Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bodrob

    csendes tag

    Sziasztok!
    Vajon HONOR 7X teszt mikorra várható? Ezen MI A1 készülék, és az előzetesen olvasottak alapján a Honor 7X típusú készülékek között hezitálok.
    A MI A1-en milyen a kettő sim kártya kezelés? Erről nem igazán szól a teszt. Nekem viszont marginális kérdés, mert van munkahelyi és van saját, privát sim kártyám is, amit azonos készülékben használok már több mint hét éve.

  • bodrob

    csendes tag

    Sziasztok!
    Sajnos nincs módom, több mint kétezer hsz.-t átlapozni, hogy esetleg elhangzottak-e már az alábbi kérdések, amit most feltennék a telefonnal kapcsolatban. Az Arukereso.hu termék vélemények rovatban olvastam az alábbiakat egy felhasználótól:

    -a google android rendszere katasztrófa és nagyon szegény beállításokkal rendelkezik, körülményes egy wifi vagy mobilnet ki és bekapcsolása, nincs néma rezgő és hangos mód, csak némítás meg ne zavarj van.
    -Nincs benne aktiválva a rádió, ehhez root kell és egy rádió app utána (nem netes! ).
    -az értesítő led idegesítően 20 százalék alatt folyamatosan világít fehéren, és nem lehet kikapcsolni!
    -nem lehet korlátozni a háttérfolyamatokat, hogy ha képernyőzár be van kapcsolva, a háttérbe semmi ne merítse utána az aksit!
    -a videó felvétel hulladék, egy zajcsökkentő algorítmusnak köszönhetően, a felvétel hangja hullámzik, a háttér zajok élesek és elmennek visszajönnek borzalom, így elcseszni egy ilyen jó telefont.
    És reggelig sorolhatnám, hogy dupla kopp alap lenne, ha asztalon van 2 kopp és elhúzod újjad és látod a képernyőt, de nincs rajta. stb. stb.

    Kérdésem, a fenti állításokról mi a véleménye azoknak, akinek már van ilyen telefonja?
    Főleg az egyszerre rezgő + hangos, és a csak rezgő hang nélkül üzemmód megléte érdekelne, hogy van-e, mert ez nem igazán világos mi a különbség a némítás és a ne zavarj funkció között... Mi az, hogy körülményes a mobilnet és a wifi ki/be kapcsolása?
    Azt olvastam az #1-es hsz.-ban, hogy FM rádió nincs alapból, ez nem annyira érdekes számomra.
    Köszi.

  • bodrob

    csendes tag

    Jó, jó kedves urak (és hölgyek), látom sikerült egy kis örömet csempésznem a topic életébe az általam nem ismert hozzászóló szösszenetének idemásolásával, de most komolyan, annyit áruljatok már el nekem, hogy a telefon képes-e hanggal együtt rezegni is, illetve csak rezegni hang nélkül?! Én ezt a két módot használom (vagy még a repülőt, ha egyáltalán nem akarom hogy bárki zavarjon), és emiatt passzoltam már el a kétezres évek elején samsung mobilt, ami nem tudott egyszerre rezegni is, és csengeni is, csak külön-külön. Köszi.

  • bodrob

    csendes tag

    válasz Graphics #2326 üzenetére

    Azóta már 30 dislike-nál tart az a bizonyos hsz.... Ez gondolom nem véletlen! :) ;)

  • bodrob

    csendes tag

    Tíz napja használok én is MI A1 telefont, és a következő tapasztalatim vannak. Talán úgy is nevezhetném, hogy az ’ár érzékeny’ (értsd: a szegény) ember iphone-ja. :)

    Azon túl, hogy jónak mondható telefon ár-érték arányban (nyolc magos CPU, 4 / 64 GB memória), van néhány, inkább szoftveres dolog, ami nekem személy szerint nem tetszik! (Nekem eddig Samsung J5 és még előtte egy LG L90 Dual készülék volt, így ezekhez tudok hasonlítani).
    - A ’Ne zavarj’ üzemmódban nem lehet beállítani, hogy csak rezegjen hang nélkül, teljesen néma marad.
    - A kettős dual sim kártya kezelés egyszerűen csapnivaló! Először is, nem jelzi a jobb felső sarokban, hogy melyik sim az aktív, ami szerintem nagyon gagyi (a Samsung bekeretezve jelölte és számmal is azonosította az aktív kártya térerősségét a jobb felső sarokban). Csak a Beállítások menü Sim kártya kezelése almeüben lehet választani, hogy melyik kártyáról induljon a hívás, ha nem a tárcsázóból, hanem a névjegyzékből indítjuk a hívást (ami az esetek 99%-a). Lehet ugyan beállítani, hogy minden hívásnál kérdezzen rá, de az sem praktikus számomra. Nincs sim kártya választó widget, mint a Samsung-on volt. Végül áthidaló megoldásként találtam a Play Áruházban egy Dual Sim Dialer nevű reklámmentes, ingyenes app-ot, ami beszúrja a névjegyzékből a számot és mellette a két sim ikonjával lehet választani instant módon, hogy honnan induljon a hívás.
    - Nem beállítható a két sim kártyához külön-külön eltérő csengőhang és sms jelzőhang (céges és privát sim kártya használata miatt ez nekem fontos szempont lenne)
    - Gyenge fényű a led villanó vaku, a vele készült esti képek ködösek lesznek.
    - A stock Androidban nincs alapból file kezelő, és pop3/imap/smtp e-mail kliens (Samsung-ban, LG-ben is volt ilyen)
    - A rezgőmotor (vibra) szerintem gyenge, a nadrágom zsebében nem érzem a rezgést, és nem lehet állítani az erősséget
    - Kevés az akku kapacitása, de ez nem lepett meg, olvastam már a tesztekből vásárlás előtt is.

    Ami viszont nagyon tetszik:
    - Tökéletes hangminőség hívás közben, hangos, tiszta hangszóró, jól lehet hallani a vonal másik végén álló személyt. Ugyanez igaz alul a külső, kihangosító hangszóróra is
    - Kiváló a fülhallgató erősítője is, sokkal jobban szól vele a füles, mint a korábbi telefonjaimmal
    - Jól látható a kijelző utcán, nappali világosság mellett is.
    - Kényelmes az ujjlenyomat olvasó használata feloldáshoz.
    - Fém ház, nagy kijelző, ujjlenyomat szenzor, 4 GB / 64 GB tárhely,2-szeres optikai zoom dupla kamerával, - mindez bruttó hetvenezer körüli áron, más hasonló ajánlatot nem találtam. A konkurencia mind maximum 32 GB belső tárhellyel bír (de volt olyan Samsung hasonló árfekvésben, amiben csak 16 GB volt a belső tárhely – nevetséges…), és mivel most nagyon elterjedt az egy sim + egy sd külső tárhely VAGY két sim sd helyett megoldás, nekem pedig kell a két sim a munkahelyi és a magántelefonom miatt, ezért nem kérdés, hogy a nagyobb belső tárhely miatt a MI A1-et kellett választanom

    [ Szerkesztve ]

  • bodrob

    csendes tag

    válasz Ricardo #5150 üzenetére

    Aha, ez könnyen lehet, hogy tényleg én takartam ki az ujjammal a vaku egy részét, ráadásul tok is van rajta, mivel igen csúszós...
    Igen, a 'ne zavarj' módnak ez a lényege, hogy full észrevétlen, de a régi telefonjaimon 3 féle mód volt, hangos, csak rezeg, teljesen észrevétlen - nekem a csak rezeg hiányzik, pld. ha nem alszom, hanem mint tegnap is, a munkahelyemen le kellett halkítani, mert a Diri osztotta az észt a karácsonyi összeröffenésen, és én meg nem hallottam meg, hogy keresnek éppen. Mondjuk nyilván akkor sem vettem volna fel, ha hallom, de ez most mellékes.
    Akkuval kapcsolatban: lehet, hogy túl sokat b*sztatom (már elnézést), és ez a baj. :))

  • bodrob

    csendes tag

    válasz tamass.szabo #5152 üzenetére

    Te zseni vagy! :D
    Köszönöm, erre nem jöttem rá magamtól. :R
    Kipróbáltam, és működik.

    [ Szerkesztve ]

  • bodrob

    csendes tag

    Sziasztok MI A1 tulajok!
    Ma kaptam egy értesítést rendszerfrissítésről. Kérdésem, hogy érdemes-e feltenni? Mi fog változni utána? Kevesebb szabad hely lesz utána a telefonon? (Még az előző Galaxy J5-ön szívtam meg ezzel, amikor ötösről hatosra frissült az Android - na igaz, annak csak 8 MB volt a belső tárhelye...)
    Ami miatt még kérdem, hogy egyszer decemberben már ajánlotta a frissítést, csak akkor nem volt időm, alkalmam a munkahelyen munka közben kivárni, ezért el sem indítottam, meg el is feledkeztem róla, később viszont eltűnt. Nem sokkal utána olvastam, hogy visszavonták azt a frissítést, meg hibás volt. Ezt most vajon érdemes már feltenni?

  • bodrob

    csendes tag

    Sziasztok MI A1 tulajdonosok!

    Ti is tapasztaltátok azt a jelenséget, hogy a január végi, Android 9 rendszerre történő frissítés óta sötétebb lett a telefon kijelzője, azaz alacsonyabb lett a fényerő? Mert én ezt tapasztalom, a frissítés után, amióta 9-es Adroid fut a telefonon, 75 - 80% (utcán, napfényben 95 - 100%) szintre kell húznom a fényerőt, és sokszor még ezt is kevésnek érzem+! :(( :((( Azelőtt 40 - 45% fényerő is elegendő volt, de utcán, napfényben sem kellett 65 - 70%-nál magasabbra húzni a fényerő csúszkát! Pontosan emlékszem, hogy a frissítést követő újraindulás után lett fakóbb, halványabb a fényerő. Más is tapasztalt ilyet? Az egy év garancia már letelt, érdemes ezért fizetős szervizbe vinni, vagy esetleg lehet otthon is valamit orvosolni szoftveresen? :F

Új hozzászólás Aktív témák