Új hozzászólás Aktív témák

  • rednifegnar

    senior tag

    válasz carl18 #6 üzenetére

    az en monitorom is kb 50W-ot evett, ez egy professzinalis grafikus monitor, anno egy fel uj auto ara volt. persze ez jo sok eve volt, van is benne uzemora dogivel, kiszolgalta az idejet, igy most le lett cserelve. az uj is megvolt mar egy ideje, de most elesitettem. ez 15W-ot eszik.

    nyilvan lehet szamolgatni mindent de az eszi a sokat ami allandoan megy.
    pl huto. azzal nehez mit kezdeni, egy darabig tudod emelni a homersekletet, de ez nem igazan jo.
    kevesebbet kell nyitogatni. a hobbyelektronika csoportban ment egy eszmecsere errol. nekem az a bajom vele hogy amikor kinyitod, akkor kiomlik belole a hideg levego, lehet ujra es ujra lehuteni.
    ertem en hogy a levego fajhoje az joval kevesebb es joval kevesebb energia kell a lehutesehez mint mondjuk vizhez. de a vizet egyszer behutod aztan az ugy marad nem melegszik szamottevoen nyitogatasnal ujra es ujra, elenben a levego igen.

    gondolkodtam mar sok mindenben, nyilvan van mindenkinek fiokja alul. de ha abbol kell valami akkor tagra nyitod, teljesen, kihuzod, pakolgatod, elment az elonye hipp-hopp. :(

    ha minden polc elott lenne egy ajto (hasonloan a melyhutokhoz) akkor az maris jobb lenne, plane ha atlatszo ajtos, mert akkor csak abbol az egy fakkbol jonne ki a hideg levego nem az osszesbol.
    aztan amit sok helyen csinalnak uzletekben hogy szilikon fuggonyok vannak, valami olyasmit beletenni. :F

    hulyen hangzanak ezek a megoldasok de lehet rakenyszerulunk mert eves szinten a sok keves sokra megy.

    nekem van fogyasztas merom, de most nem nagyon akarok ide szamokat irogatni mert ahany lakas/haz annyi konfig, annyifele eszkoz/fogyaszto. egy huto se mindegy hogy egy +40fokos panel konyhaban jar vagy egy 20fok koruli pinyoban uzemel.

    de pl lemertem mezei samsung/sony okostelo toltoket (regebbi iphonet is), gyakorlatilag merhetetlen a standby felvetele. amikor ratolod a telot akkor egybol felugrik (9-15w-ra) nyilvan ez is tolto fuggo mekkora aram. azt szurtem le hogy ezeket nem erdemes kihuzni kikapcsolgatni.
    vagy pl ikea csiptetos led lampa, semmit nem mutat kikapcsolva, bekapcsolva 2-3w.
    nekem az iroszatalon ket halogen asztali lampa volt mert annak kellemesebb a szinhomerseklete mint barmilyen lednek. ez 2x55W-ot eszik. baromi sok egy led 5W-jahoz kepest. lecsereltem, sporoltam 45-50W-ot. telen es este sokat egnek.

    tv-t meg ps-t nem mertem le de majd sorra kerulnek azok is.

    A camera does not make art, the artist makes art.

Új hozzászólás Aktív témák