Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gargouille #22 üzenetére

    Ja, akkor veheted a kezedbe a kőbaltát, meg a kőásót, azt mehetsz dolgozni, szánta, meg a kőbunkóval vadászni, estefele meg visszatérhetsz a barlangba nyugovóra, meglátom mennyire jól megy majd és mennyi ideig bírod, főleg azt látva, hogy mások sokkal kényelmesebben élnek.
    Nem érdemes ennyire összekeverni a dolgokat, mert a játékok meg hasonlók a valós értéket adó (dolgozó) embereknek nyújt kikapcsolódást ebben a szar rendszerben, amiben élünk és a hasonlóan ostobák miatt ilyen szar, akik mindig kitalálnak valami hülyeséget, mint pl. a kriptopénz, ugye egy hülye százat csinál, a többi felkapja, majd a hatását a felesleges energia pazarlást és az abból okozó környezeti/természeti kárt meg nyögi majd az egész világ, szóval tényleg milyen jó ez, majd az emiatt frusztrált emberek mehetnek még többet játszani, hogy ne törődjenek azzal, mennyi idióta van és hogy valamiért egyre szarabb a világ amiben élünk, szóval értem én mit akarsz mondani, csak egyáltalán nem érted a dolgok közötti összefüggést így értelme kurvára nincs annak amit mondasz, de ez ugyan így van haxiboy-nál is, látszik hogy annyira nem ért hozzá, ugyanis az idő multával ugyan úgy ahogy a normál papírpénzt és a mögötte lévő virtuális pénzt tudják hamisítani, ugyan ez lesz a kriptopénzeknél, ha arra is ráfekszenek a szakértők, szóval felesleges rajta hülyeséget beszélni, na meg persze, pont az olyan pénzben bízok majd meg, aminek a "termelése" még jobban tönkrevágja a világot, mondjuk ha az a lényeg, hogy tönkrevágja, akkor megbízok benne, mert biztos sikerülni fog ha így megy tovább, persze most még csak kismértékben megy, de ha így megy tovább ez az idiótaság, akkor jóval nagyobb káros hatása lesz.
    Egyébként meg a hamisításra visszatérve, meg lehet akadályozni azt is, hogy hamis pénz kerüljön a forgalomba, legalább is a nagyobb részébe azzal, hogy olyan pénzelfogadó gépeket helyeznek a boltokba, amik vizsgálják, a Tesco önkiszolgáló automatáiban is lehet pénzzel fizetni, mennyibe kerülne ha végigfutna pluszba egy ellenőrzésen és ez minden fizetőhelységnél így lenne, rögtön nem kerülhetne be a pénz a nagykereskedelembe, max. a felhasználók között mozoghatna, de egy ilyen volumenű vásárlás során rögtön kiesne, aki meg beszopta, az nem fogadna el többet mástól kp-t ellenőrizetlenül és ez egyfajta felelősségre is tanítaná az embereket.
    A "normál" virtuális pénzt meg nagyon egyszerűen lehetne ellenőrizni, csak anno nem kellett volna hagyni, hogy ennyi kis bank legyen, vagyis a pénzt gyakorlatilag privatizálják, de ugye a sok értelmes közgazdász, jogász meg egyéb bohóc "szakember" ide juttatta a világot, hogy ezért most új hülyeséget kelljen kitalálni, aminek több a negatív hatása, mint a pozitív, de sebaj, mert pár balek egy ideig majd ebben is megbízik.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Gargouille #28 üzenetére

    Úgy látom nem megy a szövegértés.

    - Idézem magam, hátha még egy nekifutásra elolvasva menni fog:
    "mert a játékok meg hasonlók a valós értéket adó (dolgozó) embereknek nyújt kikapcsolódást ebben a szar rendszerben, amiben élünk és a hasonlóan ostobák miatt ilyen szar, "

    Kérdésem, hol látsz olyan szót, hogy "csak", vagyis hogy csak azoknak az embereknek nyújt kikapcsolódást?
    Ugye hogy nem megy az értelmezés? És akkor te akarsz nekem meg másoknak a bitcoinról, meg egyébről magyarázni, hogy mi értelme van, ugyan úgy semmi, mint ahogy nekem álltál, de bírom mikor az ilyenek okoskodnak, azt ugyan ilyen okosok vannak a világ élén és próbálják előrébb vinni a világot, de ész nélkül nehéz, látszik is hogy csak bukdácsolunk, meg saját magunk alatt vágjuk a fát, azt káoszba fullad minden, még egy koronavírust sem sikerül megfékezni, sőt a gazdaság is összeomlóban van, hála a sok "szakembernek", meg annak a tákolmány rendszernek, amit nagy nehezen életben tartanak, na de mindegy.

    Ami a matematika és fizika szabályait illeti a blokkláncot illetően, a fizika szabályaihoz nem sok köze van a dolognak, legalább is én az informatikába nem fektetném át annyira a fizikát, mert a virtuális térben bármi megtörténhet, határ a csillagos ég, illetve a képzelőerő és a megvalósítási képesség, mondjuk ha azt nézed, hogy a világegyetemben is a fizikai "törvényei" (ember által "alkotott", vagy legalább is kitalált, azért tegyük ezt hozzá) nem fixek, illetve álladóak mindehol, akkor ismét felvetődik néhány kérdés, de mivel úgy írtad, hogy ez benned fel sem vetődött, így inkább nem boncolgatnám tovább ezt a fonalat, viszont ha a blokklánc hamisítást nem is vesszük a képletbe, el tudok képzelni pár buktatót, bár ahhoz nagyobb szinten kellene mennie a dolognak, na de ne legyen igazam, mindenesetre továbbra is ostobaság az egész a jelenlegi konstrukcióban, hiszen továbbra sincs mögöttes értéke, igaz lassan a forintnak sincs, de azt el kellett b@szni a sok szerencsétlennek (fidesz) meg a híveinek, ez meg úgy ahogy van el van b@szva, mondjuk ha az olyan hülyék mint Musk adnak mögé hátszelet, mint most is a felvásárlással, akkor persze ebből is lesz majd valami.

    Ami pedig a pénz hamisítást illeti, hogy a Tesco automatáiban van-e ilyen funkció, azt nem tudom, csak felhoztam példának, ha van akkor az jó és követendő lenne minden kézpénzes vásárlási pont számára, bár én igazából jobban örülnék ha a készpénz végre kiszorulna és átvenné a helyét a készpénz nélküli fizetés, csak ahhoz egy stabilabb és ellenőrizhetőbb háttérrendszer kellene, ami jelenleg még igen messze van.

Új hozzászólás Aktív témák