Aktív témák

  • Darage

    csendes tag

    Sztok!

    Adva vagyon egy EPOX-4PEA800 típusú
    (az alaplap leírása szerint:) 533+ FSB-ú alapalap.. oké.
    Namost procicsere történt cerkáról pentiumra, egész pontosan:
    IP 2.8C GHz, ami ugye 800-as FSB-ú. ( + Gef4 4800SE)

    Teszteltem játékkal is (Splinter Cell - P.T.), tök jól ment, órákon keresztül. Node a cd-írást a proci-csere óta már nem szereti.. legutóbb meg egy slideshow-s képernyőkímélőnél fagyott keményre..

    Gyanakodjak inkább másra, mint a proci, vagy tényleg nem a legtutibb megoldás ebbe az alaplapba 800-as procit venni..!? :F

    Egyátalán mit jelent az a plusz jel a 533 végén?

    Darage

  • ciao

    senior tag

    válasz Darage #1 üzenetére

    EPOX-4PEA800 ban ha a 800 nem az FSB-t jelöli akkor elég félrevezető a termék neve, a + szerintem a tuning lehetőségét jelenti, próbáld ki másik gépben a procit ami biztosan tudja kezelni a C-s procit és ha ott nem fagy akkor az alaplap a bűnos

    Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

  • Junkie

    aktív tag

    válasz Darage #1 üzenetére

    az 533+ azt jelenti hogy 533-as proct tudsz benne tolni felfelé viszont gondolom a procid miatt (2.8C) 800-as fsb-n járatod ami elég kemény tuning a cuccnak:D Egyszerüen kiderithető állítsd 533-ra az fsb-t a proc alacsonyabb órajelen fog menni de az nem gond és próbáld meg úgy a cd írást ha megy akkor a húzás a gond

    Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

  • Bazsesz

    őstag

    Végre találtam valakit, akinek 4PEA800-as lapja van rajtam kívül :D

    [L]http://www.epox.nl/english/support/bios/pentium4.htm[/L] <- itt megtalálod a BIOS-t a lapodhoz.

    Egy kis infó onnan:
    Mainboard model name: EP-4PEA800 and EP-4PEA800I
    BIOS filename: 4PE83619.BIN (4000)

    Fixes in this BIOS:
    • Solved Win98SE (korean) compatibility problem with MX440 AGP VGA card
    • IDE DMA issue information incorrect solved

    Fixes included from previous version:
    • Support IDE DMA Transfer by BIOS option
    • Show FSB800MHz CPU 2.4G, 2.6G, 2.8G Extra string ''C''
    &#8226.|. CPU micro code to add newer CPU detection
    • FSB options up to FSB933 (233MHz.)
    • Soled issues in WatchDog functionality


    Nekem is csak mondták, hogy esetleg ezzel működhet. De hogy miért van ott a modellszámozásba az a 800, az nekem még mindig érthetetlen.

    Üdv: balu

    ''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

Aktív témák