Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz ricsi99 #32 üzenetére

    Az autós hasonlatod kicsit módosítanám mert nem a megpakolt súly a lényeg.
    Hanem például a károsanyag kibocsátás normáinak változására, nem lehet a végtelenségig támogatni visszafelé mindenféle hardvert anélkül hogy ne menne a teljesítmény kárára. Egy öreg processzorból olyan utasítás készletek hiányozhatnak amik manapság már elvártnak mondhatók, és jelentős teljesítmény növekedést jelentenek, míg az ezt nem támogató CPUkon vagy emulációval/kerülőutakkal lehet megoldani, vagy sehogy.

    Ott voltak jó példának a bányagépeim. 4GB ram mellett, a lehető legolcsóbb, általában g1840 és hasonló kaliberű cpukat kapott, meg egy alsó kategóriás SSD-t.
    Nagymamám használja most az egyik ilyen gépet, boldogan elfut rajta minden.

    Policy-ből tiltani bármit szerintem nem egy nagy belenyúlás, szimplán személyre szabás, olvasni bárki tud, a háttérképet le tudja cserélni bárki akkor ezt is meg tudja csinálni.

    A Windows update is elemenként konfigurálható hogy mit szeretnél letölteni és mit nem.

    UAC-ot is ugyanúgy kell konfigurálni mint a Group Policy-ket, de vagy minden esetben jelszót kér, ami elég idegesítő tud lenni, vagy egy yes/no-val adsz jogokat az adott programnak. De lehet csak én vagyok figyelmetlen és adható az adott programnak folyamatosan jog és így nem kéri be többször a jelszót.

    Windows&Linux egyre közelebb kerülnek egymáshoz, pláne mióta a Windows kapott linux kernelt.

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák