Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Korrekt!
    Nekem még 4,5 év a 20. fordulóig. Remélem én is írok majd egy ilyen bejegyzést. Emlékszem az időre, mikor az "öregek" elkezdték a 10. fordulós bejegyzéseket írni. Nagyon nagyon soknak tűnt akkor.
    Most meg épp nézem, már túl vagyok a 15 évfordulón is. :)
    Szóval telik az idő rendesen.

    Érdekes téma a közönség felhígulása. A színvonal esése stb... Ez már régebben is téma volt.
    Az ok szerintem tök egyszerű. Amolyan "nagy számok törvénye" az egész. Minél több emberhez jutott el az internet az elmúlt 20 év alatt, statisztikailag annál több ember jutott el erre az oldalra is. Én minél több a felhasználó, adja magát, hogy annál több közöttük az "idióta" / más gondolkodású ember is. Ez persze arányaiban régen is megvolt, csak anno, a mondjuk 100 ezer júzerből 5% 5 ezer embert jelentett az oldalon, ugyanez most a 880 ezerből már 44 ezer embert jelent. Nyilván látványosabb jóval.

    Arról nem is beszélve, hogy régen tényleg csak egy kis "elit" volt, akik rendelkeztek net kapcsolattal, én is még 56,6-os modemmel kezdtem valamikor 98'-ban, viszont mégkisebb elit volt az, aki a szakmai IT érdekelt ennyire, hogy a neten is azt keresse. És ez egy még szűkebb metszetet jelent, ami még akkor is szűk volt, mikor a net és szélessáv már terjedni kezdett valamikor a 2000-es évek elején.
    Tehát a PH!, mint nyers szakmai oldal jóval tovább lehetett az adott szűk kör "játszótere", mint maga a net.
    Bár szerintem a HA-t leszámítva még mindig az átlagnál jóval értelmesebb emberek fordulnak meg itt, mint mondjuk bármely Facebook bejegyzés alatt.

    De szerintem, ahogy öregedtünk, egyre többen kezdtük sajnos hanyagolni az oldalt. Nekem pl az első közösségi oldalam volt, jóval a facebook előtt (számomra). Volt idő, mikor az átlag hozzászólásszámom napi 6,5 volt! Az utóbbi 6-7 évben meg jó ha évi 6db van...

Új hozzászólás Aktív témák