Új hozzászólás Aktív témák

  • TheLázs

    csendes tag

    Én Simsonnal vagyok így: két motor tettre készen, egy a szekrény tetején, és még rengeteg láda alkatrész. Rendszeresen kell szanálnom hogy a nagyon felesleges dolgok ne foglalják a helyet. Rettegek, hogy egy hirtelen döntés miatt majd feladjam az egészet: hiszen jelenleg bár néha nyűg, de rengeteg örömet lelek benne.

    "Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

  • Feruendios

    aktív tag

    Inkabb kevesebbet, de ritkasagokat mint sok szemetet. Csak hat neha a szemetbol kerulnek ki a kincsek.

    Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    Engem is elkap néha a vásárlási láz. :B Megvennék mindent ami megtetszik, aztán elszámolok háromig és tovább görgetek. Persze azért beteszem a kedvencek közé, h azért hátha... Csak figyelgetem. Naponta többször.
    Néhány nap elteltével vagy akár már másnap aztán látom, h jegelve van. Kicsit összébb szorul a torkom, hogy "na ez se hozzám került" de aztán megnyugszom, h nem vertem el egy köteg pénzt megint olyanra, ami aztán évekig a padláson lapulna egy dobozban anélkül, h a teszt után aktívan használnám vagy egyáltalán hozzányúlnék.

    Nekem egy kétajtós szekrény van tele csak cpu hűtőkkel. A szekrény tetején a monitorok, mellette néhány üres gépház. Aztán van egy nagy JYSK-es műanyag doboznyi alaplap, proci és ram.
    Három ugyanilyen műanyag dobozban és egy pakolható franciaágy teljes rakterében pedig csak videokártyák hevernek.
    Egy kisebb szekrény felső polcán pedig a tápegységek sorakoznak.
    Én azért vittem némi rendszert a gyűjtésbe, de így is sokszor szanálnom kell. Kábé a gimis időszakomat fedi le a hardverek nagy része ('99-2004), amikor egyébként is jobban érdekeltek a csajok és a bulizás, mintsem mi lapul a gép belsejében. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • bacsis

    Közösségépítő

    Ezt a cikket én is írhattam volna.. Mármint odáig, hogy egy nagy katyvasz lett belőle... Én is így érzem, hogy egy nagy katyvasz a gyűjteményem.. mert mindenbe belemartam, de úgy igazán hardcore egyik témában sem lettem...
    És akkor itt felmerül a kérdés.. Vajon mi számít igazán hardcore-nak? ;) Lehet, hogy a te gyűjteményed is nagyon pro, csak épp te nem érzed annak :)
    Akár hiszed, akár nem, az én fejemben is megfordult, talán pont ez miatt, hogy el kéne adni az egészet... Csak már túl sok munkám van benne... ÉS akkor jött az ötlet, hogy legyen belőle kiállítás :D
    Amúgy meg ismerek valami BRSZK kiállítást, aminek a főszervezője mindig szívesen lát/fogad újabb kiállítókat ;)

  • DarthSun

    nagyúr

    Én próbálom rendezni az egészet, fokozatosan kialakítom egy-egy gép végleges formáját, aztán kap egy blogot és sorszámot. A tartalék alkatrészeket is sikerült már úgy ahogy szeparálni, rendszerbe pakolni. Mondjuk csak amiatt tehetem meg, mert viszonylag sok helyem van, egyébként nekem is meg kéne válnom nagyrészétől.

  • cskamacska

    addikt

    válasz flymi #3 üzenetére

    Van neki neve is, kényszeres gyűjtés. Idővel ki lehet nőni, ill mivel sokszor valami érzelmi hiány okozza, ennek pótlása után nem merül fel újra, igaz a betegség alatt megszokott rituálék(pl szerzemények megtekintése) és napi gyakorlat(apró böngészés) az bennragadhat. :)
    Extrém esetben meg bekerül az ember a Kókuszba, mint a akinek háza és garázsa dugig van VHS felvételekkel, vagy esetünkben videokártyával. :B

    Persze hol van a betegség és a szimpla "gyűjtőszenvedély" között a határ azt inkább az határozza meg hogy minek éli meg az ember és környezete, mennyire hátráltatja a dolog bármiben. Pl szerintem az első veszekedés a párral a stóc miatt már túl sok, másnál a Voodoo 5 nem megfelelő portalanítása nagytakarításkor válóok. :DDD

    De amúgy ismerős. Macskopite hirdetett "Slot1 PIII 600MHz konfig, újszerű" konfigot, ami érdekességnek jópofa (egész tűrhető kezdőgép "matatható" Slot 1 procival ami ráadásul a ritkább, leggyorsabb Katmai, Solo 1 hangkártya miatt DOS alatt sem rossz, FX5200 pedig ha népkártya is, de mindennel is kompatibilis előre és hátra egy évtizeddel, egyértelműen 2003 Trio64-e :) ), de mit lehetne vele kezdeni amit a lent vázolt konfiggal nem? Uh, talán pár korai DOS cucc aminek mindenképp kell a jobb ISA MIDI/FM/OPL (plusz pénzes ISA hangkarival, Solo 1 emulációs korlátain túl), meg begyorsul 386 felett? Pár spéci API amit nem lehet megwrapperelni? :F

    Hopp-hopp spóroltunk 10500 forintot, személyes átvételt, gépháznyi helyet, és lehet olyanhoz kerül aki még nem is látott olyat, nem valakinek a garázsába tizedikként. :)

    Bár szerintem garázsba kerül, a hörcsögök ugyanis különösen szörcsögnek vészidőben és stressz alatt. :(

    Feruendios: A "kevesebbet, de ritkasagokat " az szerintem elég tág fogalom. Nyilván nem egéralátétet gyűjt (és itt elnézését kérem az mouse pad connoisseur uraknak :D ), GAI 3Dfx gyűjteményének 15 évvel későbbi megismétlésébe mind anyagilag, mind lelkileg be lehet már zakkanni. :B

    Szerintem érdemes inkább egy célt kitűzni, avagy mire lesz ténylegesen használva, mik a megcélzott szoftverek, aztán abból a legjobbat kihozni.

    Pl az (egyik) legjobb Win98 lap.. egy 2005-2006-os Asrock 775i65G v2 2-5 ezer forintért :DDD , bele egy E5700-E5800 Pentium proci ezresért ha nem pár százért, 512MB DDR400 memória szó szerint apróért, hozzá egy 128GB SSD akár bontóból, plusz SB Live! / Audigy / Audigy hangkártyák bármelyike, és olyan gépe van az embernek amit három rettenet drága duál Tualatin, vagy i840-es RDRAM-os szörnyetegek meg sem közelíthetnek, miközben kompatibilitásban semmivel nem rosszabb miután az i440 BX/Appollo Pro 133A ISA határt átléptük. :R

    Nyilván az ember jobban elámul (és ráfappol ;] ) egy korhű csodán, de a Battlefield 1942-t nem hatja meg mennyit hagytunk ott az aukción. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • DarthSun

    nagyúr

    válasz cskamacska #6 üzenetére

    Elég részletesen kifejtetted :D Én elhatároztam hogy 50 gép fölé nem megyek, asszem most 47 van :U :DDD , ez olyan erős fertőzés, de még nem kényszeres sztem. Kb a feléről nem is tehetek, mert csak úgy jött ingyen :B

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz cskamacska #6 üzenetére

    Akkor tudatosult bennem, h nem is vagyok igazán nagy gyűjtő, mikor legelőször beléptem bacsis házába és majdnem keresztülestem vagy fél tucat gépen. ;] :DDD Meg mikor láttam videón a padlását. (bocs bacsis, ezt nem hagyhattam ki.) :B

    Nem érzem, h ez a hóbort uralna és betegség lenne. Persze az asszony mindig háborgott ha vettem valami "kacatot" a gyűjtibe, csak akkor nem szólt semmit ha mondjuk egy éves szanálás alkalmával tegyük fel 50-100%-os haszonnal túladtam a hardveren. ;) De a szekrényt azt tőle kaptam, h abban tarthatom a vackaim.
    De sosem vásároltam veszett drága holmikat. Kedvenc vga szériám az nvidia Gf4, abból is inkább a low end MX sorozat. Asszem ezzel mindent elmondtam. :)
    A legdrágább cpu hűtőm szerintem nem volt 22k postával együtt, igaz a sok kicsi (128 különböző darab, van amelyikből több példány is van) sokra rúg.
    Az elmúlt 1-2 évben egyébként jelentősen megcsappantak a beeső hardverek. Megjött a gyerkőc, más lett a prioritás. Viszont úgy látom a retrónak mára ára lett, tomboló 3DFX hype meg amibe még nem látok bele (C64, stb...), a sör/csoki kategóriát is súlyos ezresekért akarják eladni...

    [ Szerkesztve ]

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    válasz flymi #8 üzenetére

    "De a szekrényt azt tőle kaptam, h abban tarthatom a vackaim" - ez volt az egyik ok, amiért én is feleségül vettem a feleségemet :D

    A hűtőkből én is betáraztam, de nem a gyűjtés kedvéért. Amikor a munkahelyemen selejtezték a régi P4-eseket, az összesből kiemeltem a hűtőt, mert manapság újonnan egy masszív általános 70W-os hűtő (pl. a Fischertől) legalább 20.000 Ft-ba kerül, ilyen értelemben a munkahelyi alkatrész szekrényében van majdnem fél milla :D

    [ Szerkesztve ]

    Daniel WhirlpoolMind

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz WhrlpoolMind #9 üzenetére

    Khm, akad köztük valami különleges darab? :U :D

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    válasz flymi #10 üzenetére

    Stabdard IBM és HP brand hűtők 7-8 cm-es ventilátorral, valamint egy gyári 65 nm-es Intel Celeron D hűtő. Semmi extra. Ha nem tettem volna el őket, akkor már bedarálták volna őket. Így viszont profin hűtik (vagy fogják hűteni) a lézerdióda tápokat :)

    Daniel WhirlpoolMind

  • flymi

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz WhrlpoolMind #11 üzenetére

    Azért azoknak is van már ára. Kár, h nincs köztük valami spéci, ritka cucc. Láttam már brand gépben csodát, gondolom utólagos update volt.

    /// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

  • WhrlpoolMind

    kezdő

    Hát, én inkább a mániás kategóriába estem. Aztán egyszer csak úgy éreztem, hogy a gyűjteményem megfojt, mert annyi mindennel kellene olyan sokat foglalkoznom és annyi pénzt beletennem, és helyem sincs, és jáááááj... Amikor pedig pár hónapja beüzemeltem őket, és kiderült, hogy majdnem a felük tönkrement 10 év állás (és 3 költözés) alatt, akkor úgy éreztem, csalódtam is bennük. Szóval a Socket 4-es gépemtől egyelőre nem válok meg. De a többieknek mennie kell.

    A helyükre jöhet valami konstruktívabb. Pl. áramkörtervezés, FPGA, világítás, hűtés, asztalosmunka, esetleg némi CNC, ipari minőségbiztosítás, gyártás előkészítés, huh, ADHD rulez.

    flymi: Igen, van értékük, de mivel munkahelyi cuccok, nem értékesíthetőek. Alapvetően 10 W-osak a lézerdióda tápok, de csak akkor tudják ezt leadni, ha nem melegszenek, erre pedig a P4-es hűtőknél jobbat nem is lehetne találni (a ventilátort 5 V-ról hajtva 5°C-nyit melegszenek a tápok power IC-i), szóval nagyra becsülöm őket. Mivel oktatási gépek voltak, ezek gyári állapotú gépek voltak, az összes fejlesztésük az volt, hogy valamikor 12 éve a RAM-ot 256 MB-ról 512-1024 MB-ra növelték. Semmi speckó alkatrész.

    Daniel WhirlpoolMind

  • KROK640

    veterán

    Megértelek, én 2009-ben jutottam el ugyanehhez a kérdéshez. Igaz külső erő hatására kellett megváljak a gyűjteményemtől, csak egy gép maradt, és mai napi sajnálom. Az viszont jó, hogy nincs a szobámban szó szerint mindenhol ás mindenfelé egy rakás hardver.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák