Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lajmund

    senior tag

    válasz prolad #2 üzenetére

    Engem is érdekelne hogy az s szériával megkapja e az új procit elvileg de àra annyi lesz mint a most a hatnak szóval kérdéses minden de ha ez igaz megvàrom azt. De lehetcsak pletyka mint hogy jon az ulta most meg az fe és nem lett abból se semmi.

    Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

  • adamklark

    senior tag

    válasz prolad #19 üzenetére

    Olyan foldot még nem láttam ahol egyáltalán nem látható a mélyedés és ha használod is a telefont és nem csak nézegeted a boltban akkor hozzá szoksz mondjuk.

  • jacis

    nagyúr

    válasz prolad #53 üzenetére

    Nem érted sztem.
    Ha szöveget akarsz bevinni kényelmesebb a belső nagy kijelző.
    Én pl a munkámból fakadóan napközben csak telefonálok meg fotózok vele. Este meg kinyitva tartalmat fogyasztok. Ideális készülék az én felhasználásomhoz.

    iPhone 15 Pro Max, Samsung Galaxy Z Fold 5

  • helixP

    nagyúr

    válasz prolad #53 üzenetére

    Fold 5 is keskeny átlagos kézmérerhez => Szerinted. Nekem átleg feletti kezem van, és be tudok vinni szöveget. Nyilván ha hosszabb e-mailt írok, akkor kinyitom.
    Kamera upgradet nem rég kapott és simán befért. Az ennél is jobb kamera megoldásnak nem a hely hiány az oka.

  • Decske

    aktív tag

    válasz prolad #53 üzenetére

    Az egy kezes szövegbevitelhez nem kell 70 mm-nél szélesebb kijelző. Ott a Pixel 5, nagyjából az a méret ami még kényelmes arra, hogy egy kézzel tudj gépelni. De inkább alatta. A 75-80 mm, vagy felette amit írsz borzalmasan széles az egy kezes használathoz.
    Plusz azt továbbra is elfelejtitek, hogy a hajlíthatós telefonok jellemzően vastagabbak, mint a hagyományos készülékek, és a kényelmes használathoz ezt is bele kell számolni. Minél szélesebb a kijelző, annál kényelmetlenebb lesz a használat a vastagság miatt.
    Ehhez kapcsolódik az, hogy mivel vastagabb, vertikálisan biztonsagosabban tudsz fogást váltani, mint egy hagyományos telefonon, mert rendesen meg tudod markolni, illetve vízszintesen nem kell, mert a túlsó szélét is eléred a kijelzőnek fogásváltás nélkül.
    Nem vagyok egy kis ember, 2 méteres magasságomhoz átlagon felüli kézméretem van. Nem ütök többször félre a külső kijelzőn mint a korábbi szélesebb telefonjaimon. Igaz, én SwiftKeyt használok, és nem Samsung vagy Google billentyűzetet.
    Szerintem akik azt szeretnék, hogy szélesebb legyen a kijelző, azok a külső kijelzőt szeretnék elsődleges kijelzőnek, és csak ritkán szeretnék kinyitni a telefonjukat, hogy legyen egy nagyobb kijelző. Ez egy hibás megközelítés. A belső kijelző az elsődleges, a külső kijelzőt pedig akkor használod, amikor nem tudod/akarod kinyitni a telefont.
    Mire gondolsz, hogy nem barátja a képarány az appoknak? Nem találtam még olyan alkalmazást, amit a külső kijelzőn rosszul renderelt le a telefonom. Még a híresen iPhone-ra optimalizált Instagram is inkább a belső kijelzőn volt sz@r, amíg nem kapott Foldable optimalizációt.

    Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

  • Decske

    aktív tag

    válasz prolad #59 üzenetére

    Értem, hogy te tudnál mit kezdeni, de ettől még nem lesz kényelmesebb az egy kezes használat, ha szélesebb lenne. Ezt értsd meg.
    Három év Z Fold 3 használat után amikor kezembe veszek az általad példának hozott SXX ultrát vagy pro maxot borzalmasan széles és kényelmetlen mind a kettő. Nem nagy telefonok? :F Batárnagy mindegyik amik csak két kézzel használhatók biztonságosan. Viszont ehhez a két kezes mérethez meg szvsz kicsi a kijelző felülete.
    Azzal egyetértek, hogy nem baj ha van választási lehetőség.
    Azt sehol nem írtam, hogy kiváltaná egymást a két kijelző. Azt mondtam, hogy a belső az elsődleges a használat szempontjából és a külsőt meg akkor használod, amikor nem tudod/akarod a belsőt. Nálam nagyjából 30% külső és 70% belső kijelző használati arány van. Azzal nem értek egyet, hogy a külső phablet, a belső meg tablet lenne. A külső az egy normál telefon, a belső meg phablet. Tabletnek kicsi a belső kijelző. A tablet 9" és felette kezdődik szvsz.
    Mondjál kérlek példát olyan appokra, amik nem jók a külső kijelzőn, mert én csak olyanokkal találkoztam amik a belsőt nem tudták jól kezelni.

    Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

Új hozzászólás Aktív témák