Aktív témák

  • cybm

    csendes tag

    Sziasztok, remelem jo helyre irom a problemam (1 masik szalon is megprobaltam), de gyanaxom hogy vinyo problemam lehet. Bemasolom amit irtam, bocsi hogy hosszu :\ ha nem idevalo majd kimoderaljak...

    Nekem 1 olyan "erdekes" problemam lenne (amit eddig meg sosem tapasztaltam, szoval elegge tanacstalan vagyok), hogy winxp32 alatt 1szercsak elkezd a vinyo dolgozni, majd elobb utobb kifagynak a dolgok, 1 darabig meg birja, neha 1 picit vissza is jon a rendszer de aztan teljesen lefagy, ekozben a vinyo 1folytaban keral, majd ujraindul a win. Utana is ugymarad a vinyo, marmint eg a led, es utana bootnal Read error occured, magyarul nem tud olvasni a vinyorol. Eleg idegesito. A rendszer egy 400G-s samsung sata2-es vinyon van. Leirom a configot:
    Asrock 4core1600Twins-p35 (amugy semmi tuning)
    2x2 Kingmax 2G memoria 800Mhz (van amikor 3x2G nincs jelentosege, memtest 2.01-el neztem oket, nincs hiba)
    Sapphire 3870HD 512M PCX
    1 sata2 samsung 250G
    1 sata2 samsung 400G (ezen van mind aket rendszer winXP32/64)
    1 ide segate vinyo 160G
    1 ide LG DVD iro
    1 Audigy player hangkary meg 1 realtek halokari
    Proci Intel cor 2 duo e6300
    semmit sem huzok,es nem is tettem.

    winxp64 alatt meg nem tapasztaltam, de lehet csak azert mert azon kevesebbet logok (sokkal kevesebbet). Rendszer is volt mar ujrarakva, pont ezert. Everestel tsztelgettem win alol, a stabilitasi teszttel nem volt semmi gondja.

    Szerintetek mi a banat lehet? Vinyot hogy tudom ellenorizni valami normalis modon? a wines chkdsk-val probalgattam mar mindent, az nem adott hibat. Visszaraktam 1.30-as biosrol 1.10-re ott is produkalta.

    JAh es meg annyit, hogy a swap- 1 kulon particiora megy ami csak 8 gigas, abbol is csak 3G-ara win32-nel mert ugyis csak annyit lat ugye memoriabaol, ezert swapnak is annyit allitottam be, lehet kiprobalom majd hogy visszarakom c-re, de nem hisem hogy ennek gondot kellene okoznia...

    Szoval kb ez lenne, es nem tudom hogy tudnam kizarni belole a 400Gs sata2 vinyot, hogy oe a ludas. Ugye mindket rendszerem azon van, es jo lenne nem mas vinyora megint rendszert telepiteni stb, szoval ha lenne ra mod hogy valami progi ezt leelleorizze az jo lenne...

  • Thrawn

    félisten

    válasz cybm #1 üzenetére

    Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

  • cybm

    csendes tag

    válasz Thrawn #2 üzenetére

    ok! bocsi, hogy rossz helyre irtam akkor, admin torolheti ha gondolja...

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz cybm #3 üzenetére

    Zártam.

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák