Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    Az legnagyobb probléma sokáig valóban a DRM volt. Ez egy teljesen működésképtelen megoldás, hiszen gyakorlatilag semmire se jó azon kívül, hogy komoly problémákat okoz a fizető közönségnek. Én ugyan nem fizetnék egy vacak DRM védett wma -ért az biztos. (különösen hogy a legutolsó változatainak is van néhány kifejezetten erre a formátumra jellemző furcsa mellékzaja bizonyos bitrate értékek mellett)
    Manapság, hogy a drm gyakorlatilag kihal, már csak az árakkal lesz probléma. 300ft egy zeneszámért egyszerűen sok. A magyar ember számára legalábbis túlzottan magas.
    A harmadik probléma, (ami végsősoron lehet hogy csak az én problémám.. ;) ) hogy még soha nem találtam meg ezekben az online zeneboltokban azokat az előadókat, és/vagy zeneszámokat, amiket éppen kerestem....
    Negyedik probléma, hogy az ARTISJUS betegre keresi magát a kivetett jogdíjakon (mondjuk nem rajtam, én szlovákoknak szívesebben fizetek mióta pofátlanul magas árun juthatnék csak hazai, matricázott dvd -hez.. :P ) ezért a szerencsétlen, túlzottan becsületes emberek, a többszörösét fizetik ki egy adott zeneszámnak, ha azt megveszik a boltban. Mégis milyen alapon vesznek el ennyi pénzt a vásárlóktól? Hányszor fizessek az álltalam sohasem hallgatott magyar gagyi zeneipar szereplőinek? Tőlem fel is fordulhat az összes... De mégha kedvelném is a magyar zenét, akkor is felháborítónak tartanám hogy egy dvd lemezt dupla áron kell megvásárolnom... Így ha valaki vesz egy eredeti cd lemezt, akkor a leadózott fizetéséből (kb 40%) megveszi a 25% -os áfával, és a kiadói juttatásokkal terhelt 4000 ft -os lemezt, és ha vesz egy flash kártyát a fényképezőgépébe, akkor megint fizet a zenéért, holott soha az életben nem fog azon a kártyán semmit tárolni a fényképein kívül.... A magas jogdíjak egyébként a file cserélőkkel ellentétben tényleges adókiesést okoznak az államháztartásnak, hiszen így szlovákiába vándorol a pénz, arról nem is beszélve, hogy a helyi legális cd forgalmat is csak tovább rontja.

    Tehát: BOLTBAN SENKI NE VÁSÁROLJON MATRICÁS CD/DVD LEMEZEKET. (és mostantól pendrive -os sem..)

    Fentieket rövidebben is megírhattam volna, de lusta vagyok átolvasni.. :)

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák