Hozzászólok Aktív témák

• sparks

senior tag

Friss balek élmény Prágából:
    Euronet ATM-be szaladtam (ez nálunk is lehúzós, de balf@sz módjára nem figyeltem rá, hogy ez is olyan, pedig szépen sárga betűkkel virít rajta: EURONET - EUR, CZK).
    Még oda is figyeltem rá, hogy ne GBP-ből váltson ő, hanem hagyja csak meg ezt a Revolutnak (hiszen van CZK számlám) és beállítottam 600 koronát felvételre. Szóval azt hittem ügyes vagyok, majd amikor kiadta a 600 CZK-t, akkor jött a döbbenet: 675 koronát fizettem a tranzakcióért :W
    Na ez az ügyes lehúzás, EURONET ATM-ből soha, semmilyen körülmények között nem szabad pénzt kivenni, mert meglopnak durván. Nekem 75 koronába fájt a tanulópénz. És hangsúlyozom: nem hagytam neki, hogy GBP-ben számoljunk el, hanem koronát kértem azonnal.
    Átmentem egy cseh banknak az ATM-jéhez kíváncsiságból, hogy ott mi történik. Ugyan ezt végig játszottam, 200 koronát beállítom, nem engedtem, hogy GBP-ben számoljunk el, és ő váltson át, hanem koronát adjon ki, bízza a Revolutra a váltást és ott szépen 200 koronát is vontak le.
    Tanulópénz leróva, messziről kerüljétek a lehúzós Euronet ATM-eket, ha nem akartok így járni.
    Ui.: azt hittem ez az Euronet nevű csaló cég csak kis hazánkban tevékenykedik, hát tévedtem :(((

Szerk.: Google Pay+Revolut simán működött ma McDonald'sban és Tescoban is itt Prágában.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák