Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz apeelme #5353 üzenetére

    Huh.. hát KK már már régen volt!

    Amit tudni kell: ha MiFlash progival telepíted a ROM ot az fel írja mind 2 partícióra(A és B) és függetlenül attól hogy előtte melyik partíció volt aktív MINDÉG az A partíciót teszi aktívvá ha végzett!(de ha bele nézel a ROM telepítő scrip jébe láthatod mit csinál telepítés alatt)

    Ha kézzel Fastboot parancsokkal telepíted akkor te mondod meg melyik partícióra akarod felírni, mindegy melyik az aktív, mert meg kell mondani hogy te hová akarod felírni az adott fájlt

    PL: fastboot flash system_a system.img tehát meg kell mondani hogy te az A partícióra akarod felírni, ha csak azt a parancsot adod ki hogy fastboot flash system system.img akkor nem fog történni semmi csak errort dob, hogy nem tudja végrehajtani!
    Amit tudni kell az A és B partíciókról hogy csak a SYSTEM, MODEM és KERNEL van duplán(A/B) a többi partíció nincs meg duplázva, egyébként 49.partíció van az A1en(ha kell a pontos partíció kiosztás keress meg PÜ ben)
    Ja igen, és ami még fura itt az A1 nél nincs külön RECOVERY partíció hanem magában a Kernelben(boot.img) van a recovery is, ezért sem működik az SU féle rootolási megoldás ha TWRP-t is telepítesz.

    OTA : ha ota települ az bonyolultabb dolog, mert ugye van a teljes(FULL) és a részleges(Incremental) ha FULL akkor mindég az inaktív partícióra teleül, ha részleges akkor pedig a jelenleg aktívra

    BL nyitásnál szintén külön van A és B, elegendő az aktívat nyitni, ha nyitva van a BL-ed úgyis azért nyitottad mert vagy TWRP vagy ROOT vagy valami más módosítás van a system edben akkor meg úgysem fog települni az OTA :))

    KB: ennyi de ha valamire kíváncsi vagy még írj nyugodtan

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák