Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • __Zs__

    tag

    válasz Tuomas #14107 üzenetére

    "És amit az app visszaad kód, azt adtad meg a kártya rendelésekor is?"

    Hét ez az! Épp ezt kezdtem el én is feszegetni 2 korábbi hozzászólásomban:

    "...
    Elképzelhető, hogy az appban lévő PIN kód megnéző funkció tényleg csak megnéz (mintha egy cetlire felírtam volna)?
    Azért kérdezem, mert elképzelhető, hogy az app-ban letárolt PIN nem egyezik meg azzal, amit regisztrációkor megadtam (ha jól emlékszem ott kellett megadni a PIN-t)? Arra nem emlékszem, hogy az app-ba milyen PIN került: külön kellett megadni (és lehet, hogy egy számjegyet elgépeltem, vagy eleve az került ide bele - minden újabb beírás nélkül - amit a kártya-regisztrációkor megadtam (ha tényleg meg kellett akkor adni).
    ..."

    "...
    Mert azt tudom elképzelni, hogy a kártya igénylésekor megadott PIN nem egyezik meg azzal, amit az APP megjelenít (ha ilyen egyeltalán előállhat; ld. kézzel külön felvitt PIN, mintha egy sajtfecnire írtam volna fel --> lássuk be nem sok értelme lenne egy ilyen magas szinten online banki/pénzügyi szolgáltatást nyújtó cégnél, appnál).
    ..."

    Tehát a lényeg:
    1) eltérhet a fizikai kártya megrendelésekor megadott PIN, attól, amit az app mutat, feltételezve azt, hogy a kártya kézhezvétele óta biztosan nem történt PIN módosítás ATM-ben, illetve még PIN megadását igénylő tranzakció sem (a tegnap esti sikertelen kp-felvételtől eltekintve)?

    2) Tovább menve, lehetséges az app-ban megváltoztatni a PIN-t? Pláne úgy, hogy a fizikai kártya még egyszer sem volt PIN-nel használva, azaz fizikialag aktiválva? --> Ezt ezért kérdezem, mert ha ez lehetséges, akkor elképzelhető, hogy megváltoztattam a PIN-t "véletlenül" a funkciók próbálgatása közben, úgy hogy "észre sem vettem" (egyébként elég egyértelmű a felület, és tényleg nem emlékszem, hogy ilyesmivel szórakoztam volna)?

    Szóval van egy kártyám, ami a legelső PIN-t igénylő tranzakciókor (ATM-es kp felvétel) az app által tárolt/visszaadott PIN-kódot már ezen első alkalommal is helyesen megadva úgy néz ki, hogy nem fogadja el ezt a PIN-t.

    Hétfőn tovább nyomozok egy ATM-nél!

Új hozzászólás Aktív témák