Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #56573440 #38 üzenetére

    vidéken sem nagyon integetnek az emberek, én szoktam, ha van forgalom.. viszont ez a karkötő szerintem nem egy nagy ötlet..
    én értem, amit mondasz, leginkább a kátyús részt, mert a falu szintet súrolja a kisvárosunk, de van egy-két kereszteződés, ahol kell integetni, hogy mit akarok, de az az útszakasz (és főleg nyilván a padka mentén) kifejezetten sz.r.. nem azt mondom, még csak nem is kátyús, simán úton tartom, de "összegyűrődött az aszfalt", nem egy életbiztosítás.. és egy jobbra fordulásnál nyilván jobb kéz kitartva, fékezni meg nyilván nem tudok ha valami van, esetleg elsővel, ami meg megint nem egy életbiztosítás.. viszont ezeken a helyzeteken nem segít a karkötő sem, nyilván. (persze itt néhány kereszteződés, meg lehet tanulni, hogy melyik íven kell menni, aztán no problem, nem akarok párhuzamot vonni).

    ennek a karperecnek annyi értelmét látom, hogy aki megveszi, az fog integetni, mert a csuklóján van. ennyi. de a kerékpáros közlekedésnek nem ez a legnagyobb baja, hanem a közlekedés résztvevői közötti (itthon még mindig) szörnyű viszony. Mert ha kocsiban ülök, akkor köcsögbiciklis, köcsögmotros, köcsöggyalogos - mindegyik, mert ha siet, miért siet, ha 50 helyett csak 48-cal megy, akkor forgalmi akadály. És tényleg vannak akiket ki lehetne szedni a forgalomból (minden kategóriában, gyalogost is!), de nem vagyunk toleránsak, nem figyelünk egymásra - egy kicsit sem.. (tisztelet a kivételnek) és ez a legnagyobb gond - szerintem. nem a villogó karkötő, vagy a biciklis index.

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák