Hirdetés

2018. október 23., kedd

Gyorskeresés

(#5751) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Na, mennék vissza a Bárból, a Csapos által adott rekeszes hátizsákkal a Zsoldosok feladatát végrehajtani, amikor a Vad vidékre való visszatérésemkor a betöltés közben sötét képernyőre váltott a játék és ezután akárhányszor próbálok a gyorsmentésre visszatérni, mindig ugyanaz történik.

Nagyon jók a játék hangjai.

Az ereklyetartókat még fejleszteni kell, le vannak hálózva. :K

Jó rejtekhelyek vannak itt-ott a Vad vidéken, érdemes felkutatni a zugokat és a mutánsokat is átvizsgálni testrészekért.

A Vad vidéken a Kisóriásoknak és a kutyáknak (egy továbbra is szaladgált még utána) elég volt egy hőgránát, utána csönd lett.

(#5750) rétisün

Érthető. :)

[ Szerkesztve ]

(#5752) Dhampir válasza Dhampir (#5751) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Most újrakezdtem a Vad vidéket, felvettem a Zsoldosoktól a szállítás a Csaposnak küldetést, erre minden átmenet nélkül villámgyorsan, hibaüzenet nélkül kidobott a játék. Ez a mod nagyon bugos (legalábbis a konfigurációmon). DX 10-el futtatom.

(#5753) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Visszatöltöttem a Bár mentését és újból kezdtem a Vad vidéket, vissza is tudtam menni, bár egy kidobás volt még a Zsoldosoknál, de legalább visszatölthettem. A Barrett (vagy milyen), majdnem 15 kg-os puskát buktam, mert szerencsére életben van a korábbi játékmenetben már életét vesztett zsoldos, a puska tulajdonosa, amit csak 90.000 rubelért lehetne megvenni tőle.

A kajaszállítás ügyében azonban gubanc történhetett, mert miután megkaptam a Zsoldosoktól a megbízást, elmentem a Csaposhoz. Ott átvettem a cuccot, de utána véletlenül azt mondtam, hogy kész a munka, amit a Csapos elfogadott. Ekkor kikerült tőlem a szállítandó holmi, de a Zsoldosok várják az élelmiszert. "Üres kézzel" visszamentem hozzájuk, kérni nem kértek már semmit, de a feladat benne maradt a PDA-ban.

Ilyenkor nem tudom, hogy mit lehetne tenni. Ismét kezdjem elölről? Viszont már csak az Erőműtől tudnám újrakezdeni, mert nincsen többféle mentésem.

(#5754) miklos3391

miklos3391
(lelkes újonc)

Kösz a segítséget megoldottam a beállításokat!

Az a szél, amelyik nem fúj, az nem szél.

(#5755) miklos3391

miklos3391
(lelkes újonc)

Egy kis vélemény a Változás ideje 3-ról: ezzel is ugyanaz a baj, mint sok más moddal. Szinte semmi kihívás nincs benne. 1 óra alatt szereztem egy remek páncélt, meg jó fegyvereket, és féli g fel is húztam őket. Pénzem annyi van, hogy már rég nincs mire elkölteni. Rengeteg ládában találni 6-8 értékes képződményt, amik egy betöltéssel újratermelődnek. Ellenben a pályákon egy lelket se látni, így hiába a szuper felszerelés, nincs kire lőni, se ember, se mutáns nincs. Ami töltényem fogy, azt is csak unalmamban lövöldözöm el a levegőbe.
Most az SGM-nek álltam neki, ez ilyen szempontból sokkal jobb, csak kevés az új küldetés.

(#5756) Aarpok válasza miklos3391 (#5755) üzenetére

Aarpok
(őstag)

Igen talán nem sok az új küldetés benne,de legalább a frakcióháború végre úgy működik ahogy kell. Sztalkerekkel kivertük a fosztogatókat a szeméttelepről. :D A szabadság - szolgálat részt még nem próbáltam,de a sztalkerekkel minden rendben volt.Azt még sajnálom,hogy a fosztogató szerelőnek nem tudom átadni a pendrivekat,mert ellenséges lett a viszony a bolhapiacos vezető küldetései miatt.

Аарпок

(#5757) Dhampir válasza miklos3391 (#5755) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Nálad nem volt ilyen hiba, amiről itt írtam a zsoldoskaja szállításnál?

(#5758) miklos3391 válasza Dhampir (#5757) üzenetére

miklos3391
(lelkes újonc)

Ilyen gondom nem volt. Viszont az első kajaszállítás után már csak úgy tudtam Siddel beszélni bármiről is, hogy az első mondat: konzerveket vennék. :)

(#5759) miklos3391

miklos3391
(lelkes újonc)

SGM lefagy, ha a szabadságos csapossal akarok beszélni. Most tovább se tudok menni. :((

(#5760) Dhampir válasza miklos3391 (#5758) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszi, lehet, hogy újrakezdem inkább az egészet, csak a Pripjatyos PSzH-s lavírozást utáltam.
Be se tudtam szállni, hanem valahol az elején, kívül ültem, legalábbis úgy tűnt. Alig bírtam irányítani.

(#5759) miklos3391

Az SGM nem Call of Pripyat mod?

[ Szerkesztve ]

(#5761) rétisün válasza Dhampir (#5760) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

ha jól rémlik, van a claer sky-hoz is.

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#5762) Dhampir válasza rétisün (#5761) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Magyarítással?

(#5763) miklos3391 válasza rétisün (#5761) üzenetére

miklos3391
(lelkes újonc)

Clear Sky féle SGM-mel játszom. Közben a csapos probléma megoldódott. A Változás idejében nálam is érdekesen viselkedtek a PSZH-k. Én is "rajta" ültem, meg ráadásul lőni se tudtam vele. A tankkal ugyanez volt a helyzet.

(#5764) rétisün válasza Dhampir (#5762) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

[link]

good hunting, stalker.... Ron Swanson for president! (-: eladó bringás cuccok: https://bolha.testbike.hu/clList/userCls?uid=12723

(#5765) SaGa59 válasza miklos3391 (#5763) üzenetére

SaGa59
(őstag)

A változás idejében a pszhk csak akkor működnek rendesen, ha a launcher.exe-vel indítod a játékot, nem a szokásos módon. Ez benne van a magyarítás melletti olvass-el.txt-ben is.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5766) rétisün

rétisün
(PH! nagyúr)

az SGM modban van változás az eredeti sztorihoz képest?

(#5767) Aarpok válasza rétisün (#5766) üzenetére

Aarpok
(őstag)

A sztoriban nincs nagy változás.Sztoriban annyi lett más a sötétvölgybe kicsit másképp lehet bejutni.Küldetések terén van változás kicsivel többet lehet felvenni illetve jól működik a frakcióháború ki is lehet irtani egy adott frakciót 0 - ra.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#5768) Dhampir válasza SaGa59 (#5765) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Én a Launcher.exe-vel indíítottam, mégis "rajta ültem" a PSzH-n, fura érzés volt, mert közben az ormányos karmolászott. :D

(#5764) rétisün

Köszi!

(#5769) shield

shield
(őstag)

...kívánok minden STALKER-nek!

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#5770) op.erik

op.erik
(fanatikus tag)

... és persze Boldog Karácsonyt! minden egyes fórumtársnak!

(#5771) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

(#5772) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Sziasztok!

A Változás ideje 3.0-át újrakezdtem. Az Erőműben érdekes felfedezéseket tettem. A játék kezdő helyszínétől, a monolitos parancsnoktól elindulva az áttört falon keresztülmenvén található egy félreeső helyiség, ahol a Hajnal-frakció több tagja, köztük Lebegyev hever holtan. Ezt nem köszöntem meg a Monolitnak.

Ezzel kapcsolatos kérdésem az lenne, hogy érdemes-e felvenni az Erőműben a Monolitosokkal a harcot, vagy ez később rossz küldetésekhez vezethet? (Úgy vettem észre már a Vad vidék zsoldosainak kajaszállítós megbízása után is, hogy könnyű elrontani egy küldetést, mert akkor is le lehet okézni a Bárban és megkapni érte a jutalmat, ha nem viszem el, viszont a kaját meg várják.)

A másik érdekes dolog. A kezdő helyszínen, az Erőműben a földön hever egy hátizsák. Ahányszor elmentem és ismét betöltöm a játékot, annyiszor vehető ki ellátmány ebből a "terülj, terül asztalkámról". Ez illik a monolit "Kívánságteljesítőhöz". :D

(#5773) miklos3391 válasza Dhampir (#5772) üzenetére

miklos3391
(lelkes újonc)

Nemcsak egy ilyen hátizsák van. 2-3 ládát is találtam, amiből folyamatosan lehet kivenni értékes képződményeket. Ez az egyik dolog, ami teljesen hazavágja a játékélményt. Bezzeg az SGM-ben állandó pénzhiánnyal küszködök. Többet spórolok bármelyik vidéki kisnyugdíjasnál, hogy még egy fejlesztés vagy vagy valami kijöjjön a kis pénzemből. És ez így sokkal jobb!

(#5774) Dhampir válasza miklos3391 (#5773) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Az elején a Monolitot le lehet támadni?

(#5775) Dhampir válasza Dhampir (#5774) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Végül kipucoltam szegény Monolitosokat (habár valószínűleg ők nyírták ki a Hajnalosokat, Lebegyevet is), így hozzájuthattam egy kis munícióhoz.

A Bárban eladtam a Monolitos páncélomat és Sevát vettem helyette, amit Azot fejlesztett tovább, de 80.000 Rubelem (amit a Monolitosok cuccainak eladásából gyűjtöttem össze) úgy elszállt, mint a pinty. :(

A Báros kereskedő mutánsirtó küldetését érdemes elvállalni, jól fizet érte?

[ Szerkesztve ]

(#5776) rétisün válasza Dhampir (#5774) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

nekem eszembe se jutott, hogy nekik essek :N pedig biztos lehetett volna gyűjtogetni, bár mira áthordom valami kereskedőhöz :F

(#5777) SaGa59 válasza Dhampir (#5772) üzenetére

SaGa59
(őstag)

Amint átérsz Pripjatyba, a monolitosok rájönnek, hogy nem az vagy, akinek tartottak, így meghirdetik a hadüzenetet. Szóval nem veszítesz vele semmit.

Megj: Lebegyevért nem érdemes bosszút állni, ő az O-Tudat egyik tagja és a CS-ben végig manipulált, hogy elkaphassa Sztrelokot.

STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

(#5778) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

(#5776) rétisün

Nekem is csak a játék második elindításakor ötlött az eszembe, amikor részletesebben bejártam az Erőmű kezdeti, benti épületrészét. Az áthordás bonyolultabb.

(#5777) SaGa59

Igen, amikor az első játéknál visszamentem Pripjatyból, már tüzeltek is.

Nagyon érdekes, hogy a monolitos tudós is lőtt rám a zárt ajtón keresztül. Sajnos oda nem sikerült bejutni, pedig kíváncsi lettem volna rá. Az ajtóhoz érve ugrált a felirat, mintha kódot kért volna, de villogva összekeveredett az ajtónyitás szövegével.

Lebegyev nagy szélhámos. :D
Habár gondolhattam volna, hiszen rávett Sztrelok elpusztítására.

(#5779) rétisün válasza Dhampir (#5778) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

"Az áthordás bonyolultabb."

de még mindig semmi lesz ahhoz képest, amikor én a 2-3-szori SGM-Enot-s.n.i.p.e.r. mod végigjátszásnál már kordonon gyűjtögettem a használt fegyvereket, hogy majd áthordom a szerelő(k) zöld dobozába :))

(#5780) Dhampir válasza rétisün (#5779) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Ilyenkor kell megfejelni a súlylimitet. :DD

(#5781) rétisün válasza Dhampir (#5780) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

az artikkal variálok inkább....

nem tudja valaki, hogy lehet átírni az anomáliák 'erősségét'? :B

(#5782) Dhampir válasza rétisün (#5781) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

A Sevát is tovább lehet fejleszten, de +15 kg nem sok, így marad az ide-oda bicegés, ami küldikkel és ereklyevadászatokkal párosítva nyer igazán értelmet.

Van aki súllyal, van aki anomáliával? :D

Később vissza lehet menni Pripjatyba?
Amint láttam van benne lehetőség. Pár Monolitos fószertől lehetne ezt-azt zabrálni.

[ Szerkesztve ]

(#5783) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Sziasztok!

A Változások idejében hogyan tudnám megjeleníteni az óraállást? Aludni lehet ebben a modban?

(#5784) rétisün válasza Dhampir (#5783) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

(#5785) miklos3391

miklos3391
(lelkes újonc)

Azt meg tudja mondani valaki, hogy ez a tárgy: "Páncélzat kompozit lemezek 1. szint" mire jó?

(#5786) shield válasza miklos3391 (#5785) üzenetére

shield
(őstag)

Berakod a páncélod képződménytartó zsebébe.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://stalkermods-hun.atw.hu/> http://www.stalker.nhely.hu/ > http://stalker.esy.es/

(#5787) Dhampir válasza rétisün (#5784) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszi, közben játék közben is megleltem. :R
Még a PDA-ban is meg lehet nézni, de körülményesebben.

Lassan megszokom ennek a modnak a "különcségeit", most már gördülékenyebben megy minden.
A Szeméttelepen a vésett pisztoly megkeresésekor azt gondoltam volna, hogy legalább két vérszívó fog letámadni, ehelyett az őrség közvetlen közelében kellett megkeresni. :U

Sok cucc gyűlt össze. Szidorovics és a Szeméttelepi hangárban működő kereskedők keveset fizetnek. Vajon a Sötétvölgyben lévő kereskedő, vagy a Bárban lévő csapos többet adna a fegyverekért? :F

A Kitörések értelmetlenül, túl hosszú ideig tartanak, van valamilyen lehetőség a lerövidítésükre? :F

(#5788) rétisün válasza Dhampir (#5787) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

kereskedők mindenhol smucigok :D (a legtöbb modban ráadásul nem is vesznek meg mindent :((( )

a kitörésekkel én sem tudtam mit kezdeni, legfeljebb hogy amíg tartott, akkor mentem kávéért, kajáért, folyó ügyeket intézni....

(#5789) miklos3391 válasza shield (#5786) üzenetére

miklos3391
(lelkes újonc)

Kösz! :R

(#5790) Dhampir válasza rétisün (#5788) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Akkor lepasszolom a cuccokat a Szeméttelepi hangárban.

Pont így teszek a Kitörések ideje alatt én is. :D :(

[ Szerkesztve ]

(#5791) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

A Változások idejében Jantarban a tudós bácsi jól fizet, érdemes a kutatóknak szánt tárgyakat, relikviákat hozzá vinni.

Jó ismét bejárni a régi helyszíneket. Sajnos Agropomban a csatornarendszerbe nem lehet lemenni, pedig reméltem, hogy Sztrelok régi búvóhelyére is bekukkanthatok, de az aknafedelet félig-meddig letakarták és a katonai bázis felől is kerítéssel van lezárva az a terület, ahol valamikor kimásztunk. :O

Sötétvölgyben csönben nyílik és záródik az ajtó a gránátrobbanástól felkenődött fosztogatóval együtt. Kifelé menet egyszer csak lepottyant róla. :D

[ Szerkesztve ]

(#5792) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Változás ideje:

Jó tudni róla, hogy Jantarban Szaharov fizet a legjobban a relikviákért. A Vörös erdőben, a bányában található kereskedő a fegyvereket szintén jól megfizeti és különleges fejlesztéssel ellátott típusok is beszerezhetőek nála.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

A Vörös erdőben elindultam a tankos küldetéshez. A pszeudo-kutyákat nem lehet lerázni, hiába vezetem anomáliákba üldözőimet, még a sziklák tetejére is feljutnak. Addig lihegnek a nyomomban, amíg az erdei kis őrhelyekre nem érek, ott az őrök rájuk lőnek és elzavarják őket.

Térképésszel történő váratlan találkozás után Pripjatyba dobott a játék. Beugrottam az immáron kihalt Erőmű területére is és eleget tettem a relikviákkal kapcsolatos küldetésnek. Visszafelé ismét Pripjatyon át vezetett utam, más ösvényt nem leltem.
Nos, a Zsonglőr ellen nehéz harcolni és ha egyszer meglátott, végig támadni, kergetni fog. Így jutottam el a Kikötőig, amely a Monolit egyik bázisa. Az épület magasából egy szürke mesterlövész puskával leterítettem üldözőmet.

Egy kiadós alvás után a nappal fényözönében sikerült elvergődni a Mosodáig, ahol Fürge szakértelmének és rubelektől duzzadó erszényemnek köszönhetően öltözetemet és fegyvereimet tökélyre fejlesztettem.

A nagy kérdés az, hogy innen visszajuthatok-e a Vörös erdőbe? A Mosodánál nincsen Kísérő? Innen csak a Radarra (?) vezet az út? Érdemes még végigjárni Pripjatyot? :F

Gyűjtögetni egyenlőre nem akarok, a meglévő küldetéseimet vinném tovább. Vissza kell jutnom Vörös erdőbe a Tankhoz és a bányába is, valamint Jantarra Szaharovhoz. Ezeket követően a Bárba a megbízómhoz, ahol még az Oázis rejtélyéről is tudakozódnom kell. A Szeméttelepi hangárban csekély jutalom is vár rám, de az elodázható. Valamint ott van még Borongós is, ahová a tarsolyomban zötykölődő két további küldetésem indítana.

(#5793) rétisün válasza Dhampir (#5792) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

ahogy a térképet nézem, radar --> katonai raktárak --> vörös erdő, így tudsz visszamenni. pripjatyból csak radarra vagy az erőműbe vezet út, a térkép szerint legalábbis. ha van is valami téranomália, ami segíthet, nincs jelölve, emlékeim szerint én nem is találkoztam ilyennel.

(#5794) Dhampir válasza rétisün (#5793) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Köszi az útbaigazítást! :R

Félek, hogy újabb küldik szakadnak a nyakamban, emiatt megpróbálok gyorsan átrohanni a pályán a Vörös erdőbe. :D

(#5795) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

A mocsár gyöngye:

(#5796) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

A Változás ideje nálam irtó sokszor "kressel", nemcsak pályaváltáskor. :(

(#5797) rétisün válasza Dhampir (#5796) üzenetére

rétisün
(PH! nagyúr)

nálam stabilan ment, alig volt crash...

nekem a vörös csajszi jobban tetszik :DDD

(#5798) Dhampir válasza Dhampir (#5796) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Pripjatyban, ahol befejeztem, sem a gyorsmentés, sem pedig a saját, elnevezett mentésemmel nem töltődik be a mod, mindig fekete képernyőt kapok egérkurzorral a közepén.

Ez a Változás ideje a konfigurációm vagy az operációs rendszer miatt rettentően bugos.

Ugyanez volt Jantarban a föld alatt Szellem megtalálása után, ott kezdhettem elölről az egész jantari mulatságot. :W

(#5797) rétisün

Nálam Windows 8.1 64-bit és egy Nvidia NVS 5400M kínlódik 1600x900 felbontáson, a régi AMD-s konfigommal nem volt ilyen sok hülyeség más modoknál. :(

:D

[ Szerkesztve ]

(#5799) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Pripjatyban leereszkedtem a "csalagútba". ;)

A Radaros pálya elhagyásakor, pályaváltáskor megint kidobál a mod. Az gond lehet, hogy a mappák nevében cirill karakterek helyett krikszkrakszok vannak, át kellene nevezni őket. Töröltem az fsgame.ltx-et, hátha az is segít majd.

Spoiler:
A Radaroknál lementem a mélybe, de csak eddig jutottam, mert a fúrópajzsot nem hoztam magammal.

(#5800) Dhampir

Dhampir
(PH! félisten)

Annyit szenvedtem a "Változás ideje" moddal, hogy végül félbehagytam és töröltem a projektet. Annyiszor dobált ki, hogy inkább érdemelné meg a "Várakozás ideje" elnevezést.

Egyébként ugyanezen a hardverkonfiguráción korábban vígan ment még Linux alatt is az Oblivion Lost, valamint az AMK Devolution (a legutóbbi őszi Linux kernellel már nem). Habár igaz, hogy Windows verzióban akkor a W7-en futtattam, nem a 8.1-en.

Ami fárasztó a Változás ideje modban, hogy rengeteg cuccot lehet összegyűjteni, de nem érdemes. Igaz, hogy a Radaroknál két Gausst is bezsebelhettem. Viszont vannak új, érdekes fegyver- és relikviafejlesztések is (a Vörös erdei bánya kereskedőjénél), de amikkel én futottam össze, azok nem voltak átütő erejűek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.