Új hozzászólás Aktív témák

  • BaliTHC

    tag

    Én egy-az-egyben a CM9000-től és a CM10k-tól tanultam meg sakkozni (na jó, nem profi szinten, de kb 1600 ELO pontom lehet :) ).

    A legjobb ezekben a programokban Josh Waitzkin kommentált partijai meg az akadémiája. Ezeket a partikat darabonként 5-10-szer már megnéztem (az egész anyag kb több, mint 15 óra!), de persze mindig találok bennük valami újat, és hihetetlenül jók, szórakoztatóak, izgalmasak és hangulatosak. És emellett betekintést adnak az élvonalbeli sakkversenyek feelingjébe - akit egy kicsit és érdekel ez a sport, és valamennyire tud angolul (nagyon szépen, egyszerűen és érthetően beszél a srác), annak nagyon-nagyon ajánlom.

    A csávó egyébként 4 éves korában a NY Central park beli sakkozóktól tanult meg játszani, hihetetlenül tehetséges, és a világ egyik legjobb edzője kezei alatt (Bruce Pandolfini) tanult meg játszani. Eszméletlenül agresszív, támadó játék-stílusa van, ami nekem külön bejön, de gondolom a legtöbb embernek szintén. Hiszen ez a szép ebben a játékban: amikor egy bástya hátrányod van, de az ellenfél küzd a remiért:) Amúgy most már nem játszik, csak gyerekeket tanít.

    Apropó: ha valakinek megvan a ''Keresem Bobby Fishert'' (Searching for Bobby Fischer) film, amiben a srác gyerekkora van feldolgozva, az ne habozzon, egy pár sörért cserébe adja kölcsön legyen szíves!!! Mintha egyszer régen már láttam volna, de nagyon megnézném még egyszer. Esetleg a Josh Waitzkin Attacking Chess videókazetta is érdekelne.

    Szóval: nézzél meg egy ilyen partit, és rajta maradsz a sakkon örökre ;]

    In the ghetto - washing non colour fast synthetics at 60 degrees - could cost you your life! (Ali G)

Új hozzászólás Aktív témák