Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Oliverda #32 üzenetére

    Most viszont nem termeli. Ez a probléma. És még sokba is kerül. Erről szól a cikk.

    Általánosságban van szó az egészről. Az NVIDIA pont olyan érdeklődőként van benne, mint a TSMC és a Foxconn.
    Most is mehetne a szervezeti racionalizáció, az erőforrások egyesítése, illetve a szinergiák kihasználás, stb. Egyik cég sem a saját pénze ellensége. Nekem egyébként mindegy, hogy megveszi-e valaki az ARM-ot. Lőjenek ötöt, és kívánom nekik, hogy elkerüljék a golyót, mert szükségük lesz rá akkora adósság mellett, amit majd az ARM felvásárlásával magukra szívnak.

    Magyarul te se találtál olyan példát, ahol valaki 10 milliárdnál drágábban vett veszteséget termelő céget. Köszi a megerősítést. :R

    (#31) pelgrim_v1: Volt róla szó: [link] - Ennél több nincs benne, illetve ennél többet nem lehet tudni.

    (#30) b. : Most is használhatják az ARM architektúráját teljes hozzáféréssel. Azért licenceli ezeket az ARM, hogy tervezzenek rá a partnerek lapkákat. Akár az ISA-t is ki lehet egészíteni, a lehetőségek gyakorlatilag olyanok, mintha te terveznéd az egészet. Szóval ahhoz, hogy az NV teljes platformot kínáljon, nem kell megvenni az ARM-ot. Elég licencelni. Ami tipikus problémája az NV-nek, hogy az ARM a szerverfronton nem indult be annyira, amennyire szerették volna. Linus Torvalds le is írta régen, hogy mi a baj. [link] - na most ezen egy felvásárlással sem biztos, hogy lehet változtatni. De ha valamit el is tudnak indítani, akkor is évtizedes szinten mérhető időbe kerül, mire az x86/AMD64 annyira visszaszorul, hogy ebből valós előny legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák