Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz Piftuka #19 üzenetére

    Talán mert nagy a szóba és senki nem fogja a tv-t berakni a szóba kelős közepére 1 asztalra, de a kanapét se fogja oda tolni elé... hanem valószínűleg mind a 2 a fal mellett lesz a tv az 1ik oldalt a kanapé a másikon, az emberek nagyon nagy többségének így van kialakítva a ház...esztétikusan nem is nagyon lehet máshogy, max méregdrága modern új építésű házaknál... De konkrétan én ilyet élőben még nem is láttam, az összes rokonomnál, ismerősömnél a 2 szemközti falnál van a kanapé és a tv, ettől eltérőt max lakberendezési képeken, prospektusokban láttam, amikben nem éppen átlagos lakásokat szobákat mutogatnak...

    Nekem pl 2009 óta nincs TV-m , ameddig nem lesz családom nem is kell, projektorom volt 2is, imádtam őket, de sajnos tönkre mentek, majd valamikor veszek újat... Jelenleg monitoron nézek filmet, na de térjünk vissza a tv-re nekem az ágy + fotel ahonnan a tv-t néztem régen (80cm tv) 3,5 métere volt... totálisan rossz nézési távolság, de hát ez volt, nem fogok mindig elé cuccolni mikor nézni akarok valamit, totál életszerűtlen hogy mindig oda húzzam a fotelt stb .. így idővel vettem projektort a távolság megmaradt, a felbontás a fele lett, (nem vettem belőle észre semmit) de lett 2 méteres képátló :)

    A szüleim nappalijába a 127cm tv a sarokkanapétól, 5-6 métere van, attól függ melyik sarkát nézzük a kanapénak, ez kb 3x-osa az ideális távolságnak, de mégis hogy lehetne megoldani? Sehogy, max az összes bútort mindent le kéne cserélni, átépíteni, belegondolni is vicc... nekik is jó lenne oda 1 fasza projektor és vászon a tv elé.

    De itt 1 tanulmány
    "Az 1080i/1080p panelek esetében a 40 hüvelyk alatti kategóriában az emberek 60%-a, a 40 és 52 hüvelyk közötti méretosztályban a 43%-a, míg 52 hüvelyk fölött a 30%-a ül túl messze a készüléktől."

    Feltételezem akik megfelelő távolságba ülnek azok többsége se tudatosan, hanem ahogy növekszik a képátló úgy lesz a szoba hozzá viszonyítva egyre kisebb, így automatikusan jobbak lesznek a feltételek és magától a felhazsnáló tudta nélkül teljesül a megfelelő nézési távolság... pláne akik kisebb lakásokban, vagy panelban laknak...

    Amúgy én pont ezért nem látom semmi értelmét a 4k tv-nek, és akkor már lassan jön a 8k :D 1 kiáltáson nagyon jól néznek ki ezek, én is tátott szájjal néztem 1-2 modellt 40cm-ről tech rendezvényeken, de a valóságban ezek is pont ugyanoda fognak kerülni 4+ méterre :) és a 720p és 4k tartalom közt semmi különbséget nem lehet majd észrevenni :) Apámnak én is csak 720p filmeket töltök le, tök felesleges jobbat mert náluk 5-6 méternél nincs különbség az FHD-hoz képest, de szerintem már 2-3 méternél se lenne...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák