Új hozzászólás Aktív témák

  • taranis

    addikt

    Sziasztok! Nem tudom, hogy valaki végigszenvedte e már a PayPallal a következőket, ha nem, akkor tanulságos lehet. Az alapvetés az volt, hogy Revolutra el akartam juttatni PayPalról az USD-met konvertálás nélkül. Itthonról regisztráltam a PayPal accountom, így két opcióm van, ha bankszámlát akarok felvenni, magyar, vagy US bank. A magyar nem jó, ott mindenképp HUF-ra konvertálás lesz, ahol a PayPal elég sokat lenyúl. Az US jó lenne, de a Revolutnál UK számla van. Így aztán csináltam egy Transferwise accot, ott nyitottam egy USD számlát, ami mögött egy US bank account áll, ami a Community Federal Savings Bank-nál van vezetve. A terv az volt, hogy majd TW-ról topupolom a Revolutot. Technikailag tehát minden oké, megvannak a szükséges adatok, fel lehet venni a bankot. Itt jött az első bökkennő, a PayPalnál az adatok felvétele után jött a hibaüzenet, hogy nem tudják végrehajtani a kérést, próbáljam később. Vártam egy napot, a hibaüzenet ugyanez volt. Utánaolvastam, kiderült, hogy ha felhívod őket, akkor manuálisan hozzá tudják adni a számlát a PayPalhoz. Csak telefonon működik, emailben szarnak a fejedre. Szóval felhívtam őket (nemzetközi hívás, dublini szám), és valóban 5 perc alatt hozzá is adtuk a számlát. Örültem ennek, de kár volt. Gondoltam 10 USD withdraw-al letesztelem. Ekkor jött a következő misztikus hibaüzenet, amiben kb. annyi állt, hogy információra van még szükségük, keressem az ügyfélszolgálatot. Felhívtam őket, azt mondták, hogy várjak 72 órát a számlaszám felvétele után, utána próbáljam a withdraw-ot. Vártam több, mint 72 órát, biztos ami biztos, de a hibaüzenet megmaradt. Megint hívtam őket, ahol azt mondták, hogy nem volt meg a 72 óra, kb. 2 óra híja volt, várjak újból 72 órát. Ez számomra teljesen hihetetlen volt, de oké legyen, ezúttal egy nappal többet vártam, mint 72 óra. Ugyanaz a hiba fogadott. Megint felhívtam őket, akkor is azt mondták, hogy nem vártam 72 órát. Ekkor már egyértelmű volt, hogy hülyére vesznek. Ezúttal azt mondta az ügyintéző, hogy várjak aznap este 6-ig, és utána próbáljam. Ők látni fogják, ha nem megy, és akkor majd visszahívnak. Nem ment, és nem is hívtak vissza. Másnap megint felhívtam őket, elmesélve a teljes sztorit. Ezúttal azt mondta az ügyintéző, hogy nem tudja, mi lehet, áttolják review-ra az accountom, és még aznap visszahívnak. Mondtam neki, hogy ilyet már korábban is ígértek, ezúttal biztos így lesz e. Ó hát persze, mindenképpen visszahívnak, bármi is legyen az eredmény. Természetesen azóta sem keresett senki, és ezen a ponton én feladtam.
    Az én személyes konklúzióm, ezzel nem muszáj egyet érteni, de hát mi más lehet a háttérben: a PayPal egy szarrágó cég, mindenképp le akarják húzni a konverziós sarcot, és valószínűleg tudnak a kerülőutakról, amit szépen blokkolnak is. Konkrétan persze nincs megmondva, hogy a Community Federal Savings Bank-ba nem utalhatok, inkább kivéreztetnek, amíg fel nem adom. Ez megtörtént, és ráment egy csomó időm meg pénzem a nemzetközi hívás miatt.

    colorizer.net

Új hozzászólás Aktív témák