Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasznos írás! Jó hogy már kiforrt az ssd használat és sok sok mindent nem kell megcsinálni.
    Viszont pár dolgot én csak azért is megcsináltam, de nem azért hogy az ssd-t védjem:

    Indexelő szolgáltatást kikapcsoltam.
    Még windows xp időktől marad ez a szokásom, akkor még lassította a gépet elég keményen. Mivel egyáltalán nem használom a windows-os keresőt és talán egy két eset van amikor szükség lenne rá ezért én kikapcsoltam.

    Virtuális memória, ahogyan írtad én sem kapcsoltam ki.
    Hiába van 16gb ramom ha egyes (főleg régebbi) programok igénylik a virtuális memóriát, fixen beállítottam 2gb-ot.

    Temp és böngésző gyosítótár.
    A temp könyvtár áthelyezését nem tartom fotosnak, néha kitörölgetem tartalmát progival. A böngésző gyorsítótárát viszont egy ramdiskben tartom. Teljesen ingyenes Dataram Ramdisk, 1gb méretben lekapcsoláskor/elindításkor automatikusan ment/betölt. Ennek igazából csak az a lényege hogy a böngészés gyorsabb legyen. A lassú HDD-re ahogyan írtad tényleg hülyeség átirányítani.

    Rendszervisszaállítást semmi esetre sem kapcsolnám ki, elég egy rossz driver vagy progi és megfekszik a rendszer, elég kellemetlen lenne. Ez talán a legfontosabb amihez nem szabad hozzágyúlni, talán csak limitálni a méretét pár gb-ra de nem túl kevésre.

    Ha megjelenik új AHCI driver akkor frissítek, a chipsetemnél sokat számított.

    Egy kérdés a végére:

    Szeretnék még egy ssd-t a gépembe, a mostanival egyező teljesen jó (OCZ vertex3 120gb). Arra gondoltam hogy raid0-ba használom, de nyilván akkor ha van értelme. Azaz ha van pozitív hatása a működésre. Vagy ha nincs jelentősége akkor milyen mostani SSD-t ajánlanátok 120gb méretben?

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák