Új hozzászólás Aktív témák

  • instantwater

    addikt

    A hírek szerint lesz DC Dimming a Mi 9 SE modellben is, de az nem tiszta, hogy mikor. Valakinek megjelent már?

    Ez azt jelenti, hogy a kijelző fényerejének beállítását egy adott frekvenciájú vibrálás (PWM) helyett, amire a népesség egy bizonyos százaléka érzékeny, a tápfeszültség szabályozásával érik el.

    Nálam a PWMre való érzékenység kizáró ok bármely AMOLED kijelzős telefonnal szemben, de ennek jó ára, jó mérete van, és még PWM mentes is lesz hamarosan.

    Sokan nem is tudják, hogy érzékenyek erre. A tünetek égő, viszkető szem, esetleg fejfájás, stb.
    Ez nem attól van mert romlik a szemük, vagy a kijelző nagy kontrasztjától, hanem attól, hogy az AMOLED kijelző ki-be kapcsolgat egy bizonyos frekvencián, így a szem alacsonyabb fényerejűnek érzékeli a kijelzőt. Szemmel nem látható a vibrálás, de videofelvételeken igen, és a szemet is megviseli.

    Ezt akkor figyeltem meg magamon amikor megkaptam az első AMOLED kijelzős telefonomat (OnePlus 3T).
    Csak nagy nehézségek árán tudtam elviselhető szintre hozni a kijelzőt.

    A trükk az volt, hogy a rendszerben 100% ra kellett állítani a fényerőt, ilyenkor megszűnt a PWM, majd egy szürke overlay appal le kellett vennem a fényerőt, de ez nagyon nem ideális, hiszen ilyenkor lőttek az automatikus fényerőszabályozásnak és kézzel is csak az overlay appból lehet állítani a fényerőt, ráadásul az akksit is jobban terheli a mindig full fényerő, és hamarabb beég a kijelző, illetve az néhány rendszer ablak az overlay fölé nyílik meg ezzel kiégetve az ember retináját sötétben.

    Szerettem volna megosztani ezeket a gondolatokat a jelenlegi és leendő tulajokkal, akiknek csak egy kis százalékát fogja érinteni ez a probléma, de izgatottan várjuk a beígért megoldást.

    Kérlek dobjátok be a topikba, ha megjelent ez a funkció valamelyik frissítés után.

    Köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák