Hirdetés

2019. március 18., hétfő

Gyorskeresés

(#1) gabor7th

gabor7th
(őstag)

"Tavaly 403 milliárd forinttal nagyobb áfabevétel érkezett az államkasszába, mint 2017-ben, ami a gazdaság növekedése mellett jelentős mértékben köszönhető a gazdaságfehérítő intézkedéseknek."

Viszont akkor ennyi pénz kivonódott a gazdaságból, mégha fekete pénz is volt.

Majd a csalók adaptálódnak az új rendszerhez is.

[ Szerkesztve ]

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Tapsi válasza gabor7th (#1) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Nem vonódott ki, az államháztartás egyenlege is része a gazdaságnak. Ezeket a pénzeket az állam újra osztja (redisztribúció), ez az egyik fő funkciója.

(#3) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Ó, hát akkor akár adót is lehetne csökkenteni! ;]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4) Timer válasza Tapsi (#2) üzenetére

Timer
(őstag)

"Ezeket a pénzeket az állam újra osztja (redisztribúció)"

Az biztos...

[ Szerkesztve ]

(#5) Televan válasza Tapsi (#2) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Csak rossz helyre osztja vissza. Az állam nagyon rossz gazdája a pénzünknek. Mert ez minden magyar pénze csecsemőtől az aggastyánig. :K

| AMD Radeon & Ryzen Fanboy Status : On | Nvidia & Intel Fanboy Status : Moderate | Semmi baj nem lenne ha a fű férfi volna, de a fű nő!!! |

(#6) jFox

jFox
(őstag)

Én csak azt nem értem ki volt az a hülye, aki tudta, hogy figyik a számla kibocsátásokat és meg is csalt. Nagyon nem életszerű...

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#7) Krugszvele válasza jFox (#6) üzenetére

Krugszvele
(fanatikus tag)

Szokott lenni egyébként a NAV oldalán tájékoztatás, hogy kiket fognak kiemelten ellenőrizni.
És oda volt írva a múltkor, hogy most azokat fogják, akiknek az online pénztárgépük és a később leadott bevallás között feltűnően (!!) nagy volt az eltérés!

Tehát van ilyen vállalkozás, nem is kevés!

Mik lehetnek még, az adóhatóság tudna mesélni :)

Szerintem, ha valaki adót csal és a hatóság látóterébe kerül, az 100%, hogy lebukik.

(#8) Cifu válasza jFox (#6) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Teljesen életszerű, mert a cégtemetőket ez a változás nem fogja megszüntetni.

Első lépés: alapíts céget valami megfoghatattlan emberrel (hajléktalan, külföldi, stb.).
Második lépés: gyárts számlákat töménytelenül.
Harmadik lépés: hagy magára a céget, vagy kérj felszámolást magad ellen.
Negyedik lépés: goto 1

Egy ilyen környezetben őt mennyire fogja zavarni szerinted, hogy majd jön a NAV?
Legfeljebb nem félévente-évente fogja az aktuális céget bedönteni, hanem háromhavonta...

Sajnos mi is belefutottunk ilyen cégbe, utána meg minket vizsgált a NAV... :(

[ Szerkesztve ]

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#9) orion1025

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Nem értem az egészet, így valaki világosítson fel. Az állam nyert rajtunk, de ők azt zsebre vágták, így mi nem látunk belőle semmit, tehát kinek is jó ez?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10) gabor7th válasza Tapsi (#2) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Kivéve persze, ha adósságcsökkentésre fordítják, mint ahogy rebesgették, vagy tartalékot csinálnak belőle, vagy valami hülye értelmetlen projektre megy.

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza orion1025 (#9) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

azt kell mondanom, mintha a fogamat húznák, de ez elvileg minden törvényesen eljárónak jó, tehát pl. neked is.

az állam ebben a konstrukcióban nem nyer rajtad, csak behajtja, ami a törvény szerint jár neki. tehát, ha ez a cucc hibátlanul működik, akkor ezentúl ami az államnak jár, az nem feketén, illegálisan ismeretlen zsebekben landol, hanem az államnál, vagyis azt máshonnan nem kell majd behajtani.

ha javul az adózási hajlandóság, az mindenkinek jó, mert javul az esélyegyenlőség és, elvileg, csökkenhet az adóteher.

persze én is tudom, hol élek, így aki azt gondolja, hogy ezzel csak másik zsebbe kerül a szajré, az megalapozottan hiheti ezt. a fentiek elméleti gondolatok voltak, a valóság lehet más.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#12) orion1025 válasza bambano (#11) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Én azt gondolom ez az egész megint csak egy illúzió a népnek, hogy milyen pénz hová vándorol. Először a béreket kellene rendbe rakni, ami nem sikerült már lassan harminc éve, addig ez csak a felesleges körök futása...

[ Szerkesztve ]

(#13) bambano válasza orion1025 (#12) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

szerintem meg nem.
az világos, hogy a begyűjtött számlaadatokkal a célt el lehet érni. ezen, szerintem, nincs mit vitatni.
amitől sz.rossá válik a történet az az, hogy mi más célt lehet még elérni ugyanezen adatokból? például felvásárlási célpontokat keresni?

szerk: azt nem ártana megszokni, így 30 évvel a módszerváltás után, hogy tisztességes országban tisztességes kormánynak a bérekhez nincs köze. másrészt az elmúlt nagyjából másfél évben példa nélküli béremelkedés volt a gazdaságban, és aki ezt kevesli, az, mielőtt hangot adna a véleményének, gondolkodjon el azon is, hogy az ő életét mennyiben rontja, ha bizonyos szektorokban nőnek a bérek.

[ Szerkesztve ]

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#14) orion1025 válasza bambano (#13) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Az a baj az ezzel a béremeléssel, hogy nem létezik. Pesten lehet emelkedett, de "vidéken" hidd el csak urban legend az, hogy itt meg ott mennyit lehet keresni. Nekem elhiheted, tavaly novemberben hagytam ott az előző cégem, ezernyi állást megnéztem, de semmi, ismétlem, SEMMI nem változott bérek terén az elmúlt években, szóval csak duma az, hogy mennyit lehet keresni. Nekem 5000 Ft nem béremelés, és a három műszakban nem életszerű 150-160-at keresni, ami évekkel ezelőtt is ennyi volt, csak most még a béren felüli juttatásokat is likvidálták ugye az állam részéről. Szóval vonatkoztassunk el a fővárostól, mert a vidék halott, itt nem történt semmi évek óta. Én nem panaszkodok, normál munkaidőm van, emberi bérezésért, de még ez is egy vicc számomra, igaz nem a fizetésem a fő bevételi forrásom, de az átlag ember bére nem emelkedett, ezt garantálhatom. Aki mást állít, az hazudik, már pedig nagyon szeretnek ferdíteni az átlag emberek, mert látom, hogy az átlag user szegmensben nagy csóróság van még itt a nyugati határ mellett is.

(#15) gabor7th válasza orion1025 (#14) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Konkrét számok itt.

(#16) orion1025 válasza gabor7th (#15) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Igen, konkrét, pont annyira mint az átlagbér felmérés... A munkám miatt van némi betekintésem a piac és a bérek alakulásába, de hidd el ez csak a mézes madzag. Volt olyan kollégám aki négy év alatt egyszer sem kapott emelést, akkor hogy is vannak ezek a bérek? Arról meg már nem is beszélek hány szakmunkás van segédként bejelentve a mai napig, akiknek ezt le kell nyelni, mert annyira dübörög a gazdaság. És nem, nem nógrádról beszélek, hanem egy nagyobb városról az osztrák határ mellett... Nekem elhiheted, aki nem "vállalkozó" vagy nepper, az itt sem keres lóf@szt se, illetve én nem hallottam senkitől az elmúlt években béremelést egy családtagomon kívül, aki egy jól menő kis cégnél ténykedik. Én minden évben megkaptam ami járt, de én is csak egy vagyok a kevés szerencsések közül, de ha elhelyezkedésre kerül a sor, gyakorlatilag a sötét középkorba kell lesüllyedni, mert vagy szopsz kevés pénzért, vagy nagyot szopsz egy picivel több juttatásért, és ebben ki is merült a jobban élünk történet. Arról meg már nem is beszélek, hogy közben mennyit drágult minden, így relatíve szarabbul élünk, mint négy éve...

(#17) fornettisuti válasza bambano (#13) üzenetére

fornettisuti
(PH! addikt)

Erre a bérnövekedésre gondoltál?

https://m.hvg.hu/gazdasag/20180717_Megszavaztak_az_atlagfizetes_haromszorosat_kapjak_mostantol_a_politikusok

[ Szerkesztve ]

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#18) Tikakukac

Tikakukac
(Jómunkásember)

Baszkikám, itthon ezer éve minden sikertörténet, csodájára is jár az egész világ :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) orion1025 válasza Tikakukac (#18) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Ország-világ!

(#20) Kisiparos válasza orion1025 (#16) üzenetére

Kisiparos
(újonc)

Munkám miatt nagyon sok helyen megfordulok (50-1500 fős cégeknél), és szemtanúja voltam olyan esetnek, amikor a recepcióssal kiabált az operátor, hogy ő azonnal HR-essel akar beszélni, mert mi az hogy neki a cégnél eltöltött 7 év után kisebb a nettó bére, mint a frissen felvett, ugyanabban a pozícióban dolgozó operátornak... Sok cég arra játszik, hogy úgyse fog az alkalmazott panaszkodni (hangosan), ami az esetek döntő többségében be is jön.

(#21) orion1025 válasza Kisiparos (#20) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Az még a jobbik eset, ha a friss hús "keres pénzt". Én mondtam fel a munkahelyemen ezért, majd x összegért vissza is vettek, így két fizetésemelést is ugrottam egyszerre.

(#22) D1Rect

D1Rect
(PH! félisten)

Ha így haladunk 15-20 éven belül nem az adócsalás lesz a nemzeti sport.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#23) Tewe013 válasza orion1025 (#14) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Akkor én is leírom a tapasztalatom, szintén vidék: Tavaly 12%-kal emelték a béreket nálunk, így három műszakban röhögve megkerestem a nettó 210-et (túlórával a 230-240 is összejött), 3 éve ugyanitt kb. elképzelni sem tudtak ilyen fizut ebben a munkakörben. Édesapám szintén egy vidéki multinál dolgozik ugyanez ment le ott is. Szóval ez a vidéken semmi nem történt nem nagyon állja meg a helyét, esetleg felétek nem.

(#24) Chaser válasza Tewe013 (#23) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

azt azért tedd már mellé h hol, 1-2 nagyobb cégnél ez így van, de zöménél nincs
más kérdés. h lassan begyűrűzik a kör, és minél többen mennek annál kevesebb lesz a munkaerő, ahol tökösek ott tudnak értelmes pénzt kiharcolni, csak sajnos az emberek nagy része töketlen még akkor is ha nyerő pozícióban van

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#25) Tewe013 válasza Chaser (#24) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Én nagy multinál voltam Robert Bosch, Hatvan (~6000 dolgozó), édesapám pedig egy kisebb multinál Carrier CR, Jászárokszállás (~300 dolgozó), de igazából a környéken bármelyik gyárban így alakul a fizu.

ahol tökösek ott tudnak értelmes pénzt kiharcolni, csak sajnos az emberek nagy része töketlen még akkor is ha nyerő pozícióban van

Ezzel tökéletesen egyetértek és ugyanezt tapasztalom, sok a töketlen béna.

[ Szerkesztve ]

(#26) Tikakukac válasza Tewe013 (#25) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Ha muterék helyében lenne ötleted, várom :B Szocmunkást szabolcsi kisfaluból hova raksz el? :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#27) Quasi_modo válasza Tewe013 (#23) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Amikor az emelkedésről beszélünk, azt se felejtsük el, hogy xy cégnél cserébe megszűntettek valamilyen juttatást. Aminek az lett az eredménye hogy a valós emelkedés lett kb 3 százalék.

[ Szerkesztve ]

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#28) fornettisuti válasza Tewe013 (#23) üzenetére

fornettisuti
(PH! addikt)

Abba benne volt az inflációkövető emelés is.
Bónuszok átcsoportosítása/megszüntetése is.
Tehát nem 12 az a 12.

Samsung S7 - LG Gpad 8.3 - Xiaomi MiBand2

(#29) D1Rect válasza Tikakukac (#26) üzenetére

D1Rect
(PH! félisten)

Költözzön Hatvanba és várja a Bosch.
A környező falukban kifejezetten olcsó az ingatlan, onnan akár Bp.-re is fel lehet járni.
Esetleg külföld, 2000+ nettót adnak idősgondozásért.

De nem gondolom, hogy bárkinek is joga lenne megmondani, hogy mit csináljon.

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#30) orion1025 válasza Tewe013 (#23) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Három műszakban itt is lehet annyit keresni, ha már 10 éve a cég szerves részét képzed. Csak amikor normába vagy és reggel az anyag keresgélésre elmegy egy órád amit be kell hozni, nem tudsz fosnihugyozni elmenni amikor akarsz csak vezény szóra, nem tudsz egy rohadt telefont elintézni, a szekus a szekrényedben matat míg te köpülsz a termelésbe, igen, valóban megéri... Arról nem is beszélve, hogy délután meg este dolgozol. Nálunk most segédmunkásból van hiány, ők heti 60-at is kaphatnak, 7:30-16:00 hétfőtől péntekig. De szakmunkát ne akarj végezni, mert mozgóval 170 körül megáll a mutató. Ennyit a nagy kereseti lehetőségekről, az átlag fizetés itt 150 körül alakul ha nem akar az ember gyárban rohadni, bár van olyan ahol háromban vagy folyamatosban még azt sem igazán éri el.

(#31) BlackPriest válasza bambano (#11) üzenetére

BlackPriest
(őstag)

sajnos most fehér lett az útvonal az állam zsebéig, onnantól meg olyan, amilyen eddig is volt. szerencsére van még hely a zsebben :U

de az elv amúgy valóban jó lenne, ha mindenki rendesen adózik, az állam rendesen osztja vissza, akkor vagy mindenhova több jut, vagy ha már minden tök jól megy, kevesebbet kell beszedni. ide mondjuk kell 300 év, ha most minden elkezd tankönyvszerűen működni

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#32) Tewe013 válasza Quasi_modo (#27) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Jogos, Boschnál tavaly az emelés 4%-át adta a bónusz átcsoportosítása és 8% volt az alapemelés ezen kívül más juttatásához nem nyúltak vagyis, de bevezettek egy bruttó 100ezer forintos negyedéves prémiumot ami egy évre nézve kb. 13. havi fizunak felel meg. A Carriernél meg ténylegesen 12% volt az emelés a bónuszok is maradtak.

(#33) Tikakukac válasza D1Rect (#29) üzenetére

Tikakukac
(Jómunkásember)

Jó ötlet. Igyekszem majd akkor a fenntartásait tolmácsolni :K

(#34) tothmaxy182 válasza Quasi_modo (#27) üzenetére

tothmaxy182
(őstag)

Ez pontosan így van. Szombathelyi multinál: nagy mellénnyel be lett jelentve a 2019-es évre a 9%-os fizetésemelés. Csak éppen idéntől nem jár a fizetésed 6%-ának megfelelő bónusz, illetve az étkezési támogatást is megvonták. Ha még azt is hozzávesszük, hogy az infláció idén olyan 3% körül fog alakulni, akkor az jön ki, hogy igazából a fizetés egyáltalán nem lesz több mint tavaly, sőt...

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#35) Tapsi válasza tothmaxy182 (#34) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Ki az a hülye, aki Szombathelyről nem Ausztriába jár át melózni?

(#36) MageRG válasza Tikakukac (#18) üzenetére

MageRG
(őstag)

Nekem is épp ez jutott eszembe.
Lassan olyan lesz ez a jelző. mint a szocializmusban az "örök és megbonthatatlan"...

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#37) Pierre75

Pierre75
(senior tag)

Röfi Abszurdisztánja egy sima kleptokrácia, ahol a negatív növekedés is növekedés…
Az adóforintjainkat sem lopják el már, csak az elveszti közpénz jellegét...
A demens agyhalottakra és Farkas Florcsi rejtett tartalékára alapozott tömegbázissal egy bűnszervezet nyírja a birkákat: ez a NER. Ahol a Tiborcz-égő pisla fényénél Récsel szaros pelenkája is sikertörténet, épp ez ne lenne ez...

[ Szerkesztve ]

(#38) Chaser válasza Tewe013 (#25) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Nagy multik mellett vannak kis cegek is, kmeten a mercedes gyarat szorongattak meg, de azon kivul nem sok hasonlo kaliberu kereseti lehetoseg van ott sem
En lasaan 6 eve hagytam ott a ceget ahol dolgoztam, mars, csongrad mellett, 12 ora heten belul valtakozo nappql-ejszakazassal volt netto 100 korul a "fizetes", olyan munkaert ami eleg kemeny, a "kolcsonzott" munkaerok megnkaptak 60-70-et, epp minimalber meglegyen, nekunk meg volt evi 100e cafeteria, ha nem tevedek nagyot arra azota sem lett sokkal jobb a helyzet, pedig siman ki tudnak harcolni, mar akkor is megfordult ott ketszer legalabb a kornyek ertelmesebbje - volt akinek 10-ig se sikerult elszamolni ( : -

(#39) tothmaxy182 válasza Tapsi (#35) üzenetére

tothmaxy182
(őstag)

Talán az, aki gépészmérnök, és nem akar egy határmenti kocsmában pultozni napi 12 órát...
Olyan rengeteg cég pedig nincs itt a határ közelében, ahol a szakmámban tudnék dolgozni. Messzebb meg nem megyek el, mert már nem érné meg...

Minden szavam magánvélemény!

(#40) Narxis válasza tothmaxy182 (#34) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Ez nem semmi, az a baj, hogy a tied a sokadik ilyen sztori amit hallok. Mindenhol trükköznek, hogy ne kelljen ténylegesen annyit emelni a fizetésen.

(#41) orion1025 válasza Tapsi (#35) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Egy: Nekem semmi bajom a fizetésemmel, megkövetelem azt ami jár, 150 ezrekért fel sem kelek...

Kettő: Aki azt hiszi, hogy csak átrittyenünk a parasztokhoz és ömlik a lé, az még nem dolgozott kint. Ott a magyar a ci**ny, a semmibe vett, futhatsz a pénzed után, stb. finomságok.

Három: Itthon is lehet keresni, csak fel is kell mutatni érte valamit. Ettől függetlenül szánalmas az ország fizetési összképe.

(#42) Béééla

Béééla
(őstag)

Fekete a gazdaság mert egészen Deákig vezethető vissza az adónemfizetés: Fújj fekete gazdaság, rohadt magas adó azoknak akik akarnak is valamit!
Valós lépések a XXI. század eszközeivel a trükközés visszaszorítására, és így végre azok is rendesebben fizetnek akik miatt kell a felügyelet: Jajj de telhetetlenek!

Személy szerint szeretem az e-számlát. Nem írtam soha papírosat így nem tudom mennyi macera, de a "telefonon kattintok kettőt és minden le van tudva" elsőre is tetszett és nem tudok vele betelni. Az elektronikus kormányablak is egy valóra vált álom sok esetben, az e-személyi hasznosságán kénemár csak növelni.

Bélabá

(#43) orion1025 válasza Béééla (#42) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Inkább a személyi "szavatosságán", mert lassan csak két évre kapod meg, és veheted meg az újat. Egyébként nem is értem miért kell fizetni érte, az államnak van rá szüksége minden szarhoz, finanszírozza ő....

(#44) Tewe013 válasza orion1025 (#43) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Már megszűnt az igénylés díja. (2016.01.01-től)

(#45) orion1025 válasza Tewe013 (#44) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Akkor páromnak két éve hogyan került ötezer magyar valutába?

(#46) Tewe013 válasza orion1025 (#45) üzenetére

Tewe013
(senior tag)

Biztos kedves volt az ügyintéző és adott neki egy kis borravalót.

(#47) orion1025 válasza Tewe013 (#46) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Erre az opcióra nem is gondoltam...

(#48) Béééla válasza orion1025 (#43) üzenetére

Béééla
(őstag)

Én se fizettem érte, még a digitális aláírásért sem.

Bélabá

(#49) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Vajon Mészáros melyik új fiókcége üzemelteti sokmilliárdért az új online számlarendszert? :))

(#50) orion1025 válasza Béééla (#48) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Na, hamarosan úgy is csináltatnom kell, kíváncsi leszek.

(#51) RudY válasza orion1025 (#9) üzenetére

RudY
(őstag)

Melyik részét nem érted? Főleg a 100 ezer ft fölötti ÁFA befizetések kerültek online beküldésre, akik jórészt visszaigénylők is. Hova és hogyan osztogatnád, illetve mit szeretnél ebből látni? :F
Azoknak jó, akiknek az EKÁER és az online beküldés is nagyobb forgalmat hoz, mivel több piaci területen is lekopott már jónéhány kufár. Így a normális cégeknél a nagyobb bevétel több nyereséget is eredményez, ők tudnak pl. fejleszteni, béreket emelni stb.

[ Szerkesztve ]

(#52) hunfatal válasza RudY (#51) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

"Hova és hogyan osztogatnád, illetve mit szeretnél ebből látni? :F"

Pl. javuló útminőséget, jobb egészségügyi ellátást, kisebb bürokráciát stb.

Gondolom ő is erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

http://goo.gl/gd6Zi5

(#53) orion1025 válasza RudY (#51) üzenetére

orion1025
(őstag)
LOGOUT blog

Én nem találkoztam még olyan céggel, aki szeretne beruházni és béreket emelni, tehát csak valakinek a zsebét tömik ezzel is. Minden cég sír, hogy nincs pénz, csak közben meg nem így van. A volt munkáltatóm is hasonlóan sírt, de közben egy vagyont szórt el totális baromságra heti szinten. Bért nem akart emelni önszántából pedig érezte a közelgő dögvészt, így még ő lepődött meg mikor visz-lát intés volt. Szóval hidd el, én még nem találkoztam olyan munkahellyel, ahol maguktól vettek volna valami használati eszközt, vagy önszántukból akartak volna bért emelni, azt ki kellett "sírni", vagyis nálam ez választás elé állítás volt, hogy ennyiért maradok, más esetben marad az érzékeny búcsú. Érdekes ilyenkor mindig volt lóvé... Ugyanúgy mennek a trükközések, majd pont a munkavállalóra fog valaki "költeni"?!

(#54) GeorgeV válasza orion1025 (#53) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

Én szeretnék a cégemnél uniós szintű fizetéseket adni, ahhoz azonban a termékeint árát úgy meg kellene emelni, hogy azt senki sem venné meg.

Ha viszont sokat emelnék folyamarosan a fizetéseken, akkor nem tudnám azokat (az adók miatt) kifizetni.

Ha viszont nem emelek a fizetéseken, elmennek a dolgozók.

EZ NEM ÚJ DOLOG, ÉVTIZEDEK ÓTA TARTÓ TENDENCIA, ELŐRE LÁTHATÓ VOLT, DE MOST MÁR NAGYON KÖZEL KERÜLT A DÖNTŐ.

Tehát vagy azért, de közeleg a ...

(#55) GeorgeV

GeorgeV
(fanatikus tag)

Siker történet az e-számla. (Khm...)

Akkor, minden oké.
Akkor megszűnt a fekete és a szürke gazdaság, mindenki tiszta, mint a patyolat!

A cafetériát meg csak úgy huncutságból vették el, meg az adók is csak játszásdiból emelkedtek...

(#56) beyruth82 válasza GeorgeV (#55) üzenetére

beyruth82
(őstag)

+1

(#57) Chaser válasza GeorgeV (#55) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

ez bizony sikertörténet, biztosan sikerült megint többet lopni :K

(#58) RudY válasza orion1025 (#53) üzenetére

RudY
(őstag)

Elhiszem, hogy nem találkoztál ilyennel, de nyilván te is elhiszed, hogy én meg találkoztam olyannal. ;)
Hogy melyikből van több, az nyilván nem is kérdés.
Nem mellesleg normális cégek nem kizárólag a politikától várják a megoldásokat, hanem saját maguk igyekeznek megoldani, amit csak lehet. A politikusok jönnek-mennek a cégek és a vállalkozások viszont ennél hosszabb távra terveznek.

(#59) beyruth82 válasza RudY (#58) üzenetére

beyruth82
(őstag)

Te melyik bolygón élsz?Normális cégek nem nyernek a magyar állami közbeszerzéseken.A magyar közbeszerzéseket mindig Mészáros,Garancsi,Szíj László vagy Varga Károly valamelyik fiókcége nyeri.Ha épp nincs olyan cégük aminek a profiljaba egy milliárdos állami megbízás beleillik akkor gyorsan alapítanak egyet.Tavaly az uniós források 93%-át az ő valamelyik cégük nyerte el.Biztos lehetsz benne hogy a NAV rendszerének kiépítése és üzemeltetése esetén sem jártak el másként.Milyen naív vagy te már ne is haragudj!

(#60) Chaser válasza beyruth82 (#59) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Aaaa nem, az csak a veletlenek kulonos jateka volt ((((( : azert apank hapogott mikor az eu biztos megkerdezte, h is van az, h kis tulzassal csak a rokonainak meg baratainak cege nyeri el a nagy penzeket ;]

(#61) RudY válasza beyruth82 (#59) üzenetére

RudY
(őstag)

Ezt a témakört vajon hol érintettem, már ne is haragudj. Érdekes módon szűkíted a kört értelmetlenül, de ezek szerint azok a cégek és vállalkozások vannak többségben, akik közbeszerzésekkel foglalkoznak... fura meglátás. Mivel továbbra sem érint ez a téma, fölösleges is erre reagálnod.
Bő 30 éve foglalkozom kereskedelemmel és logisztikával, kőkeményen végigjártam a szamárlétrát. Ahogy mindig, most is leszarom az összes politkust és a köreiket is, mégis elég szépen boldogultam, és fogok is.
Amit írtam, az nem a véleményem, hanem a tapasztalatom, amit viszont sületlenség megcáfolni, mert azok tények.

(#62) GeorgeV válasza RudY (#51) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

Állítólag lesz még egy fokozat 3 év múlva.
Erről a neves emberek által tartott kredites fizetős előadáson hallottam először.
Ezek szerint a NAV rendszere az összes számlát tartalmazni fogja és a könyvelőrendszereket is állítólag rá kell majd online kötni. Csalás így kizárva, fényes jövő előtt állunk.
Csak ha egy fodrász nem ad számlát, az nem kerül be a rendszerbe.
Erre lenne jó a máshol már alkalmazott módszer, hogy MINDEN számla elszámolható lenne, ezért MINDENKI kérne MINDIG számlát, azonnal meghszűnne még a szürke gazdaság is.

(#63) Tapsi válasza GeorgeV (#62) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Csak ha egy fodrász nem ad számlát, az nem kerül be a rendszerbe.

Ez innentől már adatbányászat, ugyanis az is gyanús, ha egy fodrász nem ad számlát folyamatosan, tehát alacsony igazolt bevétele keletkezik. Ugyanez volt a sztori a vendéglátóhelyekkel is, és gond nélkül megbuktatták őket.

...hogy MINDEN számla elszámolható lenne, ezért MINDENKI kérne MINDIG számlát...

Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között. Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?

(#64) GeorgeV válasza Tapsi (#63) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

Ha nincs meg a kellő ismereted a gazdaság működésével kapcsolatban, akkor legalább ne szólj bele.

"Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között".

Ezúton jelzem feléd :), hogy csak a VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ számlák számolhatóak el.

"... ugyanis az is gyanús, ha egy fodrász nem ad számlát folyamatosan, tehát alacsony igazolt bevétele keletkezik"

Nem gyanús, mert vállalkozások többségének nagyon alacsony a bevétele, éppen hogy megélnek.
Az online pénztárgép miatt eleinte rátelefonáltak a boltokra, hogy "LÁTJUK ÁM, HOGY NEM ÍRJA A BEVÉTELT!", mire a tulaj visszaszólt, hogy üljenek ide és nézzék meg, hogy NINCS VEVŐ, ha meg bevételt akarnak az online pénztárgépbe, akkor küldjenek vevőket.

"Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?"

Van olyan ország, ahol a magánszemély csökkentheti az adó alapját például a fodrász számlájával. BIZONY.

Még 30 évvel ezelőtt egy német állampolgár átjött Hévizre, cukrászdát nyitott, a számlákat használt papírok hátuljára írta (már akkor a takarékosság jegyében), és minden kis fecnit, például az általa elfogyasztott fagyi nyugtáját is hozta a könyvelésre, hogy azt is elszámolja költségként. Mi körbe röhögtük, az meg szó szerint verte a fejét a falba, hogy milyen országba került, ahol csak tiszta lapra lehet számlát nyomtatni és minden költségszámlával meg kell küzdeni azért, hogy elszámolható legyen.

Na most látjuk, hogy hol tartanak a németek és hol tartunk mi.

(#65) Tapsi válasza GeorgeV (#64) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Hja, pénzügy szakon végeztem a közgázon, biztos fingom nincs a gazdaságról.

csak a VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ számlák számolhatóak el.

Ugyanezt írtam én is, vállalkozások között. Ha te elmész a fodrászhoz, akkor magánszemélyként veszel igénybe egy szolgáltatást, az nyilván nem igényelhető vissza. Ha a céges kocsidat szervizelteted, az meg igen. Ezzel mi a problémád?

Nem gyanús, mert vállalkozások többségének nagyon alacsony a bevétele, éppen hogy megélnek

Hát persze, a bulinegyedben amikor híre ment, hogy jönnek a revizorok, akkor hirtelen többszörösére nőtt a napi bevétel az online kassza rendszerében! Nyilván nem a falusi gettóban lévő talponálló a célpontja a NAV-nak.

Van olyan ország, ahol a magánszemély csökkentheti az adó alapját például a fodrász számlájával.

Erre esetleg konkrét példát is hoznál forrással? Elég sokat foglalkoztam adózással (kiemelten családi adózással), de erre sehol sem láttam precedenst.

(#66) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

Jut eszembe, anno sikertortenet volt a megye matrica autokhoz v mijatokom' is ( :

(#67) GeorgeV válasza Tapsi (#65) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

"Hja, pénzügy szakon végeztem a közgázon, biztos fingom nincs a gazdaságról."

Hát én a helyedben erről mélyen hallgatnék. Tényleg fingod sincs, hogy a valóságban miként működnek a dolgok.

"csak a VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ számlák számolhatóak el."

Te azt írtad, hogy minden számla elszámolható. Ezt benézted.

"Hát persze, a bulinegyedben amikor híre ment, hogy jönnek a revizorok, akkor hirtelen többszörösére nőtt a napi bevétel az online kassza rendszerében! Nyilván nem a falusi gettóban lévő talponálló a célpontja a NAV-nak."

Ha a bulinegyedben vagy egy bevásárlóközpontban híre megy, hogy ellenőrzés van, sok üzlet bezár. Nem azért mert csalnak, hanem a hányigerkeltő ellenőrzés módja miatt. Nem egyszer vásárolt már a jelenlétemben ellenőr. Ezeket nem nevezném ebernek sem. Egész napra beülnek egy kicsi üzletbe, blokkolják a forgalmat. Két doboz gyufát vesznek és a 200 Ft.os nyugta miatt büntetnek, mert szerintük 2 db 100 Ft-os nyugtát kellett volna adni. A lyukas oldalú rozsdás furgon gazdáját vegzálják a piacon, hogy miből tudott furgont venni. Undorító.

A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként, így biztos, hogy mindenki kérne számlát, nyugtát és biztos, hogy teljesen megszűnne még a szürke gazdaság is.

(#68) Tapsi válasza GeorgeV (#67) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Idézném az eredeti hsz-emet:

Ezúton jelezném feléd, hogy jelenleg is elszámolható MINDEN számla vállalkozások között. Magánszemélyek esetén a dolog értelmezhetetlen. Mégis mit számolna el a mezei júzer, és kivel?

Ismétlem, vállalkozások között!

Ha a bulinegyedben vagy egy bevásárlóközpontban híre megy, hogy ellenőrzés van, sok üzlet bezár.

Mert ez nem lesz gyanús, ugye? Ez nem indukál újabb, célzott ellenőrzést, ugye?

Én is voltam tanúja helyszíni ellenőrzésnek, vannak barátaim, akik foglalkoznak ilyesmivel. Mindig korrekt ügyintézéssel találkoztam. Kicsit azt érzékelteted, mintha a NAV lenne a sátán, ami a galamb lelkű hazai vállalkozókat kiszipolyozza. Jó reggelt kívánok!

A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként

Továbbra is adós vagy ennek a hivatkozásával. Mégis melyik ország az, ahol magánszemély elszámolhat ilyesmit? Egyet sem fogsz találni!

(#69) Chaser válasza Tapsi (#68) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Ez engem is erdekel e, h maganszemelykent hova szamolnam el a bejovo szamlakat:) bemitattam h elkoltottem a havi fizur, es kovetkezoben nem kell adozni belole? Ez mondjuk jo lenne ((( :
Vallalkozasi forma van olyan is, ahol nem lehet elszamolni semmit, ellenben meg kell orizni a szamlat - masik jogszabaly szerint meg nem ( : -

(#70) philoxenia válasza Tapsi (#65) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Fodrászszámlával általában nem, de van ami magánszemélyként még nálunk is elszámolható költségként, például az utazás egy része...

'65-ben születtem...

(#71) Chaser válasza philoxenia (#70) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

De azt a cegesnek adod le nem? Annak meg nincs koze az allami dolgokhoz, utazasi.ktsg/annak egy resze elszamolas.mrg regota standard sok helyen

(#72) philoxenia válasza Chaser (#71) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Az, ha jól tudom a kifejezést adómentes jövedelem. Azonban kvázi egy költséget számolsz el a munkáltatódon keresztül.

'65-ben születtem...

(#73) Tapsi válasza philoxenia (#72) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Ugye vágod, hogy azt a téged foglalkoztató cég számolja el? :U

(#74) philoxenia válasza Tapsi (#73) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Én kapom a pénzt, vagy a cég?

'65-ben születtem...

(#75) Tapsi válasza philoxenia (#74) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Milyen pénzt? És ennek mi a jelentősége?

Mellesleg ez a helyzet tipikusan céges kiküldetés esetén játszik, ahol a cég fizet neked napidíjat/elszámolja az egyéb költségeidet, ami a vállalkozási tevékenységgel összefügg. Egyszerűbben: a céged elküld tárgyalni mondjuk Németországba. A napidíj EU szinten van szabályozva, de nyilván nem számolhatsz el akármit. Ismétlem, ez továbbra is a vállalkozási tevékenységgel függ össze, a céged fizet neked.

[ Szerkesztve ]

(#76) Chaser válasza philoxenia (#72) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Visszakapod amit az utra koltottel, pont ennyi, de ha mindenhol mindenrol kersz is nevre szolo szamlat, azzal tovabbra sem leszel elorebb, se a munkaltatod se allambacsi nem fog belole visszaadni

Szerk:
De az otlet nem rossz:)

[ Szerkesztve ]

(#77) GeorgeV válasza Tapsi (#68) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

Tapsi hapsi az álszakértő. Nem tudok másra gondolni, mint arra, hogy fizetett troll.

"Idézném az eredeti hsz-emet:
Ismétlem, vállalkozások között!"

Kiírom nagyobb betűvel, hogy jobban lásd. A VÁLLALKOZÁSOK KÖZÖTT NEM MINDEN SZÁMLA SZÁMOLHATÓ EL, HANEM CSAK A VÁLLALKOZÁSI TEVÉKENYSÉGGEL ÖSSZEFÜGGŐ SZÁMLÁK. Na.

"Én is voltam tanúja helyszíni ellenőrzésnek, vannak barátaim, akik foglalkoznak ilyesmivel. Mindig korrekt ügyintézéssel találkoztam. Kicsit azt érzékelteted, mintha a NAV lenne a sátán, ami a galamb lelkű hazai vállalkozókat kiszipolyozza. Jó reggelt kívánok!"

Szóval NAV-os vagy. Értem. Elméleti szakember. Ha egy kicsit beállnál a vállakozók közé, megismernéd őket, nem írnál ennyi hülyeséget. Én 30 éve hallgatom a vállalkozói sztorikat.

"A megoldás az lenne, ha mindenki minden számlát, nyugtát el tudna számolni költségként
Továbbra is adós vagy ennek a hivatkozásával. Mégis melyik ország az, ahol magánszemély elszámolhat ilyesmit? Egyet sem fogsz találni!"

Azért mert szerintem az lenne a megoldás, hogy mindenki el tudná számolni a számlákat, azért miért kell konkrét országot megneveznem? Anélkül nem lehet ez megoldás? Egyébként Dánia. Szinte minden elszámolható még akkor is, ha egy név nélküli fecni, nyugta. Németország. Szinte minden, amit nem szégyellsz elszámolható költségként. Seychelle szigetek. Panama. Vannak érdekes helyek.

(#78) beyruth82

beyruth82
(őstag)

Nyugi fiúk!Van egy megoldás a vitátok rendezésére.Fel kell számoni a magántulajdont és akkor nincsenek tőkés vállalkozók akiknek számlázniuk kell :))
Nincs számla nics vita.
Forradalom! :))

(#79) Tapsi válasza GeorgeV (#77) üzenetére

Tapsi
(őstag)

Én is vállalkozó vagyok, szerintem egyértelműen fogalmaztam. Vállalkozások között praktikusan vállalkozási tevékenységgel kapcsolatban kerül kiállításra számla. Ismétlem, vállalkozások között.

Részemről befejeztem.

(#80) GeorgeV válasza Tapsi (#79) üzenetére

GeorgeV
(fanatikus tag)

A közös fotónk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.