeresen frissül, külföldi topikokban találtam utalást újabb verziójú (k550) firmware-re, bár lehet hogy kísérleti, nem biztos hogy ott kéne lennie a SEUS-on, pl k800-ra is van vmi kísérleti trackid-s ami nincs SEUS-on.

    Esetleg akinek van bármilyen szolgáltatós vagy független k550-je attól megköszönném ha beírná az ő verzióját és hogy neki mit csinál a SEUS.

    SIM kártya okozhatja, vagy ha nem az akkor mi?

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz tomcs #1 üzenetére

    Őstag létedre tudhatnád, h. ilyesminek nem nyitunk új témát... :U
    Ezt zárom, a továbbiakkal fáradj ide: [link], de van topikja is, ott is jobb helyen volna...
    Köszönöm.

    Samsung Galaxy A54

Aktív témák