Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Kékes525 #1725 üzenetére

    Azért pár dolgot nem kellene összekeverni:
    - Windows-os kiegésző vagy Android esetleg IOS
    - melyik böngésző melyik platform
    - az AdGuard-nak volt - lehet még van - nem csak kiegészítős hanem valami telepítős változat is ami ha jól tudom fizetős (erre volt sok panasz, hogy növelte a ping-et) ami más mint a kiegészítő

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Kékes525 #1725 üzenetére

    :) Szerencsére könnyű exportálni, kapcsolgatni a beállításokat mindkettőben és kényelmesen lehet próbálgatni. Legalábbis én csak a böngésző kiegészítőkről beszélek.

    Régóta nem használok fizetős Adguardot, lassít (WPF driver probléma, Ping probléma, zárt kód, nagyon beletúrja magát a Win10-be) és nincs szükségem a rendszerszintű szűrésére. A nyílt forráskódú böngésző kiegészítőjüket használtam inkább többet. Az ő előnyük számomra a saját Adguard karbantartott listák, amit UO-ba is szépen beteszek, mert UO hiába gyors, csak a "gyári" listáival használhatatlan számomra. Ilyen kevert módban viszont tuti, UO gyors is és Adguard listákkal hatékony is. Igazából a lényeg, hogy böngészőbe ez a két régi motoros, opensource kiegészítő az ajánlott.
    Mobilon (esetemben iOS) az Adguard ingyenes módban csak a Safarit szűri, sebaj mert mobilon sincs szükségem rendszerszintű szűrésre, nincs is reklámos appom fent, akkor így böngészéshez rövid teszt után a Wipr lett nálam a nyertes. (egyszeri 700 Ft és a Safari megoldása miatt semmit nem lassít, nem mászik bele rendszerbe, csak egy felrak és elfelejt típusú kiegészítő, ehhez képest az Adguard előnye akinek az kell, hogy rengeteg opció van benne) Hozzáteszem mobilon nem böngészek annyit, hogy esetleg jobban belefussak kihagyott dolgokba, meg igazából már az olvasási nézet is kiszedi a szemetet.

    Egyébként vessen magára a reklámipar, hogy diszkrét, nem tolakodó statikus banner hirdetés nem volt elég nekik. Mozgó, hangos, felugró reklámok, autoplay videó, követő sütik, lassító javascript szarok, malware, körömgomba... hát nem csoda a 3rd party blokkolók közben már a böngészők is tartalmaznak valamilyen beépített szűrést. Csak így meg egyre több oldal megy pay-wall mögé vagy mindenhova regisztrálni kell már.

Új hozzászólás Aktív témák