Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    A házi NAS témakört én is körbejártam, a végén nem dedikált NAS-t építettem, hanem egy Kubuntut futtató mini-szerver.

    Viszont éppen emiatt kerültem is az Atom / Brazos / Bobcat / Zacate procikat. Lehet, hogy alacsony a fogyasztása, de a teljesítménye is harmatos. Mivel pedig az E350 is 40nm-es, így azzal sem nagyon tudok egyetérteni, hogy kevesebbet fogyaszt, mint egy rendes "desktop" 22 vagy 32nm-es proci, pláne, ha alulfeszeled. A teljesítmény meg ég és föld, ha például 500 aktív torrent seedet szeretnél...

    Ha van rá lehetőséged, egyszer építsd össze az asztali gép opciókat is (azt írtad van belőle otthon), és kísérletezz vele. Sokakban van az a tévhit, hogy az Atom / Brazos és társai ideálisak erre a célra, mert hát kisebb a TDP-jük, mint az asztali prociknak. Csakhogy attól, hogy egy procira 65W TDP van írva, még nem azt jelenti, hogy 65W-ot is fog felvenni folyamatosan.

    Az alulfeszelt Core 2 Duo E8500 @ 2,5Ghz-re épülő komplett NAS fogyasztott nálam 55-75W-ot, 4 HDD-vel és 1 SDD-vel, de a proci miatt kellett egy dedikált VGA is (ha lekapcsolt a monitor, akkor láttam általában 55W körül). Most egy i3-2120 váltotta, és 50-55W-ot fogyaszt a gép általában... Ha most valaki azzal jön, hogy ez E350 még kevesebbet, akkor azért nem árt hozzátenni, hogy az is nagyjából 35-45W-ot eszik ilyen feltételek mellett, és teljesítményben sehol sincs...

    Most azért a 10-20W különbségért nem érdemes ennyire gyenge CPU mellett dönteni - szerintem...

    10W különbség 324 Ft plusz költséget jelent egy hónapban 45 Ft/kW áron számolva, 7/24-es működésnél. 20W ugye a dupláját, 648Ft-t.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zicokuka #6 üzenetére

    Félreértés ne essék, ha az E350 teljesítményben elég, akkor nem rossz választás, csak ugye a blogbejegyzésben is írtad, hogy az asztali gépből való összeállítást fogyasztás miatt nem akartad megvalósítani.

    Inkább erre akartam kihegyezni a dolgot. ;)

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zicokuka #8 üzenetére

    Mindenki abból gazdálkodik, ami kéznél van, vagy amit a tárcája enged. :)

    Én például egy vagy 15 éves Chieftec házat használok szerver célra, két okból: műanyag tartósines 3,5"-os HDD tartók, amelyek elég jól elnyelik a zajt, illetve az egész ház annyira masszív és nehéz, hogy nem rezonál be semmi. :DDD

    Amúgy az SSD nem hülyeség, csak hát a torrentezel, akkor egy 60-120GB-os kicsi, a nagyobbak meg ár/értékben azért csúnyán néznek felfele a HDD-kre még mindig...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák