Új hozzászólás Aktív témák

  • idegen lény

    őstag

    válasz malnabokor #20 üzenetére

    Arról írtam, hogy csináljanak ilyet is, meg olyat is. És itt nem csak a kevésbé tehetősekre gondolok. Akinek van már médiaboxa, Blueray-lejátszója stb., az nem hiszem, hogy örül neki, hogy ezek miatt a számára felesleges pluszok miatt kell sokkal többet fizetnie egy gépért. Nem hiszem, hogy ennek ne lenne jelentős piaca. Biztos vagyok benne, hogy ilyen "csak" játékra használható gépekből is rengeteget el tudnának adni, ha azok ára jóval alacsonyabb lenne a nagy gépeknél. Ha egy gyerek kér egy konzolt a szüleitől, akkor ő sem médiaboxra vágyik, hanem egy játékgépre. Ő is boldog lenne vele, meg a szülei is, hogy nem került olyan sokba, mégis megkapta, amit akart. Ha többe került volna, lehet, hogy meg se vették volna neki, vagy egy olcsóbb márkát kapott volna. Ki veszítene ezen? De tegyük fel, hogy mégis megveszik neki a multifunkciós svájci bicska, méregdrága XO-t. Az nyilván bekerül a gyerek szobájába. Oda fog majd bejárni az egész család DVD-t nézni? De ha a nappaliban van a gép, akkor is csak akkor használhatják másra, ha éppen egyik gyerek sem játszik rajta. Ez így életszerű? Előbb-utóbb fognak maguknak venni egy DVD-lejátszót. Igazán nem nagy kiadás. Elméletileg persze bitang jól hangzanak ezek a multimédia-központok, de szerintem a gyakorlati életben nem igazán lehet kihasználni őket. Kíváncsi leszek majd, hogy ilyen egész napos terhelések mellett meddig fogják bírni ezek a csodamasinák? Vajon nem fognak melegedni? Nem lesz hangos a ventilátor zaja? Mert akkor nem lesz túl kellemes vele filmet nézni. És ha majd jönnek az első hibák, akkor egyszerre esik ki minden szuper funkciója. Amikre amúgy egy PC is képes, ami már van mindenhol. Szerintem a Wii mini pont azért lesz népszerű, mert nincs benne internet, így a szülők megnyugodhatnak, hogy a gyerekük egy olyan játékkal játszik, ami garantáltan nem lesz rá semmilyen negatív hatással, és sokkal egészségesebb, mintha egész nap csak a tévét bámulná. Olyan masszív, mint amilyennek egy gyerekjátéknak lennie kell, és még újonnan is csak 30 ezer forintjukba került!

    De hogy visszatérjek az eredeti vágányra, két különböző tudású és természetesen árkategóriájú konzolból egy gyártó szerintem legalább kétszer annyit tudna eladni. Ami kétszer annyi lemezeladást jelentene neki. Szerintem manapság az a legelemibb érdekük a gyártóknak, hogy minél hamarabb minél több lemezt adjanak el, amíg nem jönnek rá a "szakik", hogyan tudják becsapni a gépet.

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

Új hozzászólás Aktív témák