Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz t72killer #24025 üzenetére

    Nem tudom mennyire követted a fonalat, de az eredeti téma az volt, hogy magyar ügyfélként a fórumtárs Revolutját HUF-ban terheli a Netflix, de ő azt szeretné, ha az EUR zseb terhére menne akkor is ha a HUF számláján megvan a megfelelő összeg.

    Mint azóta kiderült, valószínűleg valamilyen takarékszámla (vagy egyéb elkülönítési) célra használta a különböző devizákat, amire most kapott tanácsot, hogy használja a széfet.

    Amíg ez nem volt tiszta, addig felmerült a kérdés, hogy miért nem teszi be ideiglenesen a HUF-ban tartott pénzét vaultba. Erre volt a válasz, hogy kiszámíthatatlan, mert ha valóban használja a HUF-ot (például mert az étterem/kocsma/bolt HUF-ban terhel Magyarországon) akkor nem biztos, hogy a legkényelmesebb a terhelés várható idejére - pontosabban napjára, mert hogy azon belül bármikor terhelhetnek - széfbe tenni a komplett HUF készletet.

    Tehát a kérdésedre válaszolva, ha jól értem:
    Azért terhelné Forintban, mert feltételeztem, hogy használja* a Forint tárcát valamire (legyen az bármi) ami miatt nem tartja tartósan széfben a pénzét.
    *Használja, tehát terheli. Hogy miért? Nem tudom. De terheli. Forintban.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Új hozzászólás Aktív témák