Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #36 üzenetére

    A Cooper Lake-P eleve jól skálázódóra lett tervezve. Nincsenek meg azok a limitjei, amelyeket az Intel meghagy a Scalabe sorozatnál. Nem azért, mert így tartja kedvük, hanem azért, mert az UPI is fogyaszt ám rendesen.

    Az Advancedet régebben vezették be, de miután akkorát bukott a Cascade Lake-AP, hogy azóta is fáj, el is vették a kódnévből is az A betűt. Egyszerűen rossz üzenetet közvetít, mert arra gondolhatnak a megrendelők, hogy a valóságban alkalmazhatatlan rendszereket jelent. Ettől függetlenül maga a sorozat megmaradt, hiszen készült külön új generáció a 4-8-utas szintre, tehát a Cascade Lake-AP utódjának. Ráadásul a Cooper Lake-P az előddel ellentétben nem használhatatlan. Ez egy jelentős fejlesztési lépcső az Intel részéről. Lehet, hogy te csak 56-magot látsz, és abból azt hiszed, hogy a 28-magos utód rossz, de a valós megrendelők megnézik azt is, hogy építhető-e egyáltalán normális szerver az adott platformból, úgy értve a normálist, hogy nem limitáltak a hűtési lehetőségek, nem vállalhatatlan a TCO, nem köti meg az Intel a kezüket azzal, hogy csak egyféle, kifejezetten rosszul tervezett alaplapot kaphatnak, stb. Ezek tesznek egy hardvert eladhatóvá, nem az, hogy van benne kétszer annyi mag.

    Egyelőre én hoztam egyedül útitervet arról, hogy a Cooper Lake-SP készült a Cascade Lake-SP utódjának, csak az Intel törölte. Tehát egyelőre nem én hazudtolom meg az Intelt. Te próbálod úgy beállítani, hogy az Intel ezt mindig is azt tervezte, hogy 2020-ban nagyon ki akar kapni a szerverpiacon. Döbbenetesen amatőrnek állítod be a céget, ami nekem mindegy, de valójában az Intelnek voltak idénre tervezett fejlesztései, csak úgy hozta a sors, hogy ezek egy része nem fog megérkezni, így átütemezték a korábbi terveket. Így már egészen más a leányzó fekvése, mert kikapnak ugyan, de nem így tervezték.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák