Új hozzászólás Aktív témák

  • John Fowler

    tag

    válasz Lenry #21 üzenetére

    Itt az igazság, emberek.

    A rengeteg felhozott példa mind ott sántít, hogy pl a TV-nél maradva az sw és a hw gyártója egy és ugyanaz. És nem tudsz venni külön, önmagában se képcsövet, se panelt.

    Ezzel szemben boltban kapható alkatrészekből össze tudsz rakni egy csupasz gépet, sőt elvétve (fizetős) oprendszer nélkül is tudsz venni gépet. Ugyanúgy oprendszert is tudsz venni magában. Többfélét is. És a két termék gyártóinak azon kívül hogy nyilván mindketten szeretnének minél többet eladni, nem sok közük van egymáshoz.

    És ez a lényeg a PC esetén: van választási lehetőség.
    Nagy ms fanatikusoknak egy utolsó érv: tegyük fel hogy egy windows-zal árult gépen windows-t akarok használni. Csak másikat. Mondjuk Vista-val árulják, de én NT-t akarok futtatni rajta mert perverz vagyok. Ilyenkor minek fizessem ki a Vista árát?

    Tökéletes ellenpélda az Apple is: ez esetben megértem, ha ők, mint a hardver ÉS a szoftver készítője azt mondják, hogy MACOS nélkül nem adnak gépet.

    ''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

Új hozzászólás Aktív témák