Új hozzászólás Aktív témák

  • lapa

    veterán

    válasz dajkopali #9 üzenetére

    úgy, hogy nagy hírverést csapnak neki, igen. ennél őszintébb és egyenesebb módon nemigen lehet tudatni a világgal, hogy már szimplán viccből képesek "komoly" rendszereket megtörni.

    ez olyasmi, mint mikor eújságok rejtélyes-túlzós-csakféligigazas címeket adnak a cikkeknek, hogy többen kattintsanak. legalább olyan etikátlan x ember idejét tudatosan elrabolni miközben tudja az ember, hogy a cikkben igazából nem az van, amit ő (vagy a felettese) a címbe írt.

    nyilvánvaló gerillamarketing fogás. ha használhatatlanul adnák ki a listát senki le se szarná az egészet. így meg mindenki rá van izgulva. mégis mitől lenne abból cikk, hogy fehércsukjások elküldtek egy 0-day sebezhetőséget az xyz cégnek?

    és hogy én hogy érezném magam ha betörnének az e-bankba? nyilván ha az adataim kompromittálódása az én köreimen kívül esik akkor leszarom mert felelősséggel tartoznak a pénzemért. ha kiraknák a mail jelszamat meg szolgáltatót váltanék, lévén az a szolgáltató fail.

    persze nagyon mérges is lennék a gonosz terroristákra, akik legalább nem a hátam mögött árulják az accountomat, hanem publikussá teszik a problémát. azt is el tudom képzelni, hogy korábban megkerestek fehércsukjában pár céget, aztán elhajtották őket a picsába / szartak foltozni.

    nyilván egy fikarcnyi fontos / titkos információt nem fogok ilyen email + jelszó (+token pfff) szolgáltatásokon tárolni. aki nem abban a tudatban küld el minden emailt, hogy az potenciálisan publikus az kicsit el van tévedve.

Új hozzászólás Aktív témák