Új hozzászólás Aktív témák

  • ddaydome

    senior tag

    A marketing gépezet ismét beindult. Én azt gondolom, hogy az intel tényleg jó procikat tud csinálni, persze emellé árat is kér. Érdekes dolog a fogyasztás téma is, mert ugyan az AMD-s megoldások magasabb fogyasztással rendelkeznek, de teljesen használható IGP mellett. Szóval, ha Intel esetében futtatok egy stratégiai játékot és az normál beállítások mellett megy mondjuk 16 fps-el és az AMD-n mondjuk 28 Fps-el megy, akkor már rögtön kijön, hogy hiába fogyaszt kevesebbet a cucc, mert használhatatlan és még többet is vártam a lassabb működés miatt. Ergo biztos, hogy többet fogyasztott, mert feleslegesen raktam fel a cuccot. Egyszerűen nem tudnak jó IGP-t csinálni, nem megy nekik. Én már vagy 10 éve azt látom, hogy bedobnak valamit, hogy irodai munkára, filmezésre, netezésre jó (ezekre jó is), de többre nem kell számolni. Biztos, hogy elmegy még vele 4 évnél idősebb pc-s játék vagy facebookos is, de akkor meg jobban megéri egy 23 ezer forintos AMD A8 6500-s proci 65w TDP-vel, GCN-s 8570-s Radeonnal (és ez már tuti használható), mint egy Intel Core i3-3210, Intel® HD Graphics 2500-el ellátott 55w TDP-s processzor, ami 26 ezer forint. Ilyenkor majd az jön, hogy nyers erőben jobb, de kb. pont annyival, mint amennyivel drágább és sokszor lassabb IGP-s megoldással találkozik a felhasználó. Azt sem szabad elfeledni, hogy ezek után az AMD-nél még Dual VGA megoldást is használhatok a későbbiekben, mert erre is ad lehetőséget. Szóval az Intel már grafikában is lenyomja az AMD-t?:) Biztos, hogy még az új procikkal sem...... Grafikonokat én is tudok rajzolni.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

Új hozzászólás Aktív témák