Új hozzászólás Aktív témák

  • Cocane

    csendes tag

    Kedves Fórumtársak! Két hete vásároltam egy ilyen készülék WIFI-s változatát. Alapvetően nagyon meg vagyok vele elégedve. Több 10” körüli tabom is volt, most úgy tűnik ez a méret - az én felhasználó szokásaimat figyelembe véve – a megfelelő. A kezem elég kicsi, ezért az egykezes használat nekem tok nélkül nem volt kényelmes, a nem kifejezetten lekerekített oldalak miatt. A keskeny - hosszabb oldali szegélyeket - még szokogatom. A szubjektív véleményem szerint a szerkentyű könnyű, gyors, a kijelzője nagyon rendben van (még kültéren is teljesen használható). Olvasásra, netezésre nekem több, mint jó. A mobilnetet a telefonomról Hotspot módban osztom és a sebesség a számomra bőven elegendő. A kamerát nem próbáltam, a számomra teljesen felesleges funkció. Az igazsághoz tartozik, hogy én kocajátékos vagyok. A Pyramid féle – ill. hasonló - pasziánsz vagy repülőszimulátoros unaloműzők azért időnként előkerülnek, amik nem jelentenek problémát a kütyünek. Viszont a képarány nem minden játék esetében tökéletes pl. az Emerland Endless Journey, bár jól funkcionál, „összenyomott” képet produkál, ami esetleg zavaró lehet. A videós élmény - a többek által is említett képarány és az „érdekes” hangszóró elhelyezés miatt – nagyon egyéni elbírálás alá tartozik, a számomra elfogadható. Az üzemidővel nincs gondom, bár - ahogy észrevettem - a játéktevékenység elég intenzíven meríti az energiát. A készülék a számomra alkalmas lenne túra navigációra is (viszonylag kis méret és tömeg, jó kijelző és hardver, megfelelő üzemidő). Itt természetesen nem profi felhasználásra gondolok!!! Persze némi víz és por elleni védelem jól jönne, de hát a papír térkép sem szereti a vizet :) A GPS rész talán beváltja a hozzá fűzött reményeket. Az OsmaAnd+ appal próbáltam. A pozícionálás pontossága valamint gyorsasága a számomra kielégítő, a térképet jól kezeli a szerkezet, de az iránytűt sajnos képtelen vagyok bekalibrálni (: Ha jól értelmezem a honlap információit, működnie kellene ennek is (Geomágneses és Gyro érzékelők vannak a tabban). Tokkal és tok nélkül egyaránt eredménytelenek voltak a kísérleteim. Ugyanez a telefonom esetében (Lenovo Vibe Z2 Pro) néhány másodpercet vett igénybe és azóta is rendben van. Telepítettem az AndroSensor ingyenes appot, amely szerint a mágneses mező értékei brutálisan magasak, 650-700 közötti értékeket mutatnak. Az említett telón ugyanez, ugyanott 45 körüli mértékű, ami a normális szint egyébként. Az iránytű használatához ez utóbbi mennyiség kell(ene). Szóval a dilemma : egyéni probléma – és szerviz – vagy a tervezők erről megfeledkeztek – és csendes belenyugvás -. Ha valakinek az ideje engedné és a készülékén megnézné a mágneses mező értékét (akár a fent idézett appal), az a számomra igen értékes információt jelentene és nagyon megköszönném. Egyébként pedig, kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák