Aktív témák

  • Oldman2

    veterán

    Backupról Haladóknak

    r0by: Van olyan ingyenes, megbízható app, amivel fr előtt le tudnám menteni az appokat és azok adatait. És persze a reset után vissza is tudja állítani? (Mate 10 pro, pie, ha számítana)
    Kerestem playen, de mindegyikkel van valakinek gondja, baja.

    kiraly.andra: Az egyetlen root nélküli, univerzális megoldás a Helium, de ehhez is kell asztali gép, rajta szoftver, és azon keresztül (automatikus) ADB engedélykérés. Ez ne ijesszen meg, egyszerű dologról van szó. Azonban nem teljeskörű megoldás, sok alkalmazás adatait nem lehet vele menteni, a Helium fejlesztője szerint gyártói tiltás miatt. És van olyan eset is, amikor csak hibaüzenet jön, hogy nem sikerült a mentés. Ezzel az a legnagyobb gond, hogy nem mondja meg, a mentésre kijelölt 143,58 alkalmazás közül melyik okozza, egyenként kell kipróbálni, mivel van baja.

    Olyat is láttam már, hogy nincs hibaüzenet, de a visszatöltéskor nem jönnek vissza az elvileg mentett adatok. Hogy ilyenkor máshol (nem szabványos helyen) volt-e a mentenivaló, vagy egyéb ok áll a jelenség mögött, az nem derült ki (nem foglalkoztam vele).

    Szóval többnyire működik, de teljes értékű mentés csak root esetén van.

    crok: Ha van rá igény szívesen leírom miért nem megy sok app mentése Heliummal (app fejlesztőtől függ, nem Android verziótól vagy egyéb misztériumtól, végtelen babramunkával megoldható), hogy PC-re még külön program se kell csak pl. egy Chrome kiegészítő is elég meg hogy ha van root akkor hogy lehet a Heliumot rávenni hogy PC nélkül is "aktiválható" legyen a jog ami kell neki. De nagyon-nagyon off ide, igazából csak amolyan "jó tudni" info akit érdekel.

    mobilizmo: Igazából ez szerintem sokakat érdeklő téma lenne, még engem is pedig root-al és TiBi-vel élek. Ha valóban a tudás birtokában vagy szerintem ne tartsd magadba, akár egy külön topikot is megérne (ha még nincs).

    crok: Bizonyos appok metadata részében API level 23 és felette (szóval Marshmallow és felette, az AndroidManifest.xml-ben) a fejlesztő explicit megadhatja, hogy az android:allowBackup="false" legyen szóval "menthetetlen legyen" - ezek azok az appok amiket ADB-vel nem lehet menteni, így Heliummal se. Patch-elni kell az APK-t hogy működjön (true-ra állítani, bár pl. bizonyos beállítások, mint pl. értesítések, engedélyek így se menthetőek). Persze patch után uninstall, majd install.. és frissítés után újrapatch.. szóval nem igazán felhasználóbarát. Angol XDA leírás (a toolokkal együtt) itt található a patcheléshez (azért nem bonyolult annyira és ehhez se kell root):
    https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/guide-how-to-enable-adb-backup-app-t3495117

    Szóval időigényes és nehézkes.. Android 5-ig megérte használni mert ment out-of-the-box, de felette.. Az app utolsó frissítése is 2016. október 2-n kelt és a fentebb írt tények miatt szerintem nem véletlenül.

    Egyébként ugyanezek az appok nem menthetőek pl. a MIUI saját backupjával se ami csak annyit mond, hogy "zöld" és "0byte", de persze nem köti az orrunkra a MIUI az okot pedig millió helyen kérdezik/ kérik/ követelik a megoldást (itt nem megoldás a root mert rootként is ugyanaz a logikai folyamat / megkötés fogná meg).

    A Heliumnak elég egyébként PC-n (ADB driverek megfelelő telepítése után természetesen) az alábbi Chrome extension is (ez az amit tényleg a clockworkmod.com jegyez):
    https://chrome.google.com/webstore/detail/helium-backup/gpglbgbpeobllokpmeagpoagjbfknanl

    Nem sok értelme van de ha mégis kéne..
    root-olt telefonon az alábbi scriptet kell futtatni rootként hogy a Heliumnak a megfelelő jogot megadd:

    pkg=$(pm path com.koushikdutta.backup)
    pkg=$(echo $pkg | cut -d : -f 2 | sed s/\\r//g)
    CLASSPATH=$pkg app_process /system/bin com.koushikdutta.shellproxy.ShellRunner2 $@ &
    exit

    Tudom, tákolt de működik.

    Ezen kívül egyébként a Google saját mentése van még ami használható root nélkül, de arra "van pár korlátozás" pl. már helyben menteni nem lehet, jól csak Marshmallow és felette működik, az app data nem lehet 25MB-nál több, lehet kérni hogy kényszerített csináljon mentést de időben korlátozott, lefelé nem kompatibilis (nem másolom be ide mert minek, a Logout blogomban leírtam hogy hogy kell csinálni, keress arra, hogy "Google mentés kényszerítés", de 24 óránként max. egyszer, mert letiltják az account-ot akár 3+ napra hogy menthessen).

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák