Aktív témák

  • CinCeBerg

    csendes tag

    Hi!

    Hozzáértők segítségét szeretném kérni...
    A minap sikerült szert tennem erre az új Samsung alkotásra, egy LE37M86BD-re.
    A készülék, mint azt gondolom sokan tudják fullHD-s, azaz 1080P maximális febontása van. A készüléket kéz alól vettem, viszont félelmeim vannak, hogy a cucc korántsem az, mint aminek látszik. A tünetek a következők:
    - A leírás szerint componensen, VGA-n, és HDMI-n keresztül is tudnia kell az 1920x1080 felbontást, ám ennek ellenére D-Sub-on, és Komponensen, max 1024 és 1280-as felbontást tudok elérni. HDMI-DVI kábellel sikerül ugyan beállítanom az 1920x1080-as felbontást, de amikor a TV-től infót kérek, az sajnos csak 1920x1080I , és nem 1080P.
    - Ebben a sorozatban ha minden igaz, ''superclear'' panel van, viszont annak egy ismertetőjele van, ami pedig az, hogy kissé tükröződik a panel, nem pedig matt, mint ez.
    Ennek ellenére a fekete tényleg fekete, legalábbis amennyire az lehet egy LCD-n.
    - Ennek a sorozatnak nagy ''fejlesztése'' az úgynevezett ''Movie-Plus'' effekt, ami ha jól tudom, leegyszerűsítve annyit tesz, hogy két frame közé generál egy közteset, ezzel is folyamatosabbá téve a mozgást. Na most ezen még nem sikerült sehol megtalálnom ezt a menűk egyikében sem...

    A Samsung ügyfélszolgálatot hívtam, süketek az egészhez, a szakszervizben meg a műhelyvezető sem tudott hozzászólni semmihez... Menő társaság... :W

    Van valakinek ötlete, hogy mi lehet ezeknek a ''titkoknak'' a nyitja? Én vagyok sügér, és ez a TV ennyit tud, vagy esetleg át**sztak mint szart a palánkon? :F

    Előre is köszönöm mindenkinek az építő / segítő hozzászólást :R

    [Szerkesztve]

  • CinCeBerg

    csendes tag

    válasz CinCeBerg #1 üzenetére

    Esetleg egy Samsungos kolléga nincs a közelben valahol? :O
    Lehetséges hogy csak firmware-t kellene frissíteni a cuccon, de az Oktogoni Ssmung ''szakszervízben'' csak pislogtak rám, pedig kötelességük lenne segíteni, ha már hibákkal dobták piacra a cuccukat.

    Bármilyen segítséget szívesen veszek a témában, és ha kell természetesen a szolgáltatást nem kérem ingyen. :R

  • Lacix29

    őstag

    válasz CinCeBerg #1 üzenetére

    A 37M87-es a kivétel a FullHD-s 8-as sorozatban. Annak tényleg nincs tükröződő felülete.
    (AUO panel)
    A D-SUB bemeneten elvileg 60Hz-en fogadnia kellene az 1920x1080-at.
    A PC-t pedig a HDMI2-re kell kötni. (nem akármelyik HDMI bemenetre)

  • CinCeBerg

    csendes tag

    válasz Lacix29 #3 üzenetére

    ThanX a választ...

    Okay, értem, nincs tükröződő felülete, de ettől még ''superclear'' a panel benne? Mert ugyan viszonyítási alapom nincs (csak a 244T-m) , de messze nem nevezhető rossznak a feketéje a TV-nek...
    A PC-t HDMI2re kötöttem, de ugyanúgy megy HDMI1-ről is, állítólag a 2.port csak abban tér el, hogy ott a hangot máhonnan várja a TV, nem a HDMI-n keresztül.
    Ma kipróbáltam egy notebookkal a MM-ban egy M87-et, és ott sem ment az 1800P
    D-subon, csak 1024x768 volt a max, érdekes. Bármi nagyobb felbontásra ''nem támogatott'' volt a válasz. Az eldót kérdeztem volna, de ki kellett kapnom a kezéből a távirányítót, mert alapvető dolgokat nem tudott állítani, így gondoltam, ezeket a dolgokat be sem próbálom. Viszont a ''Mozi plusz'' menűpont határozottan ott figyelt a menűben ami nekem hiányzik. Amikor berongyoltam, éppen komponensről ment valami demó és csak 1920x1080I @ 60Hz volt az infoscreenben... Ezt sem nagyon értem. :F

  • Rick4

    félisten

    válasz CinCeBerg #4 üzenetére

    szerintem az lesz a baja, mint a legtöbb samsungnak, nem áll érdekükben 100%ban támogatni a pc-s módot, így egy dolog marad, próbálj szerválni valahonnan egy HD-DVD lejátszót, egy filmmel, és azon kellene megnézni, mit produkál.

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

  • Racecam

    MODERÁTOR

    válasz CinCeBerg #1 üzenetére

    Ne haragudj, de van egy gyűjtőtopicja az LCD-TV-nek. ''LCD TV - tapasztalatok, tanácsok'' [link] Légy szíves ott tedd fel a kérdésedet, ezt zárom.
    Köszönöm!

    Com'è diverso il mondo visto da qui

Aktív témák