Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz bigmasterg #27 üzenetére

    Dehogyisnem nyitottak lejjebb... forintban biztosan. A nagy magyar-kínai barátság mellett elképesztő, hogy a nyugati 1200 euróból 530k lett, holott a hivatalosan szintén 1200 eurós S21U 480k volt megjelenéskor (ami már eleve abnormális volt).

  • doooo

    veterán

    válasz realist #47 üzenetére

    Ezt azt oldalt linkelve csak blamálod magad (meg mások is, akik ezzel próbálnak érvelni). Szóval inkább ne tedd. Egyébként is, épp azon telefon ellen érveltek, ami átvette a vezetést a listán, mégis láthatóan sokszor rosszabbul teljesít, mint a Mate. Nem gyanús egy kicsit?

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz yuing #73 üzenetére

    Ha hasonló reputációval rendelkező oldalt linkelnék, akkor az ugyanannyira nem érne semmit se, nem? A nemzetközi média pedig megszokásból említi még rendszeresen, de az utóbbi időben folyamatosan azt írják a cikkek végére, hogy "mi, ugyanakkor, egészen más tapasztalattal rendelkezünk a modellel kapcsolatban". Jé, vajon miért... miért mennek szembe állandóan a "nemzetközi médiával"?

    De inkább térjünk vissza a korábbi kérdésemre? Nem gyanús, hogy több pontot kapó mobil rosszabb képeket készít? Tényleg egyáltalán nem birizgálja a kíváncsiságodat/fantáziádat, hogy a kedvenc Huaweiedet hátrébb helyezik oktalanul? Bone fantáziáját láthatóan birizgálta, de türtőztette magát a cikk szövegében. Nyilván ha eddig nem is, mostanra azért elgondolkodott a DXO hitelességén.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Casseius #81 üzenetére

    Meglepő, hogy ha valaki szombaton nem lóg egész nap a MA fórumán? :U

  • doooo

    veterán

    válasz Piftuka #92 üzenetére

    Én egy fél perces videót is szívesebben nézek meg sztereó hangszórók mellett...

    Mi értelme van ennek egy tech-fórumon amúgy? Ennek a középkori "most komolyan minek ez" mentalitásnak? Amikor egyértelműen süket fülekre találsz vele, így 2021 közepén... :U

    Egyébként, hogy mást ne is említsek a képernyő minőségének fontosságával kapcsolatban: kamera. Hogy tudod jól használni, ha rohadtul nem azt, és nem úgy látod a kijelzőn, amit és ahogy a valóságban látsz?
    Monokróm kijelzőn, ami neked elégséges lenne, lehetetlen ilyesmi. Bár tudom, tudom... "minek a kamera egy mobilra?"
    Jó kérdés, tedd fel a hétvégi filozófus-találkozón, a "mi értelme az életnek", és a "mi hasznunk van abból, ha bebizonyosodik, hogy nem vagyunk egyedül az univerzumban" kérdések között.

    Az az érdekes, hogy te még mindig azt képzeled, hogy ezek a kütyük csak telefonálásra, meg SMS-re vannak kitalálva. Ezek zsebszámítógépek már jó ideje. És mondok még jobbat: sok millió embernek ezek az egyetlen kütyüik. Nincs TV, nincs PC, laptop, tablet, meg ki tudja mi. Csak egy mobil. Vagy mert annyira szegények (Indiában, Afrikában könnyű találni ilyeneket, de megkockáztam, bárhol), vagy mert szegények is, meg épp annyi lehetőségük van, hogy valami megapolisz rejtett bunkervárosában élnek egy 2x2-es "szobában". Mint például a Pekingben munkát keresni kényszerülő vidékiek, akik a néhai atombunkerekből és alagutakból kialakított föld alatti városban élnek, milliónyi honfitársukkal együtt (guglizd csak be, nagyon érdekes, tiszta sci-fi; ők is olyan elvetemültek, akik filmeket is néznek ekkora képernyőn). Na nekik sokat jelent, hogy egy mobilban minél több funkció benne legyen (de ettől a szélsőséges példától függetlenül is, nyilván olyanoknak is fontos, akik azért jobb körülmények között élnek).

  • doooo

    veterán

    válasz Casseius #97 üzenetére

    Hiába terelsz. Meg hiába játszod az ügyvédesdit. Amíg nem tudsz megmagyarázni irreális és irracionális döntéseket, addig nem lesz hiteles se az oldal, se a véleményed.
    Én kérdeztem előbb, nektek kell bebizonyítani, hogy miért lenne ez a legjobb, nem nekem, hogy miért nem. Utóbbi evidens, elég a már feltett kérdésemből kiindulni. Többször nem írom le, rágódj rajta.
    (A válasz persze könnyű a DXO-val kapcsolatban. Könnyű megmagyarázni az egész egyetlen dologra és okra visszavezethető mivoltát. Tényleg.)

    Egyébként valaha lehet, hogy megbízható volt, sok évvel ezelőtt (mielőtt a most említett ok megtörtént volna). Akkor ivódott be a köztudatba.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Piftuka #105 üzenetére

    "(És még egy megjegyzés: ugye nem azt akarod mondani, hogy a "harmadik világ" elszegényedett lakói ~1.000-2.000 dolláros csúcstelefonokkal tartják a kapcsolatot a külvilággal? :)"

    Nyilván nem... a mobilok funkcióiról volt szó, nem az árkategóriákról. De mondjuk egy 150 dolláros mobil, amit valahogy még olcsóbban összeszed valaki (esetleg egy egész család), például használtan, máris fontos, hogy mit tud felmutatni. Manapság már nagyon sokat. Ami 5-6 éve csúcskategóriás kiváltság volt, mára már mindenhol elérhető. Egyébként nem véletlen az sem, hogy hatalmas képernyőkkel szerelik fel mostanában az alsókategóriás mobilokat. Pont azért választják ezeket annyi millióan, mert egyedüli eszközként tekintenek rá a már említett néprétegek, társadalmi csoportok.

    60-120Hz között meg ha valaki nem látja a különbséget... akkor ott valami nincs rendben. Ezt most tényleg "no offense" mondom. Hogy mennyire fontos, az más kérdés. De, hogy látható-e, főleg 1-2 nap 120Hz használata után, miután az agy és a szemek hozzászoknak, abszolút tárgytalan kérdés, mert igen, látható, kétségtelenül, fizikailag lehetetlen jól működő szemekkel nem látni a különbséget. És őszintén szólva elég rossz érzés visszatérni utána 60Hz-re, egyszerűen darabosnak tűnik az egész rendszer.

  • doooo

    veterán

    válasz klaya86 #122 üzenetére

    Mit raknánk mellé (nem mintha én hurrognék, de ha már kérdezed...)? Olyasmiket, amik árban is ott vannak (legalábbis jobb helyeken): Mate40, i12 Pro Max, Oppo Find X3 Pro, és persze az S21 Ultra (ami talán az egyetlen, minden tekintetben hasonlót nyújtó konkurens; vagyis Androidos, és van mellette GMS is, meg összességében is hasonló a felszereltsége).

    S21 Ultránál maradva (mint a Samsung "hasonlóan komplex csomagja"), egyedül a 25W-os gyorstöltést lehetne felróni neki, semmi mást (az is nézőpont kérdése, gondolom megvolt az oka, amiért 45W-ról is lejjebb vitték; egy biztos, degradációtól aligha kell majd félni, és azért ez is megtölti kb. 1 óra alatt, véletlenül sem nagy érvágás), műanyag hátlapról meg természetesen szó sincs.
    Cserébe jóval hosszabb, és "biztosabb" szoftveres támogatás, jobb zoom-képességek, sokkal jobb üzemidő, meg pl. olyasmik, mint a toll támogatása, Dex, stb. Minden egyébben meg nagyon hasonlóak, vagy egy az egyben megegyeznek. És persze ott a kinézet is, ami nyilván szubjektív, de akár döntő is lehet ilyen esetben. Az UI szintén ilyen (MIUI-t elég sokan nem kedvelik).

    Egy szó, mint száz, van konkurens, és van aki bőven megugorja ezt a szintet kínálatban is. Nem egyeduralkodó jelen teszt alanya.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Silenzio #147 üzenetére

    Ezek tények. Ha nem tetszik, nem fogadod el őket. S21Ultráról volt szó, és a Mi11 Ultráról. Minden más abszolút irreleváns. Lehetett tőlem napokkal jobb üzemideje is máskor egy-egy Xiaominak (szerencsére nem volt), jelenleg a csúcskategóriában ez a helyzet (nem mintha az általad említett mobilok úgy igazán egy ligában játszottak volna, csúcs-SoC ide vagy oda). A Samsung minden konkurensnél jobb jelenleg. Meg az Asus ROG Phone 5 is, csak úgy mellesleg. Nem tudom nekik hogyan sikerült megregulázni az S888-at, de sikerült (az Exynos meg pontosan megegyezik vele ebben, tehát különbség sincs az eltérő S21-ek esetén, nyugodtan lehet egy napon említeni őket; nyers erőben szintén; igen, tudom, ez is nevetséges a 990 után, de mégis így van).

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz Mezcal #158 üzenetére

    Nem, üzemidőben, az idei csúcskategóriában. Úristen... szedjétek már össze magatokat. Vagy legalább olvassatok úgy, hogy oda is figyeltek.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz novinyul #167 üzenetére

    De, pont, hogy megtudott (azt ne kérdezd, hogy hogyan, ahogy már írtam, erre én is kíváncsi lennék; a lényeg, ha nekik sikerült, másnak is sikerülhetett volna). Ez nem vita kérdése, tény. GSMArena (ami talán mérvadóbb), Phonearena, akármilyen aréna ahol van üzemidős-lista, mindenhol a kategória legjobbja perpillanat az Ultra (meg a + is).
    Szóval ebben az egy dologban biztosan jobb a Mi11U-nál. És itt végre vissza is kanyarodhatunk utóbbihoz.

  • doooo

    veterán

    válasz novinyul #190 üzenetére

    Én mondok standard, évek óta egyforma teszteléssel készülő listákat, te meg egy random videót... Kemény a különbség, igen. És az OP9 is esélytelen, hogy jobb legyen még a Mi11 Ultránál is (hogy akkor már jelen teszt alanyának érdekében is szóljak valamit), ha csak nem csináltak csodát vele az elmúlt hetekben (mondjuk a kommentekben saját OP8-ával kérkedő, mindenkit OP-re rábeszélni próbáló "tesztelő" keze között biztosan jobban teljesít, mint máshol... ezért nem érnek semmit az ilyen videók).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák