2017. március 23., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) Kendek

Kendek
(PH! kedvence)

Habár én nem nagyon használom, nálunk már rég SP3-as XP fut a gépeken. Nekem még így is a régi szép időket idézi a rendszer. :DDD

<-ƘƘ-> Systemback

(#2) kraftxld

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ismét csak bulvár ezerrel, nem kell váltani, csak SP3-ra frissíteni....

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#3) Penge_4

Penge_4
(PH! kedvence)

Hát persze, hogy nem kötelező, ahogy a fáról lemászni sem volt az. ;]

És ez már olyan szintű felhasználói hülyeség, amire nincs kifogás.
Mert arra, hogy nem vált valaki Win7-re még mondhatja, hogy gyenge a gépe/nincs pénze/xy szoftver feltétlen kell neki, de arra, hogy egy SP3-ra nem vált, na arra nincs mentség.

(A My Operán is most azért sírnak páran, mert kivették a 10.6x-ből a Windows 98 (ismétlem: Windows 98) támogatást.)

(#4) phanzetomox

phanzetomox
(őstag)

hát ez kellemetlen, de nem akkora ügy, hogy megkéne halni bele

[ Szerkesztve ]

(#5) negyedes

negyedes
(PH! addikt)

Na megertuk ezt is. :C

Az SP3 meddig lesz meg tamogatva?

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) RepeatSector

RepeatSector
(őstag)

megint kezdődik mint at előző totyikban szvsz már majdnem mindenki aki netet használ fríssített az SP3-ra
Hála isten én már ebből kimaradok a mAC OSX miatt :DD

De azért azt megjegyezném hogy aki még mindig a 400mhz procc 256mb 100mhz sd-ramos laptopról netezik winxp-vel annak nem ajánlott mert ugye egy no sp-s gép 96mb ramban el van de az sp3 már kéri a 150mb-ot is ez tesztelés alapján mondom és alapállapotot néztem semmi software-l

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#7) Roxbury válasza negyedes (#5) üzenetére

Roxbury
(őstag)

Tudomásom szerint 2014-ig.

(#8) negyedes válasza Roxbury (#7) üzenetére

negyedes
(PH! addikt)

Rakerestem es igen, 2014 aprilis 8. jar le a tamogatasa. :K

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#9) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

Kíváncsi lennék, hogy ebből a 80%-ból mennyien kezdték el tervezgetni 2014-re a Linux-ot.

MÁS: A Vista SP3 mikorra várható?

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#10) :-I válasza Penge_4 (#3) üzenetére

:-I
(kvázi-tag)

Nekem egyszer volt SP3, utána ment is a francba, SP2 vissza.

SP3-mal akadoztak a videók, filmek, játékok, lassú volt az egész rendszer.

És nem, nem kalóz a rendszer.

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#11) negyedes válasza leviske (#9) üzenetére

negyedes
(PH! addikt)

Akinek letfontosagu a win azok kozzul senki. SP3 Vista ebben az evben varhato. 2009es cikk: [link]

(#12) kraftxld válasza :-I (#10) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem kalóz rendszer, de 100%, hogy user error :) Az SP3 nem más mint az összes SP2 után megjelent frissítés összegyúrása, meg 1-2 apró feature támogatása (Group Policy Preferences, NAP, stb.)

MCSE+M/S, MCITP, VCP6-DCV - ''Soha ne becsüld le az autópályán száguldó DAT kazettákkal megrakott teherautó sávszélességét''

(#13) :-I válasza kraftxld (#12) üzenetére

(kvázi-tag)

Az én hibámból szar az egész SP3-mal? Az hogy lehet? :F

Volt már úgy, hogy rendszer fel és szűz op-ra sp3, utána programok, miegymás. Akkor is ugyan ez állt fent.

Narxis: Úgy még nem, olyan lemezem nincs. :N

[ Szerkesztve ]

"A férfiak, érthető okokból, nem akarják nézni a hüvelygomba-krém, nedvszívó szárnyasbetét, változókori inkontinencia és hüvelyszárazság reklámokat." by Csemike

(#14) Wolverine válasza leviske (#9) üzenetére

Wolverine
(PH! félisten)

Vállalati szinten? Meglepődnék, ha sokan terveznék.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15) Narxis válasza :-I (#10) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Ez valami egyéni hiba lehetett, próbáltad úgy feltenni, hogy SP3-mas XP telepítőt használsz?

(#16) kraftxld válasza :-I (#13) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Kb 1000 db számítógépre telepítettem már XP SP3-at, és egyiknél sem jelentkezett az általad leírt jelenség....

(#17) Polesz válasza leviske (#9) üzenetére

Polesz
(PH! addikt)

Aki 2014-re tervezi a Linuxot az ezzel az erővel az űrutazását is elkezdheti tervezni :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#18) :-I válasza kraftxld (#16) üzenetére

(kvázi-tag)

Elhiszem, de nekem valamiért nem jó. Lehet gép-error, vagy user-error (ami nehéz lenne, mivel magától telepít). Nem tudom, passzolom.

(#19) ollie válasza kraftxld (#2) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

A cikkben is ez van leírva.

(#20) kraftxld válasza ollie (#19) üzenetére

kraftxld
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A címre értettem a dolgot....

(#21) leviske

leviske
(PH! nagyúr)

(#11) negyedes: Ha abból indulok ki, hogy mennyire nem füllik a foguk váltani XP-ről, nem feltétlen annyira létfontosságú a Windows. És ne feledjük, hogy 2014-ben már két éve piacon lesz az új Windows és kitudja, hogy mennyire lehet majd az XP-n fontos szoftvereket átvinni.

Egyébként köszi a linket! :R

(#14) Wolverine: Miért? 4 (vagy inkább 7) év alatt kivitelezhetetlen megtervezni az átállást Linux-ra?

Hogy csak egy informatika közeli céget említsek: Az Intel tudtommal elég rég tervezgeti a Microsoft-tól való függetlenedést.

(#17) Polesz: Miért?

Nous ne vous oublierons pas. / 20150107 /

(#23) Narxis válasza :-I (#13) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Akkor csinálj egyet, winportalon van leírás moonman jóvoltából, teljesen legális és szerintem egyszerűbb mint utólag pakolgatni SP-ket. :)

(#24) fene_vad válasza RepeatSector (#22) üzenetére

fene_vad
(senior tag)

"foglyák", kozpontozas... Mit is akatral mondani egyebkent? Komolyan mondom otszori elovasasra sem ertem.
Ne alljunk az linuxra, mert sokan istenitik a win7-et, de te nem? :D :D

(#25) fene_vad válasza fene_vad (#24) üzenetére

fene_vad
(senior tag)

a "THE PINGUINS STAY HOME!!!!" is kicsit "a Romanes nevuek a hazba mennek"-szeru:D

(#27) ftc válasza :-I (#13) üzenetére

ftc
(PH! nagyúr)

Ahova én is feltettem lelassult minden....s én se értettem mivel csak update-k...

(#28) fene_vad válasza RepeatSector (#26) üzenetére

fene_vad
(senior tag)

no ebben igazad van, mostmar ertem:)

(#29) RepeatSector válasza fene_vad (#28) üzenetére

RepeatSector
(őstag)

de hova tűntem???

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#30) Kendek válasza RepeatSector (#29) üzenetére

Kendek
(PH! kedvence)

Talán ide nem illőt írtál? Mondjuk nem láttam, de egy moderátor törölte. (Mint ahogy a 22-eset is.)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ-> Systemback

(#31) ollie válasza RepeatSector (#29) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Töröltem a hsz-eid a szóhasználat miatt. Fogalmazd újra úgy, hogy szalonképes legyen.

(#32) Polesz válasza leviske (#21) üzenetére

Polesz
(PH! addikt)

Aki váltani akar az nem kell hogy 2014-ig malmozzon hogy mi is lesz édes istenem. A megfelelő alternatívák kiválasztása nem rövidtávú dolog ezt elismerem, de nem is a termékciklus lejártára kell időzíteni.

Szóval véleményem szerint aki eddig vár az nem is biztos hogy akarja...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#33) hunfatal

hunfatal
(PH! félisten)

Ideje volt, érthetetlen számomra, hogy egy ingyenes frissítés feltelepítése miért okoz problémát.

http://goo.gl/gd6Zi5

(#34) moonman

moonman
(Jómunkásember)

nem mellesleg SP nélküli Vista supportjának is vége.

[ Szerkesztve ]

(#35) zoo8800 válasza hunfatal (#33) üzenetére

zoo8800
(PH! kedvence)

Pölö mert sok rendszergazda tojik az egészre.

Egy kis zene ->> https://www.youtube.com/watch?v=j1q4-tzMI28

(#36) anulu válasza hunfatal (#33) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

vállalati szektorban azért nem ennyire egyértelmű a helyzet. egyik ügyfelünknél amíg fizikálisan el nem korrodálódik a server, és újat nem vesznek kb, addíg az adott vasok Win2000 fog futni, mert egyszerűen 2003 és 2008 alatt nem indul el az a programcsomag amit náluk sokan használnak. kb 1,5 éve szenvednek, h legalább 2003 alatt rá tudják venni a dolgot a működésre, de a munka nem állhat meg, a software meg csak 2000-en fut.

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#37) anulu válasza zoo8800 (#35) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

azokat a rendszergazdákat jól állcsúcson kell vágni, h nem volt idejük WSUS-ban bekonfolni. 3 perc. 2 év alatt...

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone6 16GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE

(#38) moonman válasza anulu (#37) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

"jól állcsúcson kell vágni, h nem volt idejük WSUS-ban bekonfolni. 3 perc."

a wsus-ban valóban 3 perc bekattintani, de azért egy SP terítését igen részletekbe menő tesztek szokták megelőzni, mert azt rollback-elni nem kellemes elfoglaltság. persze két év alatt azért azzal is lehetett volna végezni, csak gondoltam beszólok. :)

(#39) zoo8800 válasza anulu (#37) üzenetére

zoo8800
(PH! kedvence)

Nálunk minden frissítés le van tiltva, tűzfal úgyis megfogja alapon...

Egy kis zene ->> https://www.youtube.com/watch?v=j1q4-tzMI28

(#40) moonman válasza zoo8800 (#39) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

ja, meg, főleg, ha böngészőben kattint a user. :U

(#41) ollie válasza hunfatal (#33) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Hát.. pl. az én laptopomra nem tudom feltenni a Vista SP2-őt, mert mindig failed lesz a vége.

Az meg nem megoldás, hogy integrált SP2-ős Vistát tegyek fel, mert a vinyón, rejtett partíción van a Vista (ráadásul SP nélküli).

[ Szerkesztve ]

(#42) anulu válasza moonman (#38) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

értem a beszólást, jogos, volt támadási felület a hsz-emben :) de akkor is. a lényeg nem a 3 perc WSUS-on, hanem a 2 éven volt, ami alatt azért - valljuk be - ki lehet tesztelni. ha van szándék rá.

(#43) moonman válasza ollie (#41) üzenetére

moonman
(Jómunkásember)

SP telepítési hibákhoz elég kiterjedt irodalom áll rendelkezésre, meg kéne nézni, milyen hibakóddal száll el, biztos tudunk rá megoldást is találni.

(#44) anulu válasza ollie (#41) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

csatlakozom moonman hsz-éhez. ha úgy gondolod, pü-ben is jöhet nekem a hibakód.

(#45) Khan13 válasza ollie (#41) üzenetére

Khan13
(senior tag)

Akkor meg is van a hiba. Tudtommal csak SP1-es Vistát lehet SP2-re frissíteni, mert az SP2 nem tartalmazza az SP1-et, csak az azóta készült javításokat és azt hiszem egy-két újdonságot.

Neumann (szki) -->Petrik TISZK --> Neumann (ÓE) :D --> TMPK/NIK | Lumia 920 - Windows 10 Insider Preview

(#46) hunfatal válasza anulu (#36) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Ez érthető de SP2ről SP3ra frissítés nem okoz ilyet, ha mégis akkor az a software bizony trágyául van megírva.

http://goo.gl/gd6Zi5

(#47) sagvary

sagvary
(senior tag)

Kellene lassan az SP4 az XP-hez. Támogatás kellene a legújabb hdd-k egy részéhez, meg illene adni az op rendszerhez egy driver bővítést is, esetleg egy alap vírusvédelmet, meg USB 3 támogatást is.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#48) pilóta válasza sagvary (#47) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Meg egy Maserati Quattroporte is járjon mindegyik mellé és egy 8 szobás úszómedencés ősparkos horgásztavas golfpályás birtok is mi? :D

Amikor épp a terméktámogatás szűnik meg, és már a harmadik újabb generációs rendszert fejlesztik utána, akkor nem túl valószínű, hogy SP4-et hegesszenek rá...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#49) sagvary

sagvary
(senior tag)

Az NT 4-nek meg a 2000-esnek hány évig mennyi SP-je volt.
Mikor adták ki a legutolsó SP-t a 2000-hez? Volt egy csomó, jó lenne ezért a fukar Microsofttól még legalább egy SP az XP-hez.Ez volt a legsikereseb darab eddig.

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#50) bobsys válasza sagvary (#49) üzenetére

bobsys
(PH! kedvence)

nt-hez a megjelenes utani 3-ik evben volt az utolso service pack kiadasa (1999 ev vege)
2000-hez a megjelenes utan 3 evvel adtak ki az utolso service packet (2003 nyara)
xp-hez a legutolso sp a megjelenes utani 7-ik evben tortent (2008 tavasza)
5 ev utan mar extended supportban kellett volna lennie, ehelyett erre csak 2009 tavaszan kerult sor

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.