Új hozzászólás Aktív témák

  • ATM_automata

    őstag

    válasz encoder #29380 üzenetére

    A Revolutról - ami egy virtuális bank -, ha normál magyar bankra akarsz utalni vissza (ha jól értem), annak természetesen díja lesz, mivel egy nemzetközi átutalásnak minősül. Ez nem is kérdés. Ha kártyával akarsz feltölteni pénzt, annak elvileg nincs díja, mert kártyás vásárlásnak minősül, viszont lehet, hogy az összeg nagysága miatt nem fog elmenni egyből. Nekem a múltkor egy nagyobb utalást követően csörgött a telefonom, a bankból hívtak, hogy én vagyok-e az aki vagyok és én utaltam-e át egy adott összeget egy másik megnevezett címzettnek egy adott számlára, mert szokatlan tevékenység volt és náluk "beriasztott" miatta a rendszer. Szóval figyelik az utalásokat - lehet valami mesterséges intelligencián alapuló algoritmussal - , ami amúgy inkább megnyugtat mint beparáztat. Ha minden legális akkor teljesen mindegy mit lát a nav, de így mondjuk ki tudják szűrni, hogy amíg te alszol, akkor ne nyúlják le valamelyik banánköztársaságból a pénzedet. Van olyan barátom, akit reggel felkelés után hívtak a bankjából, hogy éjjel több kártyás tranzakció indult a számlája felé valamilyen világvége utáni helyről, de a bank kiszúrta, blokkolta, így semmit nem tudtak lenyúlni. De azért erősítse meg, hogy nem ő akart az éjjel valamit vásárolni. Szóval a bankoknál is nagyon észen kell lenni, mindig valami újjal próbálkoznak a csalók.

    What else?

Új hozzászólás Aktív témák