Új hozzászólás Aktív témák

  • #88165312

    törölt tag

    válasz TaylorPro #22498 üzenetére

    Ahogy észrevettem, nem mindegy, melyik VPN-t használod a telepítéshez. Ha amerikai VPN-t használsz a telepítéshez, nem lesz B20-as 4G (persze utólag belegondolva logikus, mert ott nem használják ezt a frekvenciát). Én is azzal raktam fel tegnap a rendszert, meg is lett az eredménye :) Hosszú kínszenvedés után sikerült downgrade-lni, majd felraktam a Pie-t, ezúttal holland VPN-en keresztül, és mostmár tökéletesen látja a telefon a B20-as 4G hálózatot is.

    Ui: Ha esetleg valaki downgradelni szeretne Pie-ról, szerintem inkább mondjon le róla. A Mi Flash használata után bootloop-ba kerül a rendszer, amit a zárt bootloader miatt nem is lehet flashelni, hanem szét kell nyitni a telefont, és ott két pontot össze kell zárni az Emergency Download Mode használatához. Ezután, vissza kell rakni a legelső kiadott verziót (2017. augusztusi Android 7.1), ahol szerencsére fastboot-ból könnyen fel lehet nyitni a bootloadert, majd TWRP használatával ki kell törölni az IMEI-t tartalmazó tárolót és vissza kell tenni egy persist fájlt (ilyet lehet találni interneten, 32MB a mérete), hogy a rendszer elindulhasson. Ha ez megvan, és már nem indulgat újra a rendszer, akkor jöhet az IMEI visszaírása a tárolóba, ezt a Qualcomm eszközével lehet elvégezni, erről is van leírás. Ha pedig minden megvan, flashelni kell a legújabb Oreo-t Mi Flash programmal, és akkor - talán - működni fog minden. Bár nekem előfordult közben olyan is, hogy kétszer el tudtam indítani a rendszert, a harmadik újraindítással pedig ismét bootloopba került (lehet azért, mert közben visszazártam a bootloadert). Majd én innen raktam fel - holland VPN-nel - a Pie-t, egyelőre működik, a bootloadert még nem mertem visszazárni.

Új hozzászólás Aktív témák