Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz awexco #15 üzenetére

    GF, Samsung, egyebek
    Szerintem ez méretgazdaságossági kérdés. Mármint szerintem a Samsung mérnökkel vagy plusz gyársakkal együtt sem lenne ki a vízből, nem lennének jobbak együtt. Azon lehetne spórolni, hogy megosztják a technológiát, többen valamivel jobbat tudnak kifundálni, de látod, létezik az UMC és az SMIC is.
    De a kisebb cégek olyan dolgokat gyártanak, amin nincs olyan vastag haszon és valószínűleg a volumen is lényegesen kisebb.

    Oliverda egy másik topicban azt mondta:
    Annak lenne értelme, ha a Samsung, az inteltől leválasztott TMG és a GF olvadna össze.
    Nem tudom, hogy ebben a buliban van-e szerepe a GF-nak, de bármilyen összeolvadásnak szerintem csak akkor lenne értelme, ha azzal együtt jön az intel által igényelt volumen és persze a marzs. Szerintem ha ez úgy történne meg, hogy na, oké, de most akkor kúvaóccón adjátok ám a lapkákat, vagy megyünk a TSMC-hez, akkor az csupán egy temető lenne.
    Azt meg az intel sem gondolhatja komolyan, hogy továbbra is gigantius marzsokat tudhatna leszakítani, ha elereszti a saját gyártás kezét és úgy versenyezteti a TSMC-vel, hogy végül a TSMC marad csak talpon.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák