Új hozzászólás Aktív témák

  • Kékes525

    félisten

    válasz Avadhuta #50 üzenetére

    Nem mondtam, hogy rossz, nincs tapasztalatom vele. Azonban az általa elkészített EKG egy kicsit zajos. Mindenképpen zajosabb, mint a CheckmePro-é. Másrészt a CheckmePro-nak a CE mellett megvan az FDA tanúsítványa is. Ezenkívül, mint már fentebb részleteztem, sokkal nagyobb a tudása.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Timer #42 üzenetére

    A semminél egy jó minőségű felkaros ( csuklós készülék semmire nem jó) vérnyomásmérő pont annyival jobb, hogy alap kéne, hogy legyen minden háztartásban. Pulzus kvalitása alapján ritmustavar gyanút az is jelez. 10e Ft alatt kapható egy kiforrott microlife svájci készülék. Ennél az EKG készüléknél sokkal fontosabb információt ad, releváns vérnyomás értéket! A nem kezelt hypertonia a legnagyobb kardiovaszkuláris rizikó. Ha még pulzus errort, netán arrythmiat ír ki, az okot ad egy kardiológiai kivizsgálásra.

    My name is Bond, James... Dean.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Kékes525 #48 üzenetére

    Már hogyne tudnád ellenőrizni a minőséget? App store-ban is van TT EKG kiértékelő program. Nekem is fent van a note8-on. Amikor a kiskocsi hozzá az infarktus gyanút, és azt mondják, küldtek a hemodinamikai laborba TT jelet, de azt mondták értékelhetetlen, akkor el szoktam kérni a készüléket és kiolvasom. Általában itt derül ki, hogy nem is küldtek. Vagy az, hogy tökéletes a jel, olvasható az EKG, de az ügyeletes azt mondta, vigyétek a területi sürgire...

    Amúgy az EKG-d teljesen rendben van :)

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • jim bcs

    MODERÁTOR

    válasz Memmaao #53 üzenetére

    Nálam is fent van, párhuzamba szoktam küldeni, ha aszondják értékelhetetlen rá lehet cáfolni.

    Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #53 üzenetére

    Ezt nem tudtam, nem világosítottak fel és ott nem kerestem. Azonban ha tudtam volna, akkor sem biztos, hogy segít, mivel a panasz (parox) rövid ideig állt fenn így ismétlésre csak rövid ideig volt lehetőség, másrészt örültem, hogy az adottal foglalkozni tudtak. Hatalmas a leterheltségük. De ezt te jobban tudod. Másrészt a mentőben is csináltak, az sem sikerült, legalábbis ezt mondták nekem, amikor rákérdeztem.

    Amúgy a linkelt ekg technikai minőségéről mi a véleményed. A telefonos tud ilyen minőséget? Elektródákkal ennél is jobb a kép. A PSVT nagyon szép volt, a kardiológusomnak nagyon "tetszett" (192-es szinusos ritmus), nyugalomban 80-90 volt, ha megmozdultam felugrott az egekbe. Amúgy mint láthatod bradykardiás vagyok. Nyugalomban (éjjel és reggel 40-45) , a szaturációm mindig 97+. fibrillációkor sem volt rossz. A második műtétem után már jól vagyok most márciusban volt. Az első 9 órás a második 3 órás. Amúgy a műtétkor a PSVT-ét nem tudták detektálni, a fibrillációra fogták, hogy azokon a pályákon mehetett.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz Kékes525 #51 üzenetére

    A jelet lehet a végtelenségig finomítani, de a kardiológust nem ez segíti. A felhasználó számára pedig a wiwe ad egy azonnal használható rizikóbecslést: piros-gáz van, sárga-van egy enyhébb eltérés, zöld-minden ok. Mindezt EKG eltérések, ritmuszavar (különös tekintettel a pitvarfibrilláció esetére) és kamrai fibrilláció/tachycardia/heterogenitás vonatkozásában- A szív állapotáról így igen széleskörű tájékoztatást kapsz

  • Kékes525

    félisten

    válasz Avadhuta #56 üzenetére

    Annak idején vacilláltam a kettő között, aztán a kardiológusom javaslatára a CheckmePro-t választottam.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Avadhuta #58 üzenetére

    Mindenki a saját lovát dicséri. ;) Ettől függetlenül jó készülék szerintem is.

    Én erre lenék nagyon kíváncsi: [link] Technikailag szerintem ezt sokkal nehezebb megvalósítani, ráadásul úgy, hogy orvosilag értékelhető eredményeket adjon.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Avadhuta #58 üzenetére

    Persze, hiszen neki abban van a pénze ;] . Miért is mondana mást?

    #Kékes525: Az általad csatolt EKG nagyon jó minőségű, zajmentes, össze sem lehet hasonlítani a cikkben szereplővel. A 190 feletti pulzusod nem volt synus. A PSVT nem synus ritmus, keskeny QRS tachycardia, szakszerűen re-entry tachycardia. Dear látom otthon vagy a témában. Meg merem kockáztatni, hogy számodra bármelyik készülék teljesen felesleges, mert panaszosként megéled a ritmustavarodat. Így mindig tudod, mikor áll az fent. Nekem van egy betegem, túl 6x elektrofiziológián, rendszeresen PSVT-zik. Heti egyszer beesik hozzánk. Se Valsalva manőver, se carotis massage, semmi nem hat rá, adenozin is csak 12mg, a kezdő 6mg-ot meg sem kapja. 12 mg Adenozin, aztán kalap kabát, már nem is obszerválom. Pontosan tudja, mikor van ritmuszavara

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz Memmaao #60 üzenetére

    Akkor ezek szerint te sem vagy megbízható forrás, ki tudja a te pénzed miben van:-)

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Kékes525 #48 üzenetére

    Azért örülök, hogy egy orvosi szempontból hozzáértő is megerősítette az aggályaimat, mert az orvosi részét nem ismerem az EKG-nak. Azt viszont tudom, hogy az EKG jel mérése, technikailag nem egyszerű feladat. Az eredményt sok tényező befolyásolja, és nehéz elképzelni, hogy egy ilyen kialakítású készülék képes pontos mérésre.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz adapter07 #62 üzenetére

    Én pont ezért javasltam, hogy fogadjuk el szaktekintély véleményét a témában, jelen esetben Merkely profét, hiszen teljesen mindegy, hogy laikusként mit tartunk elképzelhetőnek, ha ő már használja az eszközt gyakorlatban

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Avadhuta #63 üzenetére

    Minden tiszteletem Merkely professzoré, de mint elektronikus méréstechnikában valamelyest jártas ember továbbra sem vagyok meggyőzve arról, hogy a készülék működési elve alkalmas megbízható mérésre.
    Hasonló elven működő, hasonló funkciókkal rendelkező készüléket ennél jóval olcsóbban is lehet kapni. Azok ha nem működnek pontosan nem éri nagy veszteség az embert. Ennyi pénzért azonban már meggondolnám, hogy mit vegyek.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Avadhuta #61 üzenetére

    Sürgősségi orvos vagyok. Engem megfizet a kórház. Se paraszolvencia, se gyógyszercég függőség! Etikailag a legtisztább szakma. Ha baj van és segíteni kell, azt nem lehet gyógyszer lobbihoz kötni!

    Te meg hozol egy álláspontot, abból a szakmából, ami a leginkább gyógyszercég és egészségügyi eszköz függő. Egy szakmában elismert kardiológus a legjobb reklám fogás...

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz Memmaao #66 üzenetére

    Természetesen nem ennek megkérdőjelezését célozta a válaszom, de ezt biztos tudod is, csupán az általad felvetett "logika" mentén válaszoltam, de csak az ördögfejes emoticonod mélységéig volt értendő, mert szerintem ez nem vezet sehova:-) Az én pontom inkább azt az általános hozzáállást reagálta le (nem csak, vagy nem feltétlenül csak a te kommented kapcsán, ami nyilván nagyon értékes volt) - hogy amikor feltűnik egy innováció, ami sokak életében segíthetne, belénk van építve, hogy azonnal rámutassunk, hogy ez miért NEM LEHET jó, vagy hogy a már létező amerikai, vagy kínai miért jobb, stb., mintha egyfajta irigység lenne az egész mögött, hogy ha nem én találtam fel, vagy én pont nem azt használom, vagy még nem használtam ilyet, akkor az egyszerűen csak nem lehet jó és ezt tűzön-vízen át be is kell bizonyítani, jó eséllyel úgy, hogy mélyebben utána sem járunk a témának! Ráadásul úgy, hogy speciel ez az eszköz már ténylegesen használatban van a Városmajori Klinikán, tehát nem vár hitelesítést tőlünk a létjogosultsága és a legfontosabb célt éri el: segíti az orvost és a pácienst! Na de ami most tényleg aktuális: Boldog Karácsonyt, peace to all!:-)

  • adapter07

    csendes tag

    válasz Avadhuta #65 üzenetére

    Amennyire én látom ezek a publikációk főleg a kiértékelő algoritmusról szólnak. Továbbra is az a kérdés számomra, hogy képes-e a készülék pontosabb mérésre, mint a sokkal olcsóbb társai? Nyilván egy jó algoritmus sokat javíthat a készülék működésén, de pontatlan mérési adatokkal a legjobb algoritmus sem tud mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

  • Sinesol

    veterán

    válasz Avadhuta #50 üzenetére

    Egy szó: Marketing. Ezért is van ott éppen az ő neve és nem valami ismeretlenebb tagé, biztos jól is jár vele, ne aggódj. :K

    [ Szerkesztve ]

  • Memmaao

    addikt

    válasz Avadhuta #67 üzenetére

    Nem mondtam, hogy nem lehet jó. Csak ami a cikkben szerepel, jónéhány hangzatos mondat, az bizony férrevezető. Meg van a maga helye, mint egészségügyi eszköz, de nincs jogosultsága tényként leírni, hogy a hirtelen szívhalál diagnosztika ágában szerepet játszhat!
    Egy jól behatárolt kereten belül otthoni diagnosztika eszköznek jó, persze, ha online adatközlésre, és riasztásra alkalmas lenne, még jobb lenne. De egy korrekt 12 ekvezetéses EKG-t, vagy egy malignus ritmuszavarban indokolt ICD-t soha nem fog kiváltani és ezt nem is várhatjuk el tőle.

    My name is Bond, James... Dean.

  • watchfun

    tag

    válasz Avadhuta #50 üzenetére

    Tényleg nem véletlen, hogy a Városmajorban használják, prof. Merkely benne volt a fejlesztésben, nyilván ingyen :)
    Egy ismerős kardiológus szerzett egyet kipróbálásra, elmondása szerint félórákat telefonál a szupporttal...
    Jelen állapotában nem _elég_ használható, a felhasználói részeken lehet csiszolgatni. Az ekg amit csinál, igenis jó arra amire kitalálták.

  • csongi

    veterán

    Nem tudm mennyire lesz pontatlanabb az uj MTK biometrikus szenzora.
    Azt viszont elkepzelhetonek tartom, hogy ezeket a kutyuket rovid idon belul kiszorithatja a telefonokba integralt szenzor verziok. Az uj karparecekek jovo ev eleso feleben megjeleno verzio kozott lesznek paran akik a vercukor szint merest is bele integraltak.
    Es ha ennek fenyeben neztuk az arat, akkor tularazott lesz. Meglatjuk.

  • sajti_pajti

    tag

    Idős családtag kapcsán mutattam meg a termék honlapját másik (neurológus orvos) családtagnak és ő is a már korábban leírt ellenvéleményen volt.
    Szerinte amúgy van jövője az ilyen jellegű termékeknek, még egy Apple Watch (eléggé pontatlan) mérési adataiból is ki lehet (MI-vel) hasznos infót szedni, "szívfrekvencia variabilitási mintákból ki lehet mutatni a magasvérnyomást is. a pitvarfibrillációt pláne ki lehet. ekg se kell a szűréshez vszeg".
    Szóval jelenleg én inkább a #49-ben linkelt okosórára szavaznék, de meg fogom erről is kérdezni a családtagot.

    [ Szerkesztve ]

  • DithenS

    senior tag

    válasz Avadhuta #67 üzenetére

    Sok embert ismerek akik a védőoltások ellen vannak, mert valami konteó oldalon azt olvasták hogy az a háttérhatalom eszköze hogy nekünk roszat okozzon, meg teli van valami aluminium oxidokkal. Nézek rájuk furán és mondom hogy oké, akkor a sok tudós, orvos és laboráns tök hülye elvégre ők engedélyezték,a mai napig be kell vizsgáztatni az összeset, ezt eddig egy laboráns se vette észre, hmm.
    Szóval a lényeg hogy én is inkább hiszek valami orvosnak mint valami hülye laikusnak aki megkérdőjelezi az egész tudományt.
    Szerintem a Wiwe pont ezért jó mert már használják.
    Mondjuk órába lehet jobb lenne a Wiwe is, de nem tudom hogy úgy pontatlanabb e. Minden esetre jók ezek a dolgok.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #70 üzenetére

    Miért ne játszhatna szerepet a hirtelen szívhalál előrejelzésében? Tudtomal a szívinfarktus első tünete sok esetben a hirtelen szívhalál. A szívinfarktust meg előre lehet jelezni, akkor miért ne működhetne? A szívhalált valaminek a tünete, egészséges szív és érrendszerrel nem történik ilyen. A másik meg lehet hogy jó az a 12 csatornás EKG,csak épp akkora mint egy hifi,cipelni kicsit nehéz.A kézi holterek meg pontatlanok és nem is tudod kiértékelni magad az adatot még csak nem is jelez.
    Ezeknek az a létjogosultsága hogy 24 óráan mér.
    Nekem is volt magas vérnyomásom régen, néha reggelente is úgy kelek igaz ritka, de mire megkaptam a beutalót addigra pont megint jó volt a vérnyomásom, meg ha nekem nem mindig jön elő akkor teljesen felesleges beülnöm egy 5 perces EKG-ra ha pont abban az 5 percben nem történik velem semmi rendellenes.
    Lehet pontos egy asztali EKG de létjogosultsága igen csekély egy ingadozós vérnyomás esetében.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz DithenS #74 üzenetére

    Igen, én is úgy vagyok vele, hogy ha pl felír nekem a doki egy komolyabb gyógyszert, nem a fórumon fogom megfuttatni, hogy bevehetem -e, érdemes -e, ki-mit javasol, esetleg kérjek másikat, mert a többség nem értett egyet vele, hogy érdemes/szabad bevenni. Elég életszerűtlen lenne. Inkább elfogadom, hogy nálam sokkal okosabb emberek, akiknek ez a feladata, már elvégezték a szükséges és előírt kutatásokat a háttérben...

  • AliceWake

    HÁZIGAZDA

    válasz Memmaao #70 üzenetére

    Igazad van :K Alapvetően a prevencióra gondoltunk, de tényleg nem elég hangsúlyos, kicsit pontosítok majd. A Holter gépeket és az ABPM-eket sajnos már csak akkor pakolják rád, amikor már baj van. Gyanú esetén ezzel azért lehet nézelődni, hogy merre érdemes keresni a problémát, vagy megalapozott familiaris anamnesis esetén lehetne csinálni időszakos monitort, hogy szükséges-e komolyabb kivizsgálás, etc. A végtagi elvezetések valóban zajosak, de nálam azért bőven volt értelme a rendszeres méréseknek. Mellesleg tényleg lehet érezni, ha valami nem stimmel, de ha nincs róla dokumentáció, harminc éves vagy és pillanatnyilag produkálsz egy közel hibátlan EKG-t, akkor szerencse, ha éppen ki nem nevetnek és csak simán hazaküldenek, hogy ne pazarold a kapacitásokat.

    Non omnis moriar.

  • Memmaao

    addikt

    válasz DithenS #75 üzenetére

    Na, pont a te hozzászólásod tükrözi, hogy milyen veszélyes az, ha egy laikus áll neki diagnosztizálni. Nem megbántani akarlak, de élettani- kórélettani tudás nélkül a fent leírt sületlenségek születnek.

    Pontról pontra:
    1- a hirtelen szívhalál nem az infarktus első tünete. Semmi köze hozzá! Az infarktus első tünete az anginás mellkasi fájdalom. Hirtelen szívhalál akkor írható le postmortem diagnózisnak, ha a boncolás nem igazol koszorúér szűkületet, a szívmegállás hátterében infarktus, ( pulmonalis embolia és egyéb organikus ok) kizárható.
    2- Igen, a szívinfarktust előre lehet jelezni. Kockázat becslés, alapbetegség, életkor alapján időben elvégzett kardiológiai szakvizsgálat alapján! Ide tartozik a vérzsír meghatározás, cukorterhelés, 12 ekvezetéses EKG, terheléses EKG, ECHO ( szívultrahang), 24H ABPM/ Holter EKG. Amikor már EKG jele van az infarktusnak, az nem előre jelzés, az infarktus! Egy élvezetés infarktus diagnosztikára alkalmatlan!!
    3- A hirtelen szívhalál pont egészséges szív és érrendszer mellett történik! Hátterében általában malignus ritmuszavar ( kamrafibrillácio) áll. Benne van a definíciójában, hogy egészséges szív mellett történik meg, ezért hirtelen szívhalál. Vizsgálatok alapján a hátterében gyakran genetikai hajlam, ioncsatorna betegség, sportolóknál kezdődő hypertrophiás cardiomiopathia áll. Lehet EKG jele hirtelen szívhalált okozó ioncsatorna betegségnek, lsd Brugada Sy, itt a V1-2 élvezetésben ST elevacio látható. Tehát ha fiatal felnőtt ájulásos rosszullét miatt jelentkezik sürgősségi osztályon, a 12 ELVEZETÉSES EKG-n! V1-2 mellkasi elvezetésben ST elevacio van, azonnali ICD ( beültetett defibrillátor) indikacio áll fent! A wiwe I-es elvezetése itt nem mutatna semmit! A beteget az ICD és nem a wiwe fogja megmenteni!
    4- Már miért is lenne pontatlan egy kézi Holter? Egy dolgot diagnosztizál, ritmuszavart, extrasysolek számát 24 óra alatt. Erre tökéletesen alkalmas. Pontos nyugalmi EKG-ra ott a 12 ekvezetéses. Van belőle mobiltelefon méretű mobilis. De miért is kéne neked látnod az eredményt? Azt kérlek bízd szakemberre!
    5- Magas vérnyomásról, mely gyógyszeres terápiát igényel, akkor beszélünk, ha nyugalomban rendszeresen 160/90 hgmm vagy e feletti vérnyomást mérsz. A vérnyomás mindig a reggeli órákban a legmagasabb, a mellékvese ilyenkor dolgozik a legjobban, hiszen fel kell kelni, csökken a melatonin szint, nő a katekolaminok szintje. Magasvérnyomás diagnosztikára a 24h ABPM tökéletes. Nappal 15 percenként éjjel 30 percenként mér. A munkahelyi stressz okozta hypertonia kimutatására is alkalmas. És mivel életünk nagy részét munkával töltjük, az idegeskedés okozta tachycardia, következményes Magas vérnyomás is kezelésre szorul! Persze, ha valaki annyira rágörcsöl a készülékre, simán 30-40Hgmm fel tud tornászni a systoles vérnyomásán. Ilyenkor jó egy két hétig vezetett 3x nyugalmi ( 5 perc pihentető egy helyben ülés) és panaszra fókuszált vérnyomás rögzítés. Stressz hypertonia kezelésére kis dózisú BB tökéletes, illetve stresszoldó kognitív pszichoterápia is szóba jön, ha valaki gyógyszer ellenes. Eseti magas vérnyomásra meg Tensiomin 12,5 mg napi akár 4x1, de az " ingadozó a vérnyomásom" , " csak néha magas" általában önámítás, a hátterében definitive hyoertonia áll!
    6- Ingadozó vérnyomás esetén a vérnyomásmérő létjogosultsága a megkérdőjelezhetetlen. A 12 ekvezetéses EKG is létjogosult, hiszen egy hyoertonia okozta bal kamra hypertrophia látható rajta. A wiwe létjogosultsága teljes mértékben megkérdőjelezhető!
    Röviden ennyi. Remélem pár dolgot helyre tudtam tenni a fejedben. :)

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Avadhuta

    csendes újonc

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    Én sem kötekedésként hozom fel, de a wiwe weboldalon, az Orvosoknak menüben pont van fent egy videó Merkely proftól, amiben ez hangzik el: "a szívinfarktusnak gyakran az első tünete a hirtelen szívhalál" Valószínűleg a világ végéig el lehet ezeken vitatkozni, de az tényleg nem fér a fejembe, hogy miért nem lehet elfogadni szaktekintélyek véleményét, amit biztos nem marketingből mondanak, az orvosi tények azért tények kell maradjanak. Biztos nem vágják hozzá az emberhez a professzori címet csak úgy...és természetesen a wiwe nem a klinikai EKG helyettesítését célozza, hanem a prevenciót és azt, hogy az ember legalább kaphasson egy képet a lehetséges problémákról anélkül, hogy 3 hónapot várna kórházi időpontra, és pont akkor készüljön egy felvétel, amikor épp semmi jele egy esetleg fennálló problémának. Szerintem a wiwe jelentősége abban áll, hogy társadalmi szinten egyre tudatosabbak lehetnének az emberek arról. hogy rendszeresen mérni kell magam és van is rá lehetőség

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    Érdekes ezt orvos mondta, de a Wiwe is kitér erre meg is kerestem.

    https://youtu.be/JUsTgdXd7bc

    Akkor most mond ki tudja jól? :S
    Tudomásom szerint orvos vagy,nem értem akkor hogy miért tudod másként.
    A másik hogy egy holter rohadt kényelmetlen viselet, irodába csak csak elviselhető de aki mondjuk álló munkát végez azt nagyon akadályozza a munkában!
    Abban igazat adok hogy a vérnyomás a reggeli órákban a legmagasabb, gyakran kelek nagyon erős felfájással, heves szívdobogással és orrvérzésre.
    Az Öndiagnosztika pedig igen is szükséges, a Wiwe pont azért jó mert ha rendellenes eltérést lát egyből elküld az orvoshoz, egy otthoni vérnyomásmérőn egy laikus nem tud eligazodni, sőt a legtöbb vérnyomásmérő annyira pontatlan kínai vacak, hogy leggtöbször 0 vérnyomással kidob.
    A Wiwe pedig nem helyetesíti az orvost, inkább segít az orvosnak abban hogy a betegét minnél előbb kezeltetni tudja. Minnél előbb elmegy valaki orvoshoz, annál inkább hamarabb felépül.
    De ne haragudj, de a szakemberen kiakadtam kicsit, van még itt szakember ebben az országban? Ne haragudj de a legtöbb itteni orvos cseszik az emberre, a legtöbbjük arrogáns és kifejezetten bunkó. Elmentem én is magas vérnyomással még se kezelt.Annyit mondott hogy a két karomban eltérő a vérnyomás és elküldött illetve talán ritmus zavarom van.Ennyit a szakemberről.
    Gyógyszert is a házi orvosom írt fel.
    De ne feledd, a wiwenak van létjogosultsága de nem helyettesíti az orvost. Ezt soha sem mondtam neked.

    (telóról írok, bocs ha elírok ezt azt)

  • sztrapi

    csendes tag

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    Teljesen egyetértek a kolléga véleményével. Persze szavakon lehet vitázni. Ez a net legnagyobb veszélye nem elég olvasni értelmezni is tudni kell.
    Laikusoknak : ideális súly , mozgás , kevesebb stresz , vérnyomás normalizálása. A többi ezután jöhet.

  • Kékes525

    félisten

    Szeretnék reagálni azokra a bejegyzésekre, amelyek bagatellizálják az ilyen készülékek hasznosságát. Szerintem nagyon hasznosak, de a helyi értéküknél kell kezelni őket, mert nem csoda készülékek, nem tökéletesek és mert nem helyettessíhetik az orvost és a más, fejlettebb diagnosztizáló eszközöket.

    A másik elhangzott megállapítás az, hogy drágák. Igen drágák. Azonban vegyük figyelembe, hogy minden technikai újítás drága, mert a kifejlesztésük, bevizsgálásuk, engedélyeztetésük, hitelesítésük nagyon sokba kerül. Az áruk idővel jelentősen csökkenni fog. Szerintem ezek az eszközök néhány év múlva az áruk tizedére fog visszaesni. Az igazi biznisz nem ezek eladása lesz, hanem, ami már most elindult az, hogy az eszközök az adataikat felhőkbe tudják szinkronizálni ahonnét az orvosok hozzáférnek és azonnal tudnak reagálni a látott adatokra. Ilyen például a fentebb általam linkelt karóra, amely mögött egy orvosi team van és azok tevékenységét kell havonta megfizetnem, vagy éves előfizetésben. Az az eszköz a nap 24 órájába mér és ha problémát talál jelez az orvosnak.

    A további érv az eszközök ellen az volt, hogy nem pontosak, nem alkalmasak a szívbetegségek pontos diagnosztizálására. Így természetesen igaz. Nem a pontos diagnosztizálás a feladatuk. A feladatuk az, hogy egyes szívbetegség gyanújára felhívják a használóik figyelmét. Erre viszont szerintem alkalmasak. Miért? Azért mert az EKG-t úgy is leírhatjuk, hogy az egy görbe, jól jellemezhető paraméterekkel. Lásd a linkelt ábrát.

    Az orvos mi alapján dönt, amikor ránéz egy ekg-ra? Fontos számára a görbe alakja, az ábrán felrajzott szakaszok távolsága, lefutása. Ezek számokkal jellemezhetők, mint normális, eltérő, nagyon eltérő. Az hogy melyik paraméter hogyan változik, a görbe milyen eltérése a normálistól mire utalhat, milyen betegségre jellemző az is többé-kevésbé megmondható, amit a többi diagnosztikai eljárás vagy megerősít vagy elvet, de mindenesetre figyelmeztet. Így egy kicsit már pontosítható a diagnózis. Például néhányat felsorolok, lassú, gyors, szabálytalan szívverés. A szabálytalan lehet egy ártalmatlan extra systole, de lehet egy súlyos pitvarfibrilláció is. Ezeket el tudja különíteni abban, hogy az ártalmatlan extráknál azonos idő eltérések vannak a normál ritmushoz képest. Míg a pitvarfibrilláció az szinte teljesen kaotikus, az ütések véletlenszerűen követik egymást és a p hullám szétesik (nem látható, vagy sok kicsi van helyette). Ezek matematikailag megfoghatók, azaz a készülék jelezheti.

    Másrészt felvetődött, hogy ott van a telefonos EKG az is jó erre. NEM, az ezeket a készülékeket egyáltalán nem pótolja, legfeljebb helyettesítheti. Azért, mert azokat csak a diagnosztizált betegeknek, vagy valamilyen gyanú, tünet alapján a kardiológus javasolja és csak rövid időre lehet a betegnél. Ezért ezek, az esetek jó részében, például a parox pitvarfibriláció kimutatására alkalmatlanok. A paroxizmális (nem állandó, csak időről időre kialakuló, alkalomszerűen fellépő, rohamokban jelentkező tünet). Ha a kiutalt időben éppen nem jelentkezik a tünet, akkor nem fog megállapítani semmit. Ezek a készülékek akkor is ott vannak, amikor érezzük az eltéréseket, amikor a tünetek jelentkeznek. Nálam is pontosan az volt a probléma, a, hogy amikor a tünet jelentkezett nem volt nálam a készülék és amikor elmentem az orvoshoz a várakozási idő alatt elmúlt. Mintegy 1 év telt el a tünetek jelentkezése és az (első) műtét között. A második műtétem a tünetek jelentkezése után 1 hónap elteltével volt, mert pontosan, azonnal tudtam dokumentálni a készülékemmel (CheckmePro) a tüneteket.

    Bocs, ha kicsit hosszú voltam. :R Másrészt vegyétek figyelembe az aláírásomat is.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #78 üzenetére

    A 3as pontra kitérnék.
    Kamrafibrilláció okozza a szív halált ahogy írod,
    de szív halált álltalában szívinfarktus okozza vagy súlyos anyagcsere zavar mikor túl sok káliumot vagy magnéziumot vesztünk hirtelen.
    A szívhalál pedig valaminek a következménye, nem az okozója.
    Most unatkoztam és utánna néztem a neten is a szívhalálnak és kb itt is azt írja, amit fent leírtam. Nem értem még most sem hogy miért állítod az ellenkezőjét, szinte biztos hogy orvos vagy így nem értem.
    Ha szabad megkérdeznem, Pécsen dolgozol a 400 ágyas klinikán amúgy? Mert akkor nem is laksz messze tőlem ;)

  • DithenS

    senior tag

    válasz Kékes525 #82 üzenetére

    Teljesen egyet értek veled.Hiába csúcs szuper egy 12 elvezetéses EKG, mire elérkezik a beutaló napja addigra rég semmi bajom. Természetesen az orvost semmi sem pótolja, de az óra és a Wiwe esetében sem én értékelem.Ez nem Öndiagnosztika!
    Minden esetben egy M.I vagy nevezzük algoritmusnak jelez be.
    Az óra esetében még orvosi csapatnak is elküldi.
    Ezek a karórák egy idősek esetében szintén hasznos tud lenni, mert például aki egyedül él és elhuny az épp nem fog napokig a szobában lenni mire valaki észre veszi, hanem azonnal gondoskodnak róla. Azért ez is sokat ér szerintem.

  • Memmaao

    addikt

    válasz DithenS #80 üzenetére

    Ez a videó egyértelműen laikusnak készült, így kicsit "szerencsétlen" a szóhasználat. Ő a videóban a hirtelen szívhalál alatt nem a sudden death syndrome-ra gondol, mint önálló entitás. Gondolom azt akarja laikus számára érthető módon kifejezni, hogy egy akut főtörzs elzáródás esetén cardiogen shockban menthetetlenül meghal az ember. Továbbra is tartom, hogy azon túl, hogy ritmuszavar diagnosztika szempontjából hasznos ez a készülék, Merkely professzor videója igen is férrevezető, mert azt sugallja, hogy egyéb diagnosztika nélkül ez a készülék alkalmas infarktus prevencióra.
    Holter teljesen másra való, mint egy önellenőrző wiwe. Nem is kell minden nap Holtert viselni az embernek.
    A reggeli panaszod miatt mindenképpen indokolt lenne egy kivizsgálás, a magasvérnyomásodon nem segít a wiwe. Egy jó felkaros vérnyomásmérő kéne neked, szükség esetén vérnyomás csökkentő.
    Nem értek egyet avval, hogy egy vérnyomásmérő érthetetlen lenne egy laikus számára. Az új készülékek jelzik a ritmuszavart, a kóros értékek esetén riasztanak. Van wifivel rendelkező, vészjelzést küldő változat.
    Egy percig sem állítottam, hogy az öndiagnosztika ne lenne fontos! Sőt! A primer prevenció lenne a legfontosabb, de a legtöbb esetben már csak ha baj van, secunder prevenció az egyetlen opció. És egy olyan egészségtudattal bíró országban, ahol sok cukorbeteg még egy 6e ftos vércukor mérőt sem vesz meg, a hypertoniás nem ad ki 15e ftot egy jó minőségű vérnyomásmérőre, nem hiszem, hogy sokan áldoznának egy majd 90e ftos készülékre. És ez baj.
    A szakemberes általánosító minősítésed nagyon szomorú és degradáló. Nem gondolnám, hogy igaz az, hogy a jó orvosok mind kimentek külföldre! Ezt gondolom Merkely professzor is kikérné magának. Csoda, hogy van még itthon olyan szakember, aki elviszi a hátán a foghíjas egészségügyet, de te még abba is belerúgsz! Köszönjük kedvességedet! Képzeld, az én sürgősségim mögül kikopott a kórház, mert a legtöbb orvos vagy magánba, vagy külföldre, vagy másik kórházba ment, és aktív belgyógyászati osztály orvos nélkül üzemel ügyeleti időben. Persze, ránk tolták az akut ellátást, a sürgősségi osztályról mi rohanunk a bentfekvő beteghez, ha baj van. Az utcáról beeső infarktust így ki lássa el? A legtöbb itthon maradt arrogáns bunkó, akik vagyunk, havi 220-240 órát dolgozunk, hogy ne omoljon össze az egészségügy. Persze egy sürgősségi osztály betegei közül mindenkinek a maga baja a legfontosabb, és mindig a húsvét hétfő benőtt köröm a panaszos a főigazgató áll, hogy 4 órát várt, soha nem a lizis időn belül ellátott, neurológiai deficit nélkül gyógyuló stroke-os beteg. Pedig előbbi az utóbbitól lopja az időt.

    A 83as posztodra reagálva: kicsit kiforgatod amit mondtam. A szívmegállás, szívhalál, ahogy azt használod, hátterében leggyakrabban szívinfarktust áll. Soha nem is mondtam, hogy ne az állna. De a szívinfarktus hátterében, az érspazmus okozta o2 deficit kivételével mindig van organikus ok, érszűkület. Ami családi hajlam, életvitel, életkor függő. Halmozott családi anamnézis mellett indokolt a kardiológiai kivizsgálás. A wiwe I-es elvezetése is jelezhet krónikus ischaemias jeleket, de alapvetően egy terhelt családi anamnézis esetén kell egy 12 ekvezetéses EKG, rendszeres kardiológiai kontroll.
    Nem, nem a pécsi sürgősségn dolgozom, bár Pécsett lakom. Ha pécsi vagy, szerintem tudod az okát.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Kékes525 #82 üzenetére

    Erre és AliceWake hozzászólására is reagálva: Igen, ezeknek az eszközöknek itt van létjogosultsága, olyan panaszos esetekben, ahol a tünet csak átmeneti és hamar szűnik. Amit AliceWake ír, hogy 30 évesen biztos elhajtanák egy sürgősségi osztályról, nagyon szomorú és sajnos el tudom képzelni, hogy van ahol ez meg is történik! Pont ebben az esetben, ebben az életkorban és ilyen panaszokkal indokolt egy kardiológiai kivizsgálás. Nyilván egy SBO korlátai megvannak, de AliceWake panaszai esetén ( hirtelen fellépő palpitacio) indokolt egy monitoros obszerváció, egy pajzsmirigy funkció meghatározás, ECHO és Holter szervezés. És itt jön a wiwe elvitathatatlan szerepe! Ha AliceWake megengedheti, hogy beszerezzen egy ilyen készüléket, akkor igenis ajánlható neki, hogy tegye meg, és panasz esetén használja, az adatokat juttassa el a kezelő orvosnak. Kékes kolléga esetén is helyén van egy ilyen készülék, igaz, az Ő esetében már rendelkezik diagnozissal, és történt is elektrofiziológiás beavatkozás, valamint ahogy kiolvasom a soraiból, meg is éli a panaszait, tehát nem gondolnám, hogy wiwe nélkül elmaradna az orvoshoz fordulás.De megértem, ha biztonság érzetet ad neki a készüléke. És ez jó. Segít növelni a terápiás fegyelmet.

    [ Szerkesztve ]

    My name is Bond, James... Dean.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #85 üzenetére

    "Nem értek egyet avval, hogy egy vérnyomásmérő érthetetlen lenne egy laikus számára. Az új készülékek jelzik a ritmuszavart, a kóros értékek esetén riasztanak."

    Elméletileg igazad van, azonban én ebben egy kicsit vitatkozom veled. Nekem Microlife BP A200 AFIB -es készülékem is van, ami nem a "leggagyibb" készülék. Ezzel én tömbszőr mértem pivarfibrillációt, de hiába mutattam meg az orvosoknak nem fogadták el az eredményt, mondván és ebben igazuk volt, hogy a készüléknek pozitív false riasztása van (érthető okokból), másrészt csak az EKG az ami egyértelműen diagnosztizálja a pitvarfivbrillációt. Akkor vettek komolyan, amikor végre a sürgősségin is kitudták mutatni.
    Volt olyan is, hogy a háziorvosom EKG-én egyértelműen látta, de mivel a nyomtatója bedöglött, így nem tudta kinyomtatni és csak leírta a látottakat, tapasztaltakat. Ez se volt elég, mert mire kijöttek a mentők (1 óra, pedig a rendelőből hívta a háziorvosom), a sürgősségin vártam 3 órát, addigra elmúlt. És ennyi volt, hazaküldtek.

    (#86) Memmaao

    Egyetértek.

    "biztonság érzetet ad " :K Másrészt nagyon szeretem a kütyüket! :)

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Kékes525 #87 üzenetére

    De látod, volt egy jó minőségű vérnyomásmérőd, ami neked jelzett, a panaszod alapján végül diagnózishoz jutottál. Aki elhajtott, arra hivatkozva, hogy az otthoni géped biztos rosszat írt, szakmailag nagyot hibázott. Ha további kardiológiai kivizsgálásra küldött, helyesen járt el.

    My name is Bond, James... Dean.

  • atikó

    őstag

    válasz Kékes525 #51 üzenetére

    Alkmazása is van olyan részletes mint a wiwe nak?

    MÁS: CheckmePro is látnák egy hasonló tesztet, mert mostmár nme tudom melyiket vegyem.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #60 üzenetére

    Igazad van a PSVT nem szinusz ritmus, szabályosat akartam írni, mindegy, hatalmas különbség van közöttük. :D Ez volt az: [kép] Ennek az okát nem tudták a műtét alatt megfejteni, nem tudták indukálni ezért a fibrillációt okozó pályákra fogták, arra hogy ugyanazon az úton jöhetett a kóros inger ami kiválthatta ezt a reguláris tachykardiát, esetleg pitvari tachykardia. Már amennyire a záró jelentést értem. :D

    (#89) atikó

    Sokkal többet tud. Nézd meg a linkeket és a hozzászólásaimat amit a témában írtam.

    (#88) Memmaao

    Sok kardiológussal beszéltem, szerintük az EKG az egyetlen elfogadható bizonyítéka annak, hogy pitvarfibrlillációs betegként kezeljenek. A microlife az csak a gyanút adja, de nem elég bizonyíték. Annyit értem el, hogy a telefonos EKG-t kiadták egy elég rövid időre, de a rendelkezésre álló idő alatt nem volt a pitvarfibrillációra utaló jel. Ilyenkor jól jöhetnek az ilyen készülékek (Wiwe, CheckmePro).

    Azt nem tudom, hogy az első műtétemet is elvégezték volna, ha csak a saját kézi méréseim lettek volna. Másodszor már könnyebb dolgom volt, mert már egyszer egyértelműen bizonyították 12 csatornással és a műtét alatt is. És így lehetett hinniük a kézi mérésnek is.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • DithenS

    senior tag

    válasz Memmaao #85 üzenetére

    Akkor igazából kicsit elbeszéltünk egymás mellet,végülis egyet értek azzal amiket leírtál.De olvastam egy cikket a szívhalállal kapcsolatban és egyre több orvos említi, hogy hirtelen szívhalál nincs, mert 1 órával előre jelezhető de már 1 héttel azelőtt is vannak enyhe tünetek.
    A minősítésem meg leginkább az ilyen SZTK-s orvosokra terjed ki.De a háziorvosom is tud valamit mert mikor a panaszom mondom végig az iphonját nyomkodja. Legalább addig tenné le azt a hülye telefont. Szerinted akkor a minősítésem nem helytálló? Az egészségügy bizonyos területeire nézve az. Sürgősségire nem járok mert a közelben nincs kórház, de amúgy se oda mennék ha van rendelés is.
    De azért elhiheted hogy én sem dolgozok kevesebbet, volt rá példa hogy a cég megkért hogy menjek szombat és vasárnap is dolgozni mert nagy a baj. Erre 0 Ft évvégi prémium, még céges buli se volt. Akkor a versenyszférába se olyan rohadt jó, ezt elhiheted :(
    De hozzá teszem hogy egy orvosnak valóban kevés ez a fizetés, sőt egy műtős segéd 161 ezres bruttója is inkább már szomorú. Szóval szeretnék elnézést kérni tőled, nem szokásom az álltalánosítás mert egy esélyt mindenki megérdemel, de a környéken ilyen orvosok vesznek körül :/
    Sőt ha oda állítok fiatalon akkor kiröhögnek ha egy kivizsgálásra elmennék. A magyar egészségügy kudarca hogy nem előzzük meg a bajt, hanem inkább megvárjuk :/
    A panaszaimmal meg nem megyek el, mire beutalnak úgy sem lesz semmi bajom, meg mint írtam nem is foglalkoznak velem. Inkább elküldtek a füll orr gégészetre.
    OFF:
    Nem Pécsi vagyok, Tolna megyében lakok de nincs olyan messze, de mi a baj a Pécsi klinikával? Nem halottam semmit róla :)

  • Kékes525

    félisten

    válasz csongi #72 üzenetére

    Ezekre én is várok. :K

    "Es ha ennek fenyeben neztuk az arat, akkor tularazott lesz"

    :N Mert, most azért ilyen drágák, hogy behozzák a fejlesztési költségeket addigra. Ha ezek megjelennek, amikről írtál, és tömegesen kerülnek át ezek a funkciók az okos telefonokba, akkor nagyot fog esni az áruk.

    Telefonban akár sokcsatornás EKG-t is eltudok képzelni úgy hogy az elektródákat a végtagokra, a mellkasra felhelyezzük, de nem vezetékkel, hanem például Bluetooth-al kapcsolódnak a telefonhoz. Így viselésük teljesen kényelmes lenne és minden élettani szituációban mérhetnének. Akár ha szükséges állandóan, de az energiatakarékosság miatt nem folyamatosan csak meghatározott időközönként. Persze ha kell, akkor holtereként is használható lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Kékes525 #90 üzenetére

    A csatolt EKGra én inkább azt mondanám, hogy egy pitvari fluttern, mint PSVT, és azért tűnik regularisnak, de ha jobban megnézed, kissé irregularis, főleg a vége felé. Sürgősségi leírás: keskeny QRS regularis tachycardia. Egy carotis massage vagy 6mg Adenozin mellett diagnosztikus lett volna, hogy vannak e f hullámok, vagy PSVT. De az, hogy ezt otthon tudtad rögzíteni, nagyon jó dolog!

    My name is Bond, James... Dean.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #93 üzenetére

    "kissé irregularis, főleg a vége felé"

    Ez a gyors, kvázi szabályos ritmus kb egy félóráig tartott, előtte és utána pitvarfibrillációm is volt. Gondolom az miatt is lett a vége felé kissé szabálytalan.

    "keskeny QRS regularis tachycardia"

    Szó szerint ez van a záró jelentésemre írva. :K [kép] Csak én kissé népiesen fogalmaztam. :D

    [ Szerkesztve ]

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • Memmaao

    addikt

    válasz Kékes525 #94 üzenetére

    Írja is, hogy atypusos fluttern. Ha parox fibrillalo vagy, gyanúsabb, hogy néha flutternezel, minthogy PSVT legyen.

    My name is Bond, James... Dean.

  • Kékes525

    félisten

    válasz Memmaao #95 üzenetére

    Rettenetes sok ponton abláltak. A kettő műtét 12 (9+3) órás volt. Remélem már nem lesz több. Maga a műtétben a legrosszabb a sima felszínen hosszú ideig mozdulatlan fekvés volt. Az ablációkat csak kicsit éreztem. Viszont az első műtétem alatt erősen fibriláltam és ezért kétszer is kiütöttek, legalábbis kettőre emlékszem, pedig altatni próbáltak, gázmaszkot tettek rám. Az első iszonyatosan fájt, de annyira pillanatszerű volt, hogy mire felordítottam volna, már nem is éreztem semmit.

    Az első műtétemet elhalasztották egy nappal, mert a műtő bedöglött. Az operáló orvosom lázas lett így más műtött. A műtét elején volt egy rövid áramszünet. Péntek 13.-a volt... Műtéthez ideális előjelek.:D Viszont én egyáltalán nem voltam ideges. A kijelölt műtőorvosom nagyon szimpatikus, megnyerő volt. Előzékeny, határozott, emberi. Volt egy két beszólása műtét közben, legszívesebben reagáltam volna rá, de nem beszélhettem, így csak magamban vigyorogtam.

    Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Első neki futásra már szerettem volna írni egyik hozzászóláshoz egy választ mikor megnyitottam az egészet úgy, hogy el sem olvastam a cikket, meg a kommenteket.. De mondom mielőtt csak write only módba kapcsolnék, először végig olvasok mindent. De nem lettem okosabb utána sem..
    Szóval.. Nem tudom ki kicsoda itt a jelenlévők között. Orvos, nem orvos, beteg stb..
    De én a Városmajori kórházban a CVC portán kiállított darabon kívül másik eszközzel nem találkoztam. Az ott van jó pár hónapja kiállítva egy üveg kalitkában..
    Nekem február elején derült ki, hogy motorgenerálra van szükségem. Aztán jött a következő lépcső.. Motorcsere..
    6. hó közepén/végén meg is volt a transzplant. Azóta is rengeteget járok be, akár a szívsebre, akár a CVC-re, vagy sajnos néha intenzívre.. De ezzel a kütyüvel én még nem találkoztam hogy bárki is használná ott, pedig heteket bent szoktam lenni. Majd most 27.-én mehetek megint vissza, de már megkérdezem ott a csajokat hogy ki és hol használja.
    Mert ugye az intenzíven monitor van.. CVC-n, holter, ami ki van küldve egy monitorra a 302-be.. A süribe ha panaszos az ember, akkor inkább a 302-ből (vele szemben van) áttoljak a rendes EKG-t.. Szóval az idén bent eltöltött 6-6,5 hónap alatt ezzel én még nem találkoztam.. Biztos jó kütyü lehet, de mint olvastam itt a hsz-kat azért nem merném rábízni az életemet.. Nekem is többször adtak itthonra 24 órást, még az ICD előtt is mikor úgy volt kapok, de az szerencsére kimaradt.
    Akkor a műtét után is párszor mikor éreztem valami nem stimmel, vagy mintha plusszokat verne a szívem vagy nagyobbakat ütne.. De szerencsére helyre jöttek a dolgok, most más miatt szenvedek.. Ketyegő fogjuk rá teszi a dolgát ahogy kell, szépen zakatol.. Az eredetinél mindenképpen jobb. Note8 vs Ericcson 198. Akkor sejthetitek, milyen volt.. Mindez 35 évesen..
    Szóval kitartás mindenkinek, A Vmajorba rossz kezekben nem lehet az ember. :)

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #97 üzenetére

    Szerintem komolyabb problémáknál már nem használják szerintem.
    Ezt kitátgyaltuk hogy van létjogosultsága, de ha kiderül valami probléma oda kell egy 12-es EKG, vagy tényleg a kényelmetlenebb holter kell.
    De a te esetedben már tudott a probléma,nem szórakoznak akkor már ilyenekkel.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz DithenS #98 üzenetére

    Én nem is azt mondtam, hogy nincs.. Valahol mindennek van..Telefon, mobil, autó, nas stb..
    Én csak arra lettem figyelmes egyik hsz-nál, mikor megnyitottam, hogy a Majorba is használnak ilyet..

    Szóval.. Igen, nekem már tényleg mindegy volt, ez nem segített volna rajtam már.
    De aki egészséges, vagy legalábbis azt gondolja, nem fog szerintem ilyet venni.
    Akinek meg már van baja, azt úgy is kezelik ha olyan nyűgje van.. Akkor megint feleslegesnek tartom..
    Nekem sem volt világ életemben bajom, január végén egyszer elfogyott a levegő. Elmentem a dokihoz, irány a kórház.. Kis kopogtatás, hallgatózás, EKG: Irány a kórház abban a pillanatban. Tüdőembólia gyanuval vittek be, aznap le is kerültem a belgyógyról a kardiológiára, majd 3. nap közölték velem, hogy valszeg motorcsere.. wtf?!?! Utána már 5 métert is nyűgösen tudtam menni, mert kidöglöttem..
    Na, most mivel előtte megfázáson kívül nekem sosem volt bajom, eszembe sem lett volna ilyet vennem.. Utána meg már minek vettem volna? Most meg már? Járok én annyit be, hogy örülök ha nem látom őket. :D
    Szóval valahol biztos van rá igény, de merem állítani előbb vesz az ember egy telefont, mint egy ilyet..

  • DithenS

    senior tag

    válasz fRooStzzZ #99 üzenetére

    Mondjuk az baj hogy az ember előbb vesz telefont, mint ilyent.
    A koporsóba nyomkodhatja majd...
    Sok családban még vérnyomásmérő sincs...
    Pedig hidd el jó dolog ez, egyszerű laikusnak szépen leírja ha baj van, ha mondjuk a 3 körböl sokszor piros egy vagy kettő, akkor érdemes egy belgyógyászatra elmenni, érdemes elvinni az otthoni eredményt is mivel az is segíthet az orvosnak. Szóval a megelőzésben nagyon jó dolog ez mert az emberekkel az a probléma, hogy hiába jelez egy kis ikon a vérnyomásmérőn hogy ritmuszavar, az emberekben nem tudatosúl,de a wiwe vagy bármelyik hasonló eszköz már rendes tájékoztatást ad a telefonra, amivel talán elérhető hogy elmenjen orvoshoz. Ha egy embert is elkezdenek kezelni ezek a dolgok miatt, akkor már megérte. Egy emberi élet nem 2 milliót ér mint a biztosítók állítják, ebben szerintem egyet érthetünk :)
    De az is gond hogy az emberek úgy vannak ezzel hogy minek, ez a baj az egészségüggyel de a Rendőrséggel is, megelőzésre és kampányokra semmit sem költünk, emiatt nem tudatosul ennek az értelme sem a fejekben.
    Nyugaton például nagyon rámentek a bűnmegelőzésre, ezért ha jól tudom a Svédeknél sok börtönt be is zártak. Nálunk ez hiányzik.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák