Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    "a vendégek másodpercek alatt megismerhették a sörkészítés módját, miközben pixeles homárt és kaviárt fogyaszthattak" - és pixeles pénzel ha fizetnék.
    De tudom, ez arra megy, hogy valói pénzért vegyél ilyen baromságokat

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #26 üzenetére

    A "covidbizbasz" alatt mi is megcsináltuk ezt kétszer. Face csoportban ment, mindenki ivott magának a gép előtt (valódi piát), közben ment hülyülés, hogy most csocsózunk, most darts, most ez most az ... Aztán senki sem érezte, azt, hogy ez visszaadná az igazi társasági hangulatot, meg az igazi élményt, ezért hamar átálltunk inkább arra, hogy valakinél, - szabályokat betartva - , kis létszámban inkább valódi összejöveteleket szerveztünk.
    Na most mindez amit olvasunk, még ennél is visszább is van, ráadásul valódi pénzt adjon az ember meg nem történt dolgokért. Színtiszta lehúzás.
    Egyébként kíváncsi lennék, hogy mégis ki adna ezért valódi pénzt... És még pénzmosásnak sem az igazi, mert a "játékban" megvett és megivott sörök eltűnnek, vagyis kvázi a semmiért adsz pénzt. Ennél (ha minimálisan is) de még az NFT-t meg a criptot is többe nézem... Ami bitang nagy szó

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Zirowe #29 üzenetére

    "hogy az emberek tesznek magasról a virtuális földekre, plázákra és sörre."
    Anno 2006-ban egy haverral kitaláltuk, hogy kellene egy weboldal, ami ábrázol egy virtuális földet, országok szerinti felbontásban (kb mint a google maps ha kitávolodsz) és ott az országokat lehetne megvenni mint hirdetési felületet, nyilván az árukat a pixelszám, a renomé és az időtartam határozta volna meg. A dolog olyan szinten senkit sem érdekelt, hogy az egésznek a lekódolása is félbemaradt, mert már akkor nyilvánvaló volt, hogy ez tömény veszteség lesz.
    Tulajdonképpen amit most láthatunk, az ennek a tovább fejlesztése (nem országokat veszel, hanem egy nagy virtuális országban ingatlanokat és más egyéb dolgokat, cserébe nem is hirdetési felületek!), és láss csodát, 16 évvel később, nagy cégek, sokkal nagyobb fejlesztési budge-vel, cégek helyett átlag embereket próbálnak rávenni ilyesmik megvételére. Mondjuk az NFTk után ez lépés már-már várható volt. (Sőt, elég ha bizonyos játékbéli tartalmak valós pénzért való megvételére gondolunk, skinek stb. a lényeg, hogy olyasmikre amik nem pay to win-ek )

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #34 üzenetére

    Igen, az adta az ötletet :)
    Tulajdonképp mi csak tovább akartuk fejleszteni, de annyira nem találtunk rá senkit, akit érdekelne, hogy feladásra került a project.

    Amúgy igen a skinek még csak-csak, deaz NFT...és semmi értelem sincs, mert jajj csinálok egy képet ami csak nekem van meg.
    Ezt akármikor előtudom állítani, fotózok egyet a mobilommal, nem töltöm fel sehová, és csak az enyém kép. :D
    Tiszta pénzmosás ez az egész.
    Ha csakugyan ez lenne a "Web 3" (bár ebben kételkedek noha mostanság szeretik ezt jelezni ezekre), hogy cripto, nft, meg virtuális ingatlanok, akkor köszönöm én nem kérek belőle. Ez mind ponzi séma meg pénzmosás.

    (egyébként ahogy terjedt az internet és teltek meg a közösségi médiák, meg mindenféle fórumok/komment szekcióval bíró helyek, úgy bizonyosodott be számomra, hogy az internet széles leterjedése nem egy olyan jó dolog, mint elsőre gondolná az ember. Illetve, hogy érdeme lenne bevezetni azt, hogy az internethez is egyfajta jogosítvány kelljen).

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Zirowe #37 üzenetére

    na igen ... :D
    Sikerült a holdon és a marson való telekvásárlásoktól is sokkal nagyobb hülyeséget csinálni. Ráadásul a programozott térben a föld mennyiség még akár azoktólis sokkal nagyobb lehet.
    Egyébként gondolkodtam, hogy venni kéne, aztán virtuálisan beültetni valami jól hozó haszon növénnyel, és mire kikelne az oldal tulajdonosához fordulni, hogy mondjuk tartozik nekem százezer tonna dió árával... :D

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz Dißnäëß #39 üzenetére

    Amúgy igen... ezek (már tulajdonképp a GTA-ban, de a Mafia 2-ben is, még én is tapasztalatam) olyan emberkenek vannak felépítve, akiknek a valódi vilgban esélyük sincs 1-2-3 szép lakásra/házra, 2-3-5-10-100 menő verdára a garázsba, és így a virtuálius térben éli ki magát.
    Szerintem az ilyen jellegű dolgokra az a (amúgy criptoba is fektető) középosztály lenne a tökéletes balek, aki elégedetlen az életével, de már van annyi pénze és megtakarítása, hogy érdemes lehúzni. És késségesen adni is fogja egy jobb élet reményében, fentartások és kritikus gondolkodás nélkül.

    Amúgy a nevedet (Dißnäëß) hogy kell ejteni?

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • KROK640

    veterán

    válasz BiP #51 üzenetére

    "ON: de sose vásároltam ezekben ilyen mikrotranzakciós cuccokat. A világ összes pénzét el lehetne szórni, úgyhogy inkább absztinens maradok :)"

    Az biztos!
    Úgy egy éve kíváncsiságból elkezdtem kiszámolni, hogy ahol most tartok War Thunderben, ha valaki nullláról játék nélkül akarná megvenni mindezt amit kifarmoltam az addigi 7 év alatt, akkor az mennyibe kerülne? Nekiláttam, és 10 Millió ft-nál(!) abbahagytam, mert a vége még nagyon messze volt. Tehát ennyibe kerülne valakinek, felépíteni egy olyan accot ami nekem van, ha csak pénzzel akarná tenni. (Ez sajnos nem jelenti azt, hogy annyit is ér :( )
    De megmerem kockáztatni, hogy a háromszintes vidéki keretes családi házam, ami bitang jó helyen van, ára rámenne arra, hogy felvásároljam magamat arra a szintre.
    Ez egyébként rámutatott arra is, hogy a játékban csak elsőre tűnnek olcsónak a dolgok, de valójában eléggé durván túl van árazva, hiszen 7 év alatt, napi 1-2-3 (átlagban 1,5) órai munkával biztos nem keresnék meg 50-60Millió ft-ot.

    Az érdekesség kedvéért megnéztem kb 1800 órám van benne, vagyis ha 50 Millió ft-ot veszek alapul, akkor 27777ft-os órabéren kéne dolgozzak (és akkor csak a játékra költök) 1800 órát. Hát azzal, hogy játszottam, messze nem került ennyimbe...

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák